B12 Eksikliğine Bağlı Nöbet Geçirme Riski Varmıdır?

XXX77

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Mart 2016
100
10
Kızlar selam.. B12 vücudumuz için gerçekten de çok önemli bi vitaminmiş bunu anladım taa ki babam yolda bilincini kaybedip sokaklarda boş boş yürüyüp düşüp sara nöbeti gibi bi nöbet geçirene kadar!! İlk başta çok ama çok korkmuştum öyle bi hastalığı var diye ama bütün gerekli tetkikler yapıldıktan sonra B12 eksikliğine bağlı olduğunu söylediler bu nöbetin çünkü daha önce böyle bişi olmamıştı ve sonuçların hepside temiz yalnız B12si düşük 119 çıkmıştı. Çok şükür şu an iyi iğnelerini oluyor toparladı anca 2. kutuda tabi..Ama ben hala korkuyorum içten içe Allah kimseye yaşatmasın böyle bişey.. Ben sadece merak ediyorum B12 vitamini eksikliğine bağlı böyle bi nöbet durumu yaşayan yada şahit olan varmı diye çünkü aklım almıyor yani gerçekten çok korkuyorum babam için ona belli etmesemde (

geçmiş olsun ilk defa böle bişi duyuyorum evet b12 vucut için çok önemli ve babanızınkide baya düşükmüş..bende yıllardır iğnesini kullanıyorum ilk öğrendiğimde benimde 100 dü doktor çok düşük dedi .. düştüğü zaman kendimi kötü halsiz hissediyorum sabah uyanmak bile istemiyorum mesela ve unutkanlıkta yapıyor tabi...ama nöbet geçirme gibi bişi hiç olmadı ..düzenli iğnelerini kullanırsa bence bidaha böle bişi olmaz babanızın yaşından dolayı fazla etkilemiş olabilir tabi ....düzenli kontol olsun

Teşekkür ederim..Size de çok geçmiş olsun. Walla bizde anlamadık ama doktorlar da olabilir diyince ben şok oldum açıkcası sanıırm herkes de farklı şekilde gösteriyor kendini, annemin de bi tanıdığının da b12si düşükmüş o da babam gibi olmuş ona da doktorlar duyu kaybı demişler sanırım b12 eskikliğine bağlı duyu kaybı diye geçiyor tıpta!

Çok ayrıntılı anlatamayacağım ama vucütta vitamin ve iyon eksikliği durumunda sinirsel iletimde eksiklik oluyor
Evimizdeki elektrik arızası/kesintisi gibi düşünebilirsiniz
Takviye ile eksiklik giderildiğinde olumsuz durum ortadan kalkar
Bir daha gerçekleşmez inşallah
Geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim. Şu an iyi çok şükür umarım bidaha olmaz..

Canım kansızlık ve vitaminsizliğe bağlı olabilir. Bana da kansızlıktan(o da yine vitaminle bağlantılı diye biliyorum) titreme tarzı şeyler olabileceğini söylemişti doktorum. Dikkat etmek gerekiyor.

Canım kansızlık ve vitaminsizliğe bağlı olabilir. Bana da kansızlıktan(o da yine vitaminle bağlantılı diye biliyorum) titreme tarzı şeyler olabileceğini söylemişti doktorum. Dikkat etmek gerekiyor.

Aynen nöroloji doktoru da b12 eksikliğine bağlı olabilir demişti. Ama diğer hastalığa çok benzer ya aklımdan atamadım yani. gerçekten çok dikkat edilmesi gerekiyormuş bunu anladım.

Aynen nöroloji doktoru da b12 eksikliğine bağlı olabilir demişti. Ama diğer hastalığa çok benzer ya aklımdan atamadım yani. gerçekten çok dikkat edilmesi gerekiyormuş bunu anladım.
Evet canım bana da nöroloji söylemişti ve ilaç vermişti. Beslenme çok önemli. Her şeyin fazlası zarar. Mesela çayı da fazla içmemek gerekiyor. Endişelenme, olumlu düşün :)

banada olmustu vitaminlerim dusuk panik atak gibi gecirdim titreme kalp carpintisi kendimden geciyodum heran kotubisey olcak gibi dinlenmesi gerekio b12 almasi gerekio.iki ayda topladim kendimi

banada olmustu vitaminlerim dusuk panik atak gibi gecirdim titreme kalp carpintisi kendimden geciyodum heran kotubisey olcak gibi dinlenmesi gerekio b12 almasi gerekio.iki ayda topladim kendimi

geçmiş olsun sanada canım. şimdi iyi babam iğnelerde sonra hap olarak içmeye başladı şükür bişeyi yok şimdi dikkat etmek lazım çok vitamin eksikliği diyip geçmemek lazımmış bunu öğrendim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…