Bisküvi - Kurabiye Tarifi Ayıcıklı Kurabiye-Sana Sponsorluğunda

Wcy

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2017
559
326
Herkese selamlar hanımlar.
Bende yarışmaya adayım bakalım kim kazanacak:) Hak eden kazansın ve herkes için hayırlısı olsun inşaAllah.
Şimdi geçelim kurabiyeme

Ayıcıklı kurabiyem çocukların bayılarak yediği eğlenceli, doyurucu ve eğitici bir kurabiyedir. Eğitici tarafı ayıcıklarımızın gözleri sayesinde, bu ayıcığımızın gözleri nereye bakıyor gibi sorularla minikler yönleri kolaylıkla öğrenebilir:)

Şimdi de ayıcıklı kurebiyenin malzemelerini vereyim sizlere

Malzemeler:
1- 125 gr margarin
2- 1 çay bardağı sıvıyağ
3- 1 su bardağı pudra şekeri
4- 2 adet yumurta
5- Bir paket vanilya
6- Yarım paket kabartma tozu
7- 2 yemek kaşığı kadar kakao
8- 3-3,5 su bardağı kadar un

Ben zeytinyağı kullandım hanımlar bu yüzden biraz az koydum. Burada malzemelerimizin oda ısısında olmasına dikkat edelim.

Şimdi de yapımına geçelim:)

1- Margarin, sıvı yağ ve yumurtaları iyice karıştıralım, birbirine geçsin.
2- Karışımımıza pudra şekeri, kabartma tozu, vanilya ve unu ekleyip hamurumuzu hazırlayalım. Ben bir su bardağı pudra şekeri tercih ettim, sevdiğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz sizler.
Burada dikkat edilmesi gereken şey unumuzu yavaş yavaş ilave etmeliyiz.
3- Hamurun yarısını ayıralım, bir tanesine 2 yemek kaşığı kadar kakaomuzu ekleyip yoğuralım.

4- Kakaolu ve beyaz hamuru açıp, çay bardağı ve pet şişe yardımıyla yuvalaklar elde edelim.
5- Sıra geldi en tatlış ana:) Beyaz hamurdan yaptığımız yuvarlaktan iki tane alıp kakaolu hamurumuzun altına yerleştirelim ve hafifçe bastıralım ki yapışsın böylece kulaklar tamamdırrr.
6- Ağzı için; beyaz hamurdan kakaolu hamurun üzerine bir tane koyalım ve bastıralım..

7- Göz kısmı için ise beyaz hamurdan minik toplar yapıp gözümüzü oluşturuyoruz. Damla çikolata kullanarakta gözü belirginleştiriyoruz. Burada ben kakaolu hamurumu kullandım. Aynı şekilde burnuda minik bir parça kakaolu hamur alarak oluşturuyoruz.
8- Yağlı tepsiye bu şekilde hazırladığımız ayıcık kurabiyelerimizi yerleştirip, 175 derecede 15 dk kadar sık sık kontrol ederek pişiriyoruz. Kurabişlerimizin fırında fazla kalmamasına dikkat edelim. İşte bu kadarr:)
Sütle, meyve suyuyla ikram edilebilecek kıyır kıyır güzel tarif..

Deneyen herkese şimdiden afiyet olsun...

İnşaAllah beğenirsiniz:) Hepinize iyilikler dilerim..

Son düzenleyen: Moderatör:
cocuklar buna bayilacak basarilar cnm

Senin gibi çok tatlislar.
Başarılar kuzumm

Reactions: Wcy
Tam cocuklarla yapmalik:) eline saglik basarilar:)

Çok tatliş bir kurabiye olmuş ellerinize sağlık, yarışmada başarılar dilerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…