❤️Ayet Ezberliyoruz ❤️

Ben de o kocaman ayet

Nasil ezberledigine dair tuyolari bekliyorum. Bak soylememezlik etme
. Tum gizli kalmis sirlarini acikla bana. Azmettim 3 gun icinde ezberleyecegim. Ve bu zaferimi sana adayacagim :KK70: :KK70:
Hemen paylaşıyorum ben daha çarşamba günü ezberlemistim pazartesi günü ayet ilk eklendiğinde 50 defa okudum ara vermeden sonra 20 defa falan ayetin okunusunu dinledim, sali günü kisim kisim birlestire birlestire okudum ve baktim ki ezberlemistim he ben bide ezberledikten sonra 10 kere hem arapcasinin okunusunu hem mealini yaziyorum onuda bugün yapacagim unutmamak amaçlı.

Evet ben ezberledim ayet bekliyorum sabirsizlikla :)
Benim istek ayetim vardi.. peceteye yazip yollamistim.. ona bakmadi feraceli. Bir kac sayfa once paylasmistim. Bence sen onu ezberlemeye basla. Feraceli mecburen onu verecektir. Yok onu istemem dersen baska pecetelerimde var elimde bekleyen :)))

Benim istek ayetim vardi.. peceteye yazip yollamistim.. ona bakmadi feraceli. Bir kac sayfa once paylasmistim. Bence sen onu ezberlemeye basla. Feraceli mecburen onu verecektir. Yok onu istemem dersen baska pecetelerimde var elimde bekleyen :)))
O zaman sayfa numarasi lütfen: ) ben daha önce kuranikerimim sonundaki kisa süreleri ezberliyordum sonra biraktim bikac gündür israrla humeze suresini okuyordum unutmustum simdi tekrar ezberledim ama mealini degil :)

Sesli sesli okudum. Hem de dunya kadar. Simdi oyle bir haldeyim ki her bos animda okuyorum. En son esim iceriden bagirdi biraz ara ver istersen ayetleti karistiriyorum diye :KK70: :KK70:

Demem o ki hallettim. Hatta dur suraya da yazayim.

Ve legad halaqnal insane ve naglemu ma tuvesvisu bihi nefsuh. Ve nahnu aqrabu ileyhi ve min hablil verid

Simdi hangiaine geceyim Feraceli Feraceli

Bir de soyle bir fikrim var. Bir ayeti ezberledigimIde oncesi veya ardindan 2 taneyi de eBerleyelim de namazlarda da okuyabilelim. Hani ya kisa zammi sure yada 3 ayet okuyoruz ya..

Sonradan geldi bir suru sey soyluyor bidi bidi dwmeyin de..

Iatek parca aliyor musunuz :KK70: :KK70: :KK70:

Kasas 60

O zaman sayfa numarasi lütfen: ) ben daha önce kuranikerimim sonundaki kisa süreleri ezberliyordum sonra biraktim bikac gündür israrla humeze suresini okuyordum unutmustum simdi tekrar ezberledim ama mealini degil :)
seni ustteki alintilara bagliyorum hat'ta kal lutfen :))))

Dun gece yarisina kadar bekledim. Sansima kk kapandi :))

Elektrikler kesikti ortmenim demezsin insallah.

Bu arada bu haftanin ayeti bayagi zormus . Iyiki ondan baslamamisim. Oku oku bitmiyiiii
Ezberledim vallaha ama mealde bi kaç haram var onları da düzeltşrim inşallah
Hemen paylaşıyorum ben daha çarşamba günü ezberlemistim pazartesi günü ayet ilk eklendiğinde 50 defa okudum ara vermeden sonra 20 defa falan ayetin okunusunu dinledim, sali günü kisim kisim birlestire birlestire okudum ve baktim ki ezberlemistim he ben bide ezberledikten sonra 10 kere hem arapcasinin okunusunu hem mealini yaziyorum onuda bugün yapacagim unutmamak amaçlı.
maşallah ya ben bu kadar uğraşmıyorum vallaha o yüzden ezberlemiyoru. Galiba

Feraceli Feraceli canım, ama söylemiştim ya ezberliyorum ama unutuyorum diye. Böyle olunca çok geride kalıyorum olmuyor. İstersen beni listeden çıkar. Ben yetişemiyorum. Önce bunları ezberleyeyim, tekrar edeyim.
Çünkü yapamıyorum, öyle olunca kendimi de kötü hissediyorum.
Şu ilk ezber yaptığımız ayetleri tam anlamıyla ezberlemeye gayret edicem.
Sonra tekrar katılmak istersem geri kabul eder misin beni?

Bakarakmı yoksa ezbere mi yamaya çalışıyorsun
Ben ezberledikten sonra yaziyorum . Ama ezberlemek zor geliyorsa karistiriyorsam o zamanda yaziyorum . Hic unutmam okulda ayetelkursiyi ezberlemek icin hep yazmistim düşün upuzun süreyi yaziyordum yazarak ezberlenince cabuk unutulmuyor

Arkadaşlarlar bir iki cümle ezberleye ezberleye ayeti bitirdikten sonra sesli dinleyin hem ezberinizi birlestirmis olursunuz hemde cok iyi aklinizda kalir.

Kızlar yemin ederim o kadar yogunum ki şu aralar anlatamam size siz belirleyin ezberlenecek ayeti bu seferde

@

chentiq chentiq kasas süresi 60. Ayeti söylemişti canim
Cansu sana ne sorcam. Bu ayeti okudugun hafta yani araf 126 yi. Sıkıntı oldu mu hiç hayatinda. Ben ezberlemek istiyorum ama uzerimize sabir yagdir ve musluman olarak oldur kismina gelince kalbimi sıkıyorlar sanki... bir de @minik_peri nickini mi yazamadim acaba etiketleyemedim. O ezberlemosti

Cansu sana ne sorcam. Bu ayeti okudugun hafta yani araf 126 yi. Sıkıntı oldu mu hiç hayatinda. Ben ezberlemek istiyorum ama uzerimize sabir yagdir ve musluman olarak oldur kismina gelince kalbimi sıkıyorlar sanki... bir de @minik_peri nickini mi yazamadim acaba etiketleyemedim. O ezberlemosti
Yok canim olmadı bisi gayet normal bir sekilde okudum. Belki sen daha cok hissederek okuyorsundur o yüzden öyle oluyordur
@Minik peri ben etiketledim

X