Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Bahtiyar, fitneden kaçınan kimse ile, belâlarla karşılaşınca sabreden kimsedir. Ne mutlu ona!" (Ebu Davud, Fiten 2, (4263))

Hz.Peygamber'in(a.s.m) duası: "Allah'ım! Senin sevgini bana canımdan, ailemden ve soğuk sudan daha ileri kıl! "(Riyazü's Salihin)

Kim müsibete uğramış birini teselli ederse, onun o dert sebebiyle kazandığı sevap kadar sevap kazanır (İbn-i Mace)

Zikrin en değerlisi “La ilahe illallah” tır. Duânın en değerlisi ise “Elhamdülillah” tır. (Hadis-i Şerif | İbn Mâce, Edeb: 27)

"Bakılması haram olan şeylere karşı gözlerinizi yumunuz. Pislik ve kötülüklerden uzak durunuz. Cehennemliklerin işlerinden sakınınız." (Hakim)

Yedi kat göğü birbiriyle tam uyum içinde yaratan O'dur. Rahman'ın yaratmasında hiçbir nizamsızlık göremezsin. Gözünü çevir de bak: Herhangi bir kusur görebilir misin?Sonra tekrar tekrar gözünü çevir de bak, gözün bir kusur bulamadığından, eli boş ve bitkin geri döner. mülk 3-4

Biz yere en yakın semayı lambalarla donattık. Onları şeytanlara atılan mermiler yaptık. Hem onlara alevli ateş hazırladık. mülk 5

Allah'ım (haktan) ayrılmaktan, iki yüzlülükten ve kötü ahlaktan sana sığınırım. #Hadis (Ebû Dâvûd, Vitr, 32)

Allah'ım! Seni anmak, sana şükretmek, sana güzelce kulluk etmekte bana yardım et. #Hadis (Ebu Dâvûd, Salât,361)

Kabir ya Cennet bahçelerinden bir bahçedir veya Cehennem çukurlarından bir çukurdur." #Hadis (Tirmizî, kıyamet, 26)

“İki müslüman karşılaştıklarında el sıkışırlarsa, birbirlerinden ayrılmadan önce günahları bağışlanır.” (Riyazü's Salihin, Hadis No.889)

Kadınlara iyi davranmanızı tavsiye ediyorum. Vasiyyetimi tutunuz. Zira onlar sizin idarenize ve himâyenize verilmişlerdir.(Riyazü's Salihin)

“İnsanların Allah katında en makbulü ve O’na en yakın olanı, önce Selâm verendir.” #Hadis (Riyazü's Salihin ,No.857)

“Yöneticilerin en kötüsü, idaresi altındaki insanlara karşı katı ve kaba davrananlardır.” (Riyazü's Salihin No:194 | Müslim)

Ey Rabbimiz, unutur veya hatâya düşer de bir kusur işlersek bizi bununla hesâba çekme. (Bakara Sûresi: 286)

Kim arkadaşını, tevbe ettiği bir günahtan dolayı ayıplarsa, o kimse, aynı günaha müptela olmadan ölmez." #Hadis [Tirmizi]

X