Erkek İnfertilitesi Azospermi/Hormon değerleri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Canım belli daha önce bahsetmişimdir hatırlamıyorum tam kısaca özet geçiyim.
Eşim 5 aylık ve 5 yasındayken 2 taraflı fıtık ameliyatı geçirmiş 2 kez. Biz Bülent hocaya ilk gittiğimizde, çok büyük ihtimalle sperm olduğunu söylemişti, cünkü yapılan hiçbir tahlilde bi problem çıkmadı. 2 aylık ilaç tedavisinden sonra dün sperm testi yaptırarak gittik zaten istemişti.

-Tahmin ettiği gibi çıkmış sperm tahlili, benim ekim adetimle birlikte ilaç tedavisine baslayacagımızı, daha fazla beklemenin gereği olmadığını, boşuna zaman kaybına gerek olmadığını söyleyerek, sperm üretiminin oldugunu ancak olgun sperm bulmamız gerektiğini söyledi.
Eşimdeki sorunun aslında boşaltıcı kanallar olduğunu, tıkanıklıktan süphelendiği için daha fazla ilaç tedavisi yapmaya gerek yok dedi.

Olgun sperm bulamazsak eğer daha uzun ve yoğun medical tedavi ile baştan başlayacağımızı söyledi.
Yani tese kararı aslında yapılabilecek herşey yapıldı, ortada bi problem de yok. Olgun Sperm bulalım vakit kaybetmeden diye çıktı..

Dilerimki insallah daha fazla yoğun tedaviye gerek kalmadan olgun sperm hemen bulunur.
bülent hocayada gerçekten çok güveniyorum. Aksi olsada kendisinde devam etmeyi düşünüyorum..
Bu arada instagram dan rastladığım ve denk geldiğim bir tüp bebek anneside Bülent hocayı tanıyor ona yazdığımda sana karar verirsen Bülent hocanın ayreten ilgilenmesi için yazarım demişti istersen sende ona yaz Bülent hocayla canlı yayın falanda açıyordu instagram da adı aşkınarıcı tüp bebek annesi

Bu arada instagram dan rastladığım ve denk geldiğim bir tüp bebek anneside Bülent hocayı tanıyor ona yazdığımda sana karar verirsen Bülent hocanın ayreten ilgilenmesi için yazarım demişti istersen sende ona yaz Bülent hocayla canlı yayın falanda açıyordu instagram da adı aşkınarıcı tüp bebek annesi
Evet istagramdan takip ediyorum aşkın arıcıyı. Bülent hocadan çok çok memnunuz biz, eminimde ayriyetten yapabileceği pekte birşey yoktur. Sağolsun ilgisini alakasını çok çok fazla belli ediyor zaten. Teşekkür ederim genede bilgi verdiğin için 🥰

Çok merak ettim sizi insan kendi derdini yaşayan biriyle tanışması güzelmiş umarım güzel sonuçlar alacağımız günleride görürüz 🤲🎈
İnstagram kullanıyorsanız eklememde sakınca yoksa ekleyebilirim isterseniz. Çok sık buraya girmiyorum, enazından iletişimde olmuş oluruz 🥰 evet insan kendini gerçekten yalnız hissetmiyor dertler sıkıntılar aynı olunca.
insallah bu yolda rabbim çok yormadan mucizelerimize kavuşturur❤️🤲

İnşallah sonu da guzel olur hepimizin. Ardisik sperm testi icin Tansel hoca kliniginin bulundugunu ayni binadaki bir labaratuvara yonlendiriyor, sehir disindan gelince ayni gun cikiyor sonuc. Elime sonuc kagidini aldigimdaki yasadigim o sevinci anlatamam, oyle bir umutlarimiz tukenmisti ki acibademde yasadigimiz aci tecrubeden sonra, bir de doktorun hicbir sey yok kök bekleyin demesi unutamam hic. Bir de ameliyat sonrasi butun hormonlari alt ust oldu, toparlanamadi esim zorla goturmustum. İlk iki ay haftada iki igne ve vitamin ilaci verdi Tansel hoca, bu 3.ayimiz igneyi haftada üçe cikardi, yeme icme listesi verdiler, onlara da dikkat ediyoruz. Bir de yine bu forumda okumustum moral cok cok onemliymis bir de hepsinden onemlisi dua, Rabbim hepimizin yardimcisi olsun Şafi ismiyle şifalar versin inşallah
Merhaba öncelikle geçmiş olsun rabbim isteyip dileyen bütün kullarına hayırlı evlatlar nasip etsin bizlere de inşallah 🤲🏻 ardışık sperm tahlili dediğiniz yöntem nasıl bir yöntem acaba ve Tansel hocanın laboratuvarından başka yerde yaptırma imkanı olmuyor mu bide bu tahlilden önce sizde hiç sperm çıkmamış mıydı ilk defa hücre burda mı çıktı bide azosperm sebebiniz neydi
[/QUOTE]
Merhabalar, Allah razi olsun, amin inşallah cumlemize. Esim 47xxy Klinefelter. Bu yuzden tahlillerde de olgun sperm gorunme ihtimali yok. Subat ayinda tese oldu cikmadi, kok bekleyin dediler butun umutlarimiz bitmisti. Tansel hocayi buldum, ben de bilmiyordum ardisik test vs. Bu testte uretim varsa round spermatid yani yuvarlak hucreler gorunuyor. Haziranda 2 round spermatid cikti, bu ay gittik 3 cikti. Baska yerlerde de yapiliyordur sanirim arastirmak lazim

İnstagram kullanıyorsanız eklememde sakınca yoksa ekleyebilirim isterseniz. Çok sık buraya girmiyorum, enazından iletişimde olmuş oluruz 🥰 evet insan kendini gerçekten yalnız hissetmiyor dertler sıkıntılar aynı olunca.
insallah bu yolda rabbim çok yormadan mucizelerimize kavuşturur❤🤲
Amin inşallah 🤲yok tabi sakıncası hesabımı özel mesaj olarak attım tam olarak burayı çözemedim ama yolladım sanırım 🥰

Merhaba öncelikle geçmiş olsun rabbim isteyip dileyen bütün kullarına hayırlı evlatlar nasip etsin bizlere de inşallah 🤲🏻 ardışık sperm tahlili dediğiniz yöntem nasıl bir yöntem acaba ve Tansel hocanın laboratuvarından başka yerde yaptırma imkanı olmuyor mu bide bu tahlilden önce sizde hiç sperm çıkmamış mıydı ilk defa hücre burda mı çıktı bide azosperm sebebiniz neydi
Merhabalar, Allah razi olsun, amin inşallah cumlemize. Esim 47xxy Klinefelter. Bu yuzden tahlillerde de olgun sperm gorunme ihtimali yok. Subat ayinda tese oldu cikmadi, kok bekleyin dediler butun umutlarimiz bitmisti. Tansel hocayi buldum, ben de bilmiyordum ardisik test vs. Bu testte uretim varsa round spermatid yani yuvarlak hucreler gorunuyor. Haziranda 2 round spermatid cikti, bu ay gittik 3 cikti. Baska yerlerde de yapiliyordur sanirim arastirmak lazim
[/QUOTE]
Peki ardışık derken aynı gün içinde mi birden fazla tahlil veriliyor yoksa yıkamalı sperm testi mi bide test için ne kadar ödediniz benim anladığım kadarıyla Tansel hocanın labaratuvarında yaptırdınız sanırım tahlili

2 senelik evliyiz 9 aydır biliyoruz hastalıgı. Dün doktor görüşmemiz vardı, ekim sonu tese Olucak eşim. Sperm olduğuna emin doktorumuz ama bize olgun sperm lazım bakalım insallah bulunur olgun sperm..
Merhaba aynı durumdayız bülent hocaya gittiğinzde 2 aylık tedavi dolunca orda sperm testi verdi mi eşiniz? Yine hiç sperm çıkmadı da öyle mi tese kararı alındı?

Peki ardışık derken aynı gün içinde mi birden fazla tahlil veriliyor yoksa yıkamalı sperm testi mi bide test için ne kadar ödediniz benim anladığım kadarıyla Tansel hocanın labaratuvarında yaptırdınız sanırım tahlili
[/QUOTE]
Ardisik ayni gun yapiliyor, 2 kez veriliyor. Yikama, boyama yontemi yaziyor sonuc kagidinda, sehir disindan gidince ayni gun cikariyorlar sonucu. Lab, Tansel hocanin kliniginin oldugu binada. 600'dü sanirim

Merhaba arkadaşlar bizim sorunumuz da klinefelter sendromu tedavi görüyoruz hangi ilaçları kullanıyorsunuzbiz 5 aydır Arimidex ve 1 aydır andromax diye bi vitamin kullanıyoruz

Merhaba arkadaşlar. benim eşimde azospermi. daha doğrusu 2-3tane hareketsiz sperm 1-2tane hareket bozukluğu olan sperm var. tüp bebeğe eylül sonu başlayacağız. merak ettiğim bu spermlerle hovuz yöntemi yapılabilirmi? yada sonuçlar böyle iken tese ameliyatında sperm bulma ihtimali nedir? ve tese ameliyatının ücreti ne kadardır?
gecen sene acıbademde 4500 gibi bir ücrete yaptırmıştık

Son durumu güncellemek adına;

Bugün tam tedavimizin 5. Ayını doldurduk. Aralık başında kontrolümüz vardı, gidip geldikten sonra ilaç eklemeleriyle devam ettik yolumuza. Doktorumuz ek bi iğne daha ekledi ve bizde takviye gıdalara başladık.

Durum değerlendirmesi yaptık, hormonlar istenildiği gibi ilerliyor şimdiye dek bu konuda bi sorun yaşamadık. Fakat stabil denilebilir, her ne olursa olsun Mtese ameliyatı olmadan içeride Spermin olup olmadıgını bilemiyorlar maalesef.

Mart ortalarında Tüp bebek tedavisine başlayacağız, şimdilik böyle planlandı.
Öncesinde Embriyolog Semra Sertyelde detaylı analiz yaptırıp spermin seviyesini göreceğiz, böylelikle işimiz Rosiye kalırsa ihtimaline kendimizi hazırlayacağız.

Kızlar konuyu güncellemek ve son durumu paylaşmak adına;

Çarşamba Tansel Hocada randevumuz vardı, muayene ve testlerden sonra ertesi güne tekrar gittik.
Kan tahlilleri ve ardışık Semen analizi çıktı.
Semen Analizinde her bir örnekte 5 tane olmak üzere toplam 10 Spermatid göründü.
İlaç ve tedavi planımız yapıldı, 3 ay sonrası için tekrar sözleştik. Doktorumuz umut verici konuştu, Spermatid olmasının bi şekilde bi üretim olduguna işaret ettiğini söyledi. İnşallah 3 ay sonraki randevumuzdan sonrada buraya ilerleme olduğunu kaydederim Allahın izniyle.

Bende henüz Sperm evreleri ile ilgili çok şey bilmiyorum, ama okuduğum kadarıyla evreleri sayısından daha çok önemli imiş. O yüzden inşallah tedaviye cevap veririz ve ilerleme katederiz.
Merhabalar.ne asaamadasiniz şuan acaba?Tansel beyden ve acibademden memnun kaldınız mi

Evet azospermli eşi olarak yaziyorm canm.
Bizimki inmemis testise bagli azospermiydi kücukken ameliyat olmus indrmisler ama yinede sperm çıkısı yoktu.
Bizim şansli tarafimiz tum hormonlar temizdi hersey olmasi gerektigi gibiydi e hormonlar temiz oluncada tesede sperm cikma durumu daha yüksek oluyomus.
Hormonlarda ve genetikte bi problem yoksa tedavi kisa süruyor biz 3 aylik vitamin takviyesi sonrası ameliyat olduk.
Canım şu an neler oldu 4 sene geçmiş.. Ben de sıkıntı yok eşimde azospermi var 2 ay önce öğrnedik. Hormon testleri olsun genetik testler muayeneler hep düzgün çıktı sorun yok şimdi 2 hafta sonra sperm testi vericez tekrar ve 2 aydır doktorun verdiği takviye kullanıyor. Tüp bebek için ameliyat için beklerler mi daha fazla

Canım şu an neler oldu 4 sene geçmiş.. Ben de sıkıntı yok eşimde azospermi var 2 ay önce öğrnedik. Hormon testleri olsun genetik testler muayeneler hep düzgün çıktı sorun yok şimdi 2 hafta sonra sperm testi vericez tekrar ve 2 aydır doktorun verdiği takviye kullanıyor. Tüp bebek için ameliyat için beklerler mi daha fazla
Doktorun tercihine bağlı canm bizi bekletmediler 3 ay sonrası tese yaptılar belki sizede öyle olur.
Ben 2 kez hamile kaldım devamı gelmedi.
6 deneme yaptım toplamda halen donmuş spermleri kullanıyoruz onlarda tese ile alındıgı için cok başarı göstermiyor bitene kadar deneme yapıp sonra tekrar tedavi tese olacağız

X