Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Beş vakit namaz, birinizin kapısı önünden coşkun akan ve içinde her gün beş kez yıkandığı çaya (nehire) benzer.[Müslim, Mesacid 284]

Hz.Muhammed'in(a.s.m) Hz.Ali'ye(r.a) tavsiye ettiği dua: "Allah'ım! Beni doğru yola ilet ve o yolda başarılı kıl!" (Müslim, Zikir 78)

Büyük günahların en büyüklerinden bir kısmı şunlardır: "Allah'a ortak koşmak, Anne babaya sıkıntı vermek, Yalan yere yemin etmek." (Buhari)

Allah'a itaat etmek, anneye-babaya itaat etmektir. Anneye-babaya isyan eden Allah'a isyan etmiş olur. [Ebû Hüreyre (r.a.)]

"Bahtiyar, fitneden kaçınan kimse ile, belâlarla karşılaşınca sabreden kimsedir. Ne mutlu ona!" (Ebu Davud, Fiten 2, (4263))

Hani "Özlüyorum" demiştin de Ashabın: "Anam babam sana feda olsun ey Allah'ın Resulü, neyi özlüyorsun?" diye sormuştu.
Sen de: "Ahir zaman kardeşlerimi özlüyorum." demiştin.
İşte sana ahir zamandan sesleniyoruz ya ResulAlllah! Tek özlemimiz ve ümidimiz senin bu hitabının muhatabı olabilmektir. Allah bugün cümlemizi, Efendimizin ahir zaman kardeşi eylesin
Mübarek mevlit kandilimiz kutlu olsun, hayırlara vesile olsun

“Ey iman edenler! Sizi, elim bir azabtan kurtaracak bir ticareti size göstereyim mi? Allah’a ve O’nun Rasulü’ne iman edersiniz, mallarınızla ve canlarınızla Allah’ın yolunda cihad edersiniz. Eğer bilirseniz, bunlar sizin için daha hayırlıdır.”

Saff Suresi 10, 11

"Her kim mescide cemaatle namaz kılmak için gelirse, her gelişi için ALLAH ona cennette özel bir mükafat hazırlar." (Buhari)

Dua rahmet kapılarının anahtarı,
mü’minin silahı,
dinin direğidir.
Dua ibadettir.
İbadetin özüdür

Hadis-i Şerif‏@hadisler
#DUA Allah'ım ülkemizde,Ümmet içerisinde fitne, fesad ve ayrımcılık çıkarmak isteyenlerin planını boz ve biz Mü'minleri Basiretli kıl.AMiN

Azâbı en çok arttıran günahlardan birisi de müslümanın ırzına (namus, onur ve haysiyetine) haksız yere dil uzatmaktır. [Ebû Dâvud]

Hz.Muhammed(a.s.m) "Ey kalpleri halden hale çeviren Allah! Benim kalbimi dininden ayırma!" diye dua ederdi. (Riyazü's Salihin, 1492)

Hz.Peygamber'in(a.s.m) duası: "Allah'ım! Senin sevgini bana canımdan, ailemden ve soğuk sudan daha ileri kıl! " (Riyazü's Salihin)

"ALLAH'ım Kovulmuş şeytandan, onun üflemesinden, kışkırtmasından ve kötülük telkininden sana sığınırım” (İbn Huzeyme, es-Sahîh)

Amellerin en üstünü,sevdiğini Allah için sevmekve sevmediğini de Allah için sevmemektir.(Ebu Davud]

Ya Rabbimiz, Ümmet-i Muhammed'i her türlü bela, musibet, fitne ve sapkınlığa karşı koru. Sıkıntılardan selamete çıkar Allah'ım. (Amin)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…