Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

"Resûlullah (a.s.m) buyurdular ki: "Kim güneş batıdan doğmazdan evvel tevbe ederse Allah tevbesini kabul eder." #Hadis (Müslim, Zikr)

Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Dua ibadettir." (Ebû Dâvûd, Vitir 23 ( II, 161)

Allah dört sözü diğer sözlere üstün kıldı: Subhanallah, Elhamdü.lillah, Lâ ilahe illallah ve Allahü ekber. #hadis (Müsned, 2:310)

Allah Teâlâ, rızâsını umarak"Lâ ilâhe illallah"diyen kimseyi cehenneme haram kılmıştır.
(Riyazü's Salihin,No.418)

ALLAH'ım Beni bağışla, bana merhamet et, beni doğru yola ilet ve bana rızık ver.” (Ebû Davud, Salât, 145)

Müslüman kardeşinin ihtiyacını gören kimsenin yardımcısı Allah'tır. #Hadis [Buhari, Mezâlim 3]

"Her insan hata eder. Hata edenlerin en hayırlıları tevbe edenlerdir" #Hadis (Tirmizî, Kiyâme, ibn Mace)

Ne güzel konu...zevkle okuycam canım.paylaşım için çokkk sağol.

Herhangi biriniz oturmak için asla başkasını yerinden kaldırmasın. Ancak ona yer açınız, sıkışarak yer veriniz." #Hadis (Buhari)

Allah'ım, beni bağışla, bana merhamet et, rızânı kazandıracak işler yaptır ve bana hayırlı rızık ver. #Hadis (Riyazü's Salihin)

Hz.Muhammed(a.s.m) buyurdu ki: “Yumuşak davranamayan kimse, bütün hayırlardan mahrum kalmış sayılır.” #Hadis (Riyazü's Salihin, No.639)

Allah'ı görür gibi Ona ibâdet et. Çünkü sen Onu görmüyorsan da O seni görüyor. #Hadis (Camiüssağir, No.653)

ALLAH'ım Senden dünya ve ahirette af, sağlık, sıhhat ve nimet istiyorum.

Hadis-i Şerif (Ebû Davud, Edeb, 110)

Resûl-i Ekrem sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

"Dua ibadettir."

(Ebû Dâvûd, Vitir 23 ( II, 161)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…