babam ölmemi diledi

elbette iyi yönleri varki onu baba olarak benimseyebiliyorum . anlayacağınız üzere çok dengesiz bir ilişkimiz var . bu tutarsızlık beni en çok yıpratan durum zaten . ben babama mutlu mutlu pasta yaparken aniden öfke patlaması yaşayıp pastayı yok etmesi , günü tüm aile için kötü bitirmesi ; birkaç gün sonra ise bize pasta olmasa bile kek alıp gelmesi ilişkimizin özeti sanırsam . benim yakındığım durum öfke halindeki sözleri . bana ölümü layık görmesi çok içime oturduğu için buraya yazıp biraz öğüt almak istemiştim . öfke hali bile olsa bazı sözlerin gerçeklik değeri olduğunu düşünüyorum. umarım size açıklayabilmişimdir .
Canım sanırım aslında kötü bir baba değil ama ciddi bir öfke sorunu var.. Başedemeyeceği kadar kuvvetli olsa gerek, belki de tedaviye ihtiyacı var ama kabul etmez diye düşünüyorum..Bununla birlikte ağzından çıkan sözleri telafi etmek istese bile gurur yapabilir keza çok az insan kendi hatasından dolayı çocuğundan özür dileyebilir..Öfke patlamalarının ardından bir süre sonra olumlu davranışlara giriyorsa muhtemelen pişmanlık belirtisidir..

Yazdıklarından da belli ki sen çok akıllı bir kızsın, hayatta çok başarılı ve mutlu olacağını seziyorum, umarım öyle de olur 🙏🍀 Sen bu akıllılıkla aileni tatlı tatlı idare ediver, eleştirme boşver, olduğu gibi kabullen. Başka bir arkadaşın yukarda yazdığı gibi, okuluna odaklan, oyalanacak meşgale bul, -okulunu aksatmadan- belki part time bir iş de olur.. Akşamdan sabaha gir çık, evde kalan zamanlarda da tak kulaklığını ders çalış, müzik dinle vb.. İletişimi çaktırmadan azalt..Okul önemli ama ona ağırlığını ver..ve başarıya odaklan...Sevgiler ✨🧡
Hoş övgünüz için teşekkür ederim , yüzüme bir tebessüm kondurdunuz :) Dediklerinizi dinleyeceğim , olabilecek en nahif adımlar bunlar olacak gibi : yavaş yavaş kabullenmek ve ailemi üzmeden , çaktırmadan kendi yoluma bakmak . Okulun (ve ortalamanın) önemini bugün çokça anladım sanırım , elimden geleni yapacağım 🍀 3.5 üstü sözü veremem hocalara bağlı biraz ama ortalamayı 3 üstü tutacağım söz 😄 İyi dilekleriniz için müteşekkirim. Yazdıklarımın tümünü okumuş olacaksınız ki hepsine bir tepki kondurmuşsunuz . İlginiz ve ayırdığınız zaman benim için çok kıymetli . değerli hissettiriyor. bunun için ayrıca teşekkürler. Bolca mutluluk , kucak dolusu sevgi ve esenlikler dilerim . Çok sevgiler :)💞❤️

Canım sanırım aslında kötü bir baba değil ama ciddi bir öfke sorunu var.. Başedemeyeceği kadar kuvvetli olsa gerek, belki de tedaviye ihtiyacı var ama kabul etmez diye düşünüyorum..Bununla birlikte ağzından çıkan sözleri telafi etmek istese bile gurur yapabilir keza çok az insan kendi hatasından dolayı çocuğundan özür dileyebilir..Öfke patlamalarının ardından bir süre sonra olumlu davranışlara giriyorsa muhtemelen pişmanlık belirtisidir..
haklısınız . babama daha çok anlayış göstereceğim ve olduğu gibi kabulleneceğim . esenlikler dilerim 🍀:)

haklısınız . babama daha çok anlayış göstereceğim ve olduğu gibi kabulleneceğim . esenlikler dilerim 🍀:)
Hepimiz hayatta herşey istediğimiz gibi olsun istiyoruz ancak maalesef olmayabiliyor..O zaman akışa uymak gerekiyor..Şimdi babetlerini giy, usulca yürü..Vakti gelince topuklularınla inletirsin hayatı 🌺

Ben de sürekli kavga bağırış çağırış olan bir ailede büyüdüm ve gerçekten zor seni anlayabiliyorum. Sırf yüksek ses duymamak için kulaklığımla gezdiğimi istemsiz bunu yaptığımı fark etmiştim mesela. Babanın bilinçli bir birey olduğunu düşünmüyorum kesinlikle ama babandan kendini korumak için strateji geliştirmen gerek. Sadece fiziksel değil ruhsal olarak da. Mezuna kalacağım ve aile içinde o bağırış çağırışları çekeceğim. Psikologum buna karşı nasıl yaşayacaksın diye sordu mesela. Yani olay şu evet bunu yaşadın geldin bana da anlattın ama bir daha yaşadın diyelim yine aynı tepkiyi mi vereceksin yoksa ders mi çıkaracaksın? Ebeveynler değişmiyorsa bencilce olacak ama bizim kendimizi değiştirmemiz gerekiyor.

X