Babam ve yetemediklerim

suigenerisim

Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2024
150
57
Selamlar, babam huy olarak yaptıracağı veya planında olduğu her şeyi 3 4 kez soran bir insan. Mesela yarın yola çıkacağız hastane randevusuna gitmem lazım, en az 5 kez randevu kacta iptal etsen olmaz mi ? Gitmesen olmaz mı vs dedi? Bende dayanamayıp kızdım yeter artık gitmek zorundayım darlama vs sonra bana çok kızgınsın insana neden kızıyorsun falan dedi. Bu arada şu an fark ettim ki sadece darlama huyu değil aynı zamanda istediğini yaptırma huyu var. Sizce ne yapabilirim? Babamla bir şeyler yapmak ölüm gibi.

İnsanlar yaşlandıkça daha garantici ve tahammülsüz oluyor. Belki biz de aynısı olacağız. Tabii bu tahammülsüzlük ev ahalisine ciddi huzursuzluk vermiyor ise.

Şunu yaptın mı? Bu bitti mi? Şunu unutma! Şöyle yap vs. Bunları duyunca daha alttan alıyorum. Babamın eski halini ve yaşlandıkça olan halini biliyorum. İlişkimiz oldukça iyi olduğundan dolayı "Tamam babacığım, olur babacığım" Diyorum.

KÜÇÜKKEN BİZ ONLARIN BAŞININ ETİNİ YEDİK ve şu an vefa borcu zamanı ☺️

Baba konusu açan herkese söylüyorum. İyi bir babanız var ise, ahlaksız değilse, yüz kızartıcı durumları yok ise varsın söylensinler.

Çocuktuk, büyüdük ve şimdi onlar çocuk 🥰

Ayrıca iyi babalar, baba gibi babalar. Varsın sabaha kadar söylensin, kırmayın onları ☺️ Suyuna gitseniz mutlu olur. Sizi kötü yola sevketmeyecektir. İşte tatlı huysuzluklara gerilmeden gülümseyin.

Allah yokluklarını göstermesin 😔 babamın sesi hep yakınımda olsun, canı sağ olsun. Ben her haline razıyım 🥰

Valla Allah yaninizdakilere sabırlar versin diyeyim
Aslında şöyle söyliyeyim yapılması gereken bir iş var ve erteleniyorsa ben o zaman yüz kez de olsa söylerim. Yapılacaksa yapılsın yani aklımda kalıp durmasın. Gerçi yine öncesinden de teyit amaçlı bir iki kez sorarım ki içim rahat etsin 😂
Yoksa kimsenin özel hayatı ya da tercihleri ile ilgili bir ısrarım söz konusu olmaz.
O sebeple benim eşim, ailem ya da patronum dahi ısrarıma bir şey diyemez, zira işi erteleyerek bunu hak ettiklerini bilirler 😂

Sizin sanırım hastane randevunuz vs özel hayatınızla ilgili ısrar da söz konusu. O kötü biraz 😕

Selamlar, babam huy olarak yaptıracağı veya planında olduğu her şeyi 3 4 kez soran bir insan. Mesela yarın yola çıkacağız hastane randevusuna gitmem lazım, en az 5 kez randevu kacta iptal etsen olmaz mi ? Gitmesen olmaz mı vs dedi? Bende dayanamayıp kızdım yeter artık gitmek zorundayım darlama vs sonra bana çok kızgınsın insana neden kızıyorsun falan dedi. Bu arada şu an fark ettim ki sadece darlama huyu değil aynı zamanda istediğini yaptırma huyu var. Sizce ne yapabilirim? Babamla bir şeyler yapmak ölüm gibi.
Bende birşey yapılacaksa hemen yapalım, olsun bitsin kafasındayım.

Darlanmaya hiç gelemiyorum, ısrara ve aynı şeyin elli kere sorulmasına söylenmesine asla katlanamıyorum. Bir el gırtlağımı sıkıyormuş gibi geliyor. Annemle babam da yapıyor bana bunu. Bazen ses çıkarmıyorum, bazen kızıyorum, bazen kalkıp gidiyorum.

Ayy benim babamda darlar sürekli sorar eder hatta işine gelmedi mi "sizden olmaz" der😂 ailede espri konusu oldu artık bu bizde. Babam çok darlayinca arada derim burnunu sokmasan olmaz vs diye ama kaba değil şaka olsun diye . Kesinlikle kırmayın zor evet anlıyorum ama ısrar etmeleri sırf yaşlılık (ki benimki çok da yaşlı değildir) üzerine düşmeden kaynaklı oluyor. Ama iptal etme konusunu anlamış değilim

X