B12 eksikliği

bendede b12 ve folık asıt dusuk cıktı..folbıol ve bı hap daha vermıstı suan adını hatırlamıyorum :):) folık asıt hapı ıle beraber kullan demsıtı..halsızlık ve uyku ıstegı cok..sabahları ıse zor gelıyorum..eve gıdınce bı suru sey yapcam dıyorum ama eve gıdınce pert oluyorum ...bakalım tekrar gıdıcem kontrole son durum ne dıye :)

kollarımdada uyusma oluyo yazmayı unutmusum yanı bu kadar vahım durumdayım D:
cok heycanlandıgım zaman hatta cok sevınclı bır olay anlatırken bıle ellerım uyusuyo ve sınırlerımı bozuyo bu durum..umarım ıyılesırım.. bu arada bebek dusunenler ıcın folık asıt cok ama cok onemlı!!!!!

Merhaba arkadaşlar, yeri burasımı bilemedim,yanlış yerdeysem affedin.Bir kaç gündür benexol b12 kullanıyorum.İçtikten kısa süre sonra berbat bir bulantı yaşıyorum.Bu normalmidir?Tok karnına içilmesini söyledi dr.acaba diyorum aç karnına mı denesem?Bir zararı olabilirmi?

bende b12 kullanıyorum. nerox ismi aç karnına içiyorum. vücut alışana kadar bayağı bir etkiliyor. b12 sinir sistemini etkileyen bir eksiklik. baş ağrısı,unutkanlık,halsizlik,uyuşukluk,yorgunluk,sinir yapıyorrrrrrrrrrrr. vücut alışınca bir süre sonra rahatlıyorsun. ve uyuma ilaç çok uyku yapıyor ilk başlarda

bende tamamen farklı bir sebeple gitmiştim doktora.. kan testinde b12 ve fosfor eksikliği çıktı...bende reflü olduğu için mide ilaçları çok kullanmıştım eskiden ondan olsa gerek b12 eksik çıktı.. doktor şimdi apikobal adlı ilacı verdi tadını beğenmesemde 3 gündür içiyorum. ancak ne kadar içmem gerektiğini söylemedi. sadece mutlaka iç ihmal etme dedi...tüm kutuyu mu bitirsem :)

15-20 gundur sag gözumde seğirme var. ne oluyorum,tiklendimmi demeye baslıyordum.. :) göz doktoru arkadasımla telefon görusmesı netıcesınde (muayeneye gıdecegım tabi) B12 eksıklıgınden bahsetti. ellerde ayaklarda uyusma varmı dıye sorunca benden ıyı bıldıgı bellıydı zaten =)

Durumun farklı boyutu FMF hastasıyım ve kolsisin kullanıyorum. Ve birkaç saat öncesınde de kolsısın yan etkılerı arasında B12 eksikliği oldugunu kendısınden ve prospektusten okuyarak ögrendim...durum şu ki bir hastalıgımız ıcın (böbreklerime koruyucu kalkan olacagını bıldıgım kolsısın) ılacın diğer ilaçlarda oldugu gibi bır tarafı yaparken diğer tarafı yıkabıldıgını görüyorum...Sözün kısası ^^saglıgımızın kıymetını bılelım ve kontrolsuz ılac kullanmayalım^^bır baslayınca arkası kesılmıyor...

iş stresi aşk stresi....bırakın hepsini bir tarafa stres filan bitti.... bitti ama nafile hastalıklar geldi..saglıgımdan daha önemli stresim yok...bol mıktarda yasayarak saglıgımızı bozuyoruz sonuclarına katlanan kendimiz oluyoruz.GEÇMİŞ OLSUN...hepimize

Bende yıllardır sürekli rejimler yaptığım ve kırmızı et tüketmediğim için unutkanlık vardı ama öyle böyle değil baya baya herşeyi unutan biriyim. Diyetisyenim tahlil yaptırmamı önerdi ve B12 vitaminim eksik çıktı Dr. iğne verdi ya hap verseniz olmazmı falan dedim onlar bir işe yaramıyor dedi iğne verdi ayda 1 vurulucan dedi ama hala gidip vurduramadım aldım duruyor öyle gidip yarın vurdurayım bari :26:

Arkadaşlar ben işaret ve orta parmağımdaki tırnakların kat kat soyulması şikayetiyle dahiliyeye gittim kan tahlili yaptı çok farklı sonuçlar çıkmadı ancak b12 ve folik asitim değerlerin biraz altında çıktı bunun üzerine Bevitab ile folbiol adlı iki ilacı kullanmamı söyledi. 50 gün sonra tekrar tahlil yapacağız. ben b12 eksikliğinin unutkanlık yaptığını sanırdım ben de tırnak soyulması mı yapıyor yanii... ben bu tırnak işine akıl sır erdiremiyorum. Niye soyuluyor bilgisi olan var mı acabaaa??

bende B12 dodex iğneleri kullanıyorum. yan etkisi sivilcelerle çıkıyor hemde çok kötü izi bile kalıcı gibi. 10 ayı aşan süre oldu zehirli guatr tedavimde dr sonuç alamadı ve eksikliğini farketti. dodex kullanıp sivilcelerinden mutsuz olan var mı??

Son düzenleme:
bende de çok düşük çıktı malesef doktorum bana iğne vercekti ama korkudan kabul etmedim:S benexol B12 diye ilaç verdi.Bende de unutkanlık, başağrısı, uyku, bedensel ve ruhsal yorgunluk, zona ve ciltte yaralar, uyuşmalar ve titreme üşüme ve ve aşırı stresss gibi rahatsızlar vardı inş. geçecek eğer ilaç yaramazsa iğne vercek inş. vermez bende iğneden kurtulurum

bende de halsizlik uyku hali ve unutkanlık yapıyor,bir de demir eksikliğim var,bitkisel çözüm yok mu acaba?

uyku hali , yorgunluk, hafızanın yorulması, unutkanlık vs.vs
Bende apikobal kullandım, hem saçlarımada işe yaradı, döklmesi vs. de azaldı.

Son düzenleme:

ay inanmıyorum !! bende birara dodex iğne kullandım 3 kutu ve ergenliğimde hiç çıkmayan sivilceler 18 yaşımda çıkmaya başlamıştı..bianda olmuştu anlam verememiştim demekki bu yuzden olmuş

walla canm bende iğne oldum oyle kötü bişi degil aksine daha iyi hissediyorsun kendini 4 tane igne haftada 1 kez olmustum .mesela a ben önceden tavuk yumurta yemezdım şimdi tavugu derısız beyaz et olarak yıyorum.kremalı tavuk corbası flndaa içebilirsin o zmn tavuk tadı pek gelmiyor. yumurtayıda cok pişmis yerim yoksa ciğ kokusundan agızıma süremiyorum. 7ay ilaç kullanmadıgım halde iyi cıktı sonuçlarım .kırmızı ette ye ama tavuk yumurtada daha fazla var.

6 ay dodex iğne oldum başta 2 günde bir sonra 15 gün arayla hiç sivilcem olmadı B12 eksikliği ilerlediğinde beyni etkileyen çok ciddi bir sorun sakın sivilcem olacak diye vazgeçmeyin

arkadaşlar ben de bir kaç yıl önce b12 eksikliği nedeniyle benozol kullandım sonra tahlilde normal çıkınca bırakmıştım ancak bir zaman sonra yazın tahlil yaptırdığımda b12 yine azalmaya başlamış. benimde kırmızı etle pek aram yok aslında belki de o yüzden ilacı bırakınca azalıyordur. çok düşük olmadığı halde doktor en az altı ay kullan depoları doldur dedi. şimdi ölçtürsem kesin normal çıkıcak üç aydır kullanıyorum ancak sabredip bir iki kutu daha bitircem bakalım ne kadar süre gidecek. ilaca başladığımdan beri bir kaç kilo aldım tabi bunun yeyip içip yatmakla alaksı hiç yok hepsi ilaçten bence ama içicem yine de altı ayı doldurana kadar.
acaba bir iki senede bir; bir kutu benoxol içsek nasıl olur ki? ya da aylık iğne mi yaptırmak gerekir ömür boyu? seviye çok düşmeden eksileni yerine koyarız öyle sürekli hap içmek zorunda kalmayız.

malesef benimde b 12im eksik çıktı. kırmızı et iyiymiş ama kolestrolümde yüksek çıktı=) iğneler ilaçlar bıktıım artık ya bide ben çok sık hasta oluyorum soğuk su içsem bi hafta yatıyodum ondanmı kaynaklanıyodu acaba

kansızlık var diye tahliller yaptırırken doktorum B12 ye de baktı çok düşük çıktığında dodex diye iğneye başladım. Bugün 2. iğnemi yaptırdım. Bende de aşırı derecede uyku hissi var oturduğum yerde uyuya kalabiliyorum. Eskiden uykuya dalamıyorum diye yakınırdım şimdi uyuduğumun farkında değilim. Bununla birlikte sürekli bir yorgunluk var en küçük bir harekette bile hemen yoruluyorum. Unutkanlık, saç dökülmesi, tırnak kırılmaları, cildimde aşırı kuruluk ve yaralarımın geç iyleşmesi de internetten araştırdığıma göre nedenlerdenmiş.
İğneyi kullandıktan ne zaman sonra düzelirim? Bilgisi olan arkadaş varsa paylaşırsa benimle sevinirim.

Ben de ayda bir b12 iğnesi vuruluyorum. Saç dökülmesi azaldı, sivilce yapmadı, hafıza sorunum da bitti :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…