Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Hz.Muhammed(a.s.m) buyuruyor ki:
"Allah hayâlı, haramdan sakınan ve bunun için gayret sarf eden kimseyi sever." #Hadis [Camiüssağir]

"Kıyamet Günü ümmetimin alnı secdeden dolayı beyaz, el ve ayak.ları ise abdestten dolayı parlaktır." [Tırmizî]

Mümin müminin aynasıdır. Ve mümin müminin kardeşidir. Nerede rastlarsa onu toparlar ve arkasından korur. (Ramuz)

Birbirinizi sevmeye yardımcı olacak şeyi haber vereyim mi ?: Aranızda Selâmı yaygınlaştırın. #Hadis [Tirmizi]

Kişinin dünya ve ahiretine faydası olmayan şeyleri terk etmesi, İslâmının güzelliğinden ileri gelir. (Tirmizi, Zühd 11)

Allahım! Günahlarımın küçüğünü büyüğünü, öncesini sonunu, açığını ve gizlisini, hepsini bağışla. Müslim , Salât,216

"Çok secde etmeye bak! Zira senin Allah için yaptığın her secde karşılığında Allah seni bir derece yükseltir ve bir hatânı siler." (Müslim)

Allah'a en sevimli amel, vaktinde kılman namazdır. Sonra anne babaya iyilik, sonra da Allah yolunda cihad etmektir.[Camiü's Sağir]

"Bir babanın oğlu için duâsı, bir peygamberin ümmeti hakkındaki duâsı gibi makbuldür.” (Keşfü’l-hafâ, 1/4)

Günah gizli kaldıkça sadece sahibine zarar verir. Ortaya çıktığın.da düzeltilmezse Topluma zarar verir. (Camiüssağir, No.581)

Kendin için istediğini başkala.rı için de iste ki, gerçek Müslüman olasın. Çok gülme; çünkü çok gülmek kalbi öldürür. (Tirmizî)

“Allah Teâlâ, yemek yedikten veya bir şey içtikten sonra kendisine hamdeden kuldan hoşnut olur.” (Riyazü's Salihin, No:142 )

ALLAH'ım bana kendi sevgini ve Senin yanında sevgisi bana fayda verecek kimsenin sevgisini ver." [Tirmizî]

"Bana çok salavat getirin. Çünkü bana getireceğiniz salavatlar, ba.ğışlanmaya vesilesidir." (Camiüssağir)

Irkçılığa çağıran bizden değildir; ırkçılık için savaşan Bizden değildir; ırkçılık üzere, asabiyye uğruna ölen Bizden değildir" (Müslim)

Evlerinizde Kur'ân 'ı çok okuyunuz.
Çünkü Kur'ân okunmayan evin hayrı az, şerri çok olur ve o ailenin geçimi daraltılır.[Camiüssağir, 823]

Kendi aleyhinize, evlâtlarınızın ve mallarınızın aleyhine sakın bedduâ etmeyiniz ki, duaların kabul olunacağı âna rastlayabilir." [Müslim]

Allah'ım, Senden iffeti ve dünyam, dinim, aile efradım ve malım hakkında afiyeti istiyorum. (Camiüssağir, No.874)

X