Aylar sonra ben, doğum yaptım geldim yeni bir dertle..

Meme tutmamış, biberon emmeyen bebek aklıma ilk dil yada dudak bagını getiriyor, çocuk cerrahi gördü mü? Belkide bosa sütten mahrum kaldı :KK43: çocuk doktorları anlamıyor cerrahi görmeli (hemşire görüşüm) onun dışında zamanla toparlıcaksınız böyle gitmeyecek merak etmeyin kolaylıklar diliyorum
Cerrahi görmedi normal çocuk doktoru gördü ben de netten araştırdığm kadarıyla dili bağı şüphesi ile götürdüm ama bakınca yok dedi hatta parmağını ağzına koydu bir süre bekledi gayet güzel emiyor dedi

Ek gıda tadımlarınız nasıl gidiyor?
Bazen tek başına debelenmek yerine danışmanlık almak çok daha mantıklı geliyor emzirme ile ilgili sorunlarda.
Ben bebeğim var diye eve hapsolmayacağım dediğim halde kış bebeği olduğu için ister istemez evde kalmıştık. Dışarı çıktığımızda ise biberon yanıma hep aldım reddetmesşne rağmen. Onun dışında acıkırsa emziriyordum.
Ki bizim de o süreçte tek maaş geçim zorluğumuz olmuştu aniden herşeyi yükselmesi ile hesabımızın uymadığı zamanlar...
Ancak ilkbahar geldiği anda bebek arabasına attığım andan sonra ruhum rahatladı. Parka götürüyordum izleyip izleyip geliyorduk.
Geçecek bu günlerde.
Hepimiz farklı farklı sorunlar yaşadık, yaşıyoruz bundan dolayı anlattım.
Yalnız değilsiniz.
Ancak etraftaki olumsuz eleştirileri dinlemeyin duymayın.
Makul önerileri de çöpe atmayın.
Bebeğin beslenmesi evet çok önemli ama ya acıkırsa ne yaparım diye evde kalmakda sağlıklı bir ruh haline götürmez sizi.
Acıkırsa bir şekilde emecektir diye düşünüyorum.
Ben bir de avm gibi bir yere gidecek olursa muz ezerdim içine de kendi yaptığı Peynir den koyardım. Hiç olmazsa onu yesin diye. Kolay geçer bundan sonrası sizler için diye dua ediyorum 💕

Dil bağı bu arada bir arkadaş daha demiş dil dudak her ikisine de bi bakın isterseniz.
Şu an emmiyor zaten sütüm bitti sadece mama veriyorum. Onun için de ayrı kahroluyorum ya anne sütü alamadı diye. Evet ek gıdayı hemen hemen oturtmak üzereyim kurtaricim olabilir artık. Doktora götürdük dil bağı yok dedi.

Yaptırdık değerleri normal görünüyor 4 ayından beri demir takviyesi kullanıyoruz
emmeyen yemeyen cocuklar gercekten zor büyüyor ama bi sekilde büyüyor 😊 yeterki saglikli olsunlar sizi cok iyi anliyorum bundan 3sene oncesine gidince. Bnm 2numara 4yasinda hala yemez hastalansa hemen yipranir zor buyudu zor buyuyor. Ama senin biraz kendine vakit ayirman gerekiyor. Esin haftasonu evdeyse cik arkadaslarinla 2 3 saat. kuafore git alisverise git. Kendini eve kapatma. Hatta bebeginlede gidebilirsin onada iyi gelecektir

emmeyen yemeyen cocuklar gercekten zor büyüyor ama bi sekilde büyüyor 😊 yeterki saglikli olsunlar sizi cok iyi anliyorum bundan 3sene oncesine gidince. Bnm 2numara 4yasinda hala yemez hastalansa hemen yipranir zor buyudu zor buyuyor. Ama senin biraz kendine vakit ayirman gerekiyor. Esin haftasonu evdeyse cik arkadaslarinla 2 3 saat. kuafore git alisverise git. Kendini eve kapatma. Hatta bebeginlede gidebilirsin onada iyi gelecektir
Eşim yarım saatten fazla çocukla duramiyor örneğin duşa giriyorum daha havlu üzerimdeyken çocuğu getirip yanıma bırakıyor. Çünkü gerçekten assssla durmayan bir bebek bahsedince abartıyor gibi görünüyorum ama 5 dk yerde tek başına durmuyor

Ben anlayamadım galiba, bebeği yere yatırıp mı beslemeye çalışıyorsunuz? Koltuğa bir çarşaf yada sofra bezi serin köşeye gelecek şekilde oturtun sağına soluna yastık koyun yıkılmasın sizde oturun besleyin
Oturtarak biberon veremiyorum ki. Basının altına yüksek bir yastık koyup veriyorum

Eşin akşamları çocuğu oyalayabilir,uyutabilir , cocukla bağ kurması gerekir.Verin kocanız çocuğu rahat rahat banyo yapın.
Kendinize de internetten birkac parça alışveriş yapın taksitlendirin.Biraz modunuzu yukseltmeniz lazım.
Bu arada ben de 4 ay emzirebildim göğüs ucum yoktu sütüm azdı...emzirme işinden çok çektim ama inanın hepsi geçiyor...Bu arada anneniz evi satmış miydi onu hatırlayamadım. Abiniz hala rahatsız etmiyordur umarim
Benim de sütüm kesildi ve mama verdiğim için de kendimi çok sucluyorum.
Hayır evi satmadı abim başka bir ile tayin istedi eşiyle de boşanma aşamasındalar. 3-4 aydır biraz nefes aldık. Halen düzelmiş değil ama zırt pırt para istemeyi kesti

Şu an emmiyor zaten sütüm bitti sadece mama veriyorum. Onun için de ayrı kahroluyorum ya anne sütü alamadı diye. Evet ek gıdayı hemen hemen oturtmak üzereyim kurtaricim olabilir artık. Doktora götürdük dil bağı yok dedi.
Kahrolacak bir şey yok. Evet alsa güzel olurdu ama bu dayatmalar ancak enerjinizi düşürür. Artık mamaların formülleri çok güzel bir şekilde düzenleniyor. Ek gıda artı bir termos sıcak su dışarıda hayat kurtarır. 🤗 Ki restorana vs gittiğimizde mama sıcaklığında bile su getiriyorlar. Üzmeyin kendinizi.

Benim de sütüm kesildi ve mama verdiğim için de kendimi çok sucluyorum.
Hayır evi satmadı abim başka bir ile tayin istedi eşiyle de boşanma aşamasındalar. 3-4 aydır biraz nefes aldık. Halen düzelmiş değil ama zırt pırt para istemeyi kesti
mama verdiğiniz için suçlamayın kendinizi, olmuyorsa olmuyordur, çocuk aç kalacak değil ya...
ben de mamayla büyüdüm ablam da çok şükür bir sıkıntı olmuyor iş güç sahibi insanlar olduk zekamız falan da düşmedi... kendiniz yıpratmayın.
Abinizin baskısından biraz rahatlama yaşamanıza sevindim. Dediğim gibi bebeği babaya alıştırmanız lazım. Haftasonu da babaya yarım saat verin bi boy yürüyüp gelin, ya da uyuyun. İlk zamanlar herkese zor Allah kolaylık versin.

6 aylık olmuş artık zor zamanlarda ek gıda kurtarıcıniz olur. Sagarak çok iyi dayanmissiniz ilk altı ayı almış zaten...bu kadar kasmayın birden kesin demiyorum ama süt sagmam lazım diye bı yere gitmemezlik yapmayın..altı aylıkken dört saat bırakıp kuaföre gittiğimi bilirim az süt bırakıp az ek gıda bırakmıştım.anne mutsuz olursa cocukda esde mutsuz olur
Çok haklısınız ama yapamıyorum sütümde var olmasa zorlamiyacagim ama varkende kıyamıyorum.Cok mutsuzum hep evdeyim kizim okula gidiyor hafta içi onunla uğraşıyorum sabah kahvaltısı öğle yemeği aksam ödev derken yatınca ölü gibi yatıyorum

Eşim yarım saatten fazla çocukla duramiyor örneğin duşa giriyorum daha havlu üzerimdeyken çocuğu getirip yanıma bırakıyor. Çünkü gerçekten assssla durmayan bir bebek bahsedince abartıyor gibi görünüyorum ama 5 dk yerde tek başına durmuyor
Durmamasi normal. Konunuzu okuyunca yasadiklarim gozumun onune geldi. Emeklemeye baslayinca bir nebze duzeliyor. Tuvalete benimle beraber geliyor, cani sıkılınca alip basini gidiyor ya da elinde oyuncagini getirip ben cikana kadar onunla oynuyor. Birkac ay daha sabredin hersey daha guzel olacak

Çok haklısınız ama yapamıyorum sütümde var olmasa zorlamiyacagim ama varkende kıyamıyorum.Cok mutsuzum hep evdeyim kizim okula gidiyor hafta içi onunla uğraşıyorum sabah kahvaltısı öğle yemeği aksam ödev derken yatınca ölü gibi yatıyorum
Sütü kes demiyorum ki sütte bırak varsa bı yakının ona bırak iki saatte olsa nefes al ..artık büyümüş ek gıdaya başlamıştır sıkıntı yapma bu kadar

Ya bilmiyorum ilk bebeğim diye ben mi abartiyorum acaba. Ama o kadar mızmız sürekli ağlıyor ki anlatamam. Bebek arabasına koyuyorum yol boyu bağıra bağıra ağlıyor kucağıma gelmek istiyor. Yeme problemi zaten başlı başına işkence
Zamanla o da disari alisir sizde onunla sosyallesmeye alisirsiniz benimde ilk bebegim boyle abartmalarla kendinize dunyayi dar eder anneligin keyifli yanlarini kacirirsiniz unutmayalim ki bugunler bir daha geri gelmeyecek

Sütü kes demiyorum ki sütte bırak varsa bı yakının ona bırak iki saatte olsa nefes al ..artık büyümüş ek gıdaya başlamıştır sıkıntı yapma bu kadar
İşte benim problemim orda ben kimseye güvenemiyorum kimse benim kadar ilgilenemez diye kimseye bırakamıyorum oğlumu evde otura otura cocuga sardım acaba otizm mi diye düşünmekten çıldıracağım

5 aylik bebegim var anne sütü aliyor da bnde biraz cici bebe versem mi diye dusunuyorum sizce vermelimiyim ?

İşte benim problemim orda ben kimseye güvenemiyorum kimse benim kadar ilgilenemez diye kimseye bırakamıyorum oğlumu evde otura otura cocuga sardım acaba otizm mi diye düşünmekten çıldıracağım
Hiç normal değil olan size olur. Yabancıya bırakın demiyoruz ki anne baba teyze hala abla illa ki biri vardır nefes alabileceginiz

girdim gibi zaten. tek rolüm anne olmakmış gibi. aslında bebeği şöyle iki saat birine bırakıp kuaföre gitsem her şey düzelecek gibi :)) ama kimse yok çıldırmak üzereyim
arkadaşınız ,aılenız vs kımse yok mu yakınınızda ?
arabya koyun bebegı bır dolasmaya hava almaya cıkın..
eşini yardımcı olmuyor mu ??

X