Ayda bir cüzi okuyarak hatim yapalım. Her ay.

Katılmak isteyen hanımlar buradan boşta olan cüzleri seçebilirsiniz.

EKİM AYI HATİM LİSTESİ.

1. @fatma.sahin.70
2. @nrtnbayhan
3. @gorkem.t72
4. @gorkem.t72 annesi.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13. @gorkem.t72 (Okundu)
14.
15.
16.
17.
18.
19. @gorkem.t72 (Okundu)
20.
21.
22. Sultan kerem çeber
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29. HavinCakan
30. @huriyetas1

Not; bu liste aylül ilk haftasına kadar dolarsa dualandırılacaktır.

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
BİR AYDA BİR CÜZ OKUYORUZ.

⚘EKİM AYI HATİM LİSTESİ⚘

1. @fatma.sahin.70
2. @nrtnbayhan
3. @gorkem.t72
4. @gorkem.t72 annesi.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13. @gorkem.t72 (Okundu)
14.
15.
16.
17.
18.
19. @gorkem.t72 (Okundu)
20.
21.
22. Sultan kerem çeber ❤
23.
24.
25.
26.
27.
28. @heidi1017 ⚘
29. HavinCakan
30. @huriyetas1

NOT; bu liste aylül ilk haftasına kadar dolarsa dualandırılacaktır.

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
⚘EKİM AYI HATİM LİSTESİ⚘

1. @fatma.sahin.70
2. @nrtnbayhan
3. @gorkem.t72
4. @gorkem.t72 annesi.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13. @gorkem.t72 (Okundu)
14.
15.
16. @umut-16 ⚘
17.
18.
19. @gorkem.t72 (Okundu)
20.
21.
22. Sultan kerem çeber ❤
23.
24.
25.
26.
27.
28. @heidi1017 ⚘
29. HavinCakan
30. @huriyetas1

NOT; bu liste aylül ilk haftasına kadar dolarsa dualandırılacaktır.

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
1. @fatma.sahin.70
2. @nrtnbayhan
3. @gorkem.t72
4. @gorkem.t72 annesi.
5. @kezibansaridemir
6. @sevimu12
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13. @gorkem.t72 (Okundu)
14.
15.
16. @umut-16 ⚘
17.
18.
19. @gorkem.t72 (Okundu)
20.
21.
22. Sultan kerem çeber ❤
23.
24.
25.
26.
27.
28. @heidi1017 ⚘
29. HavinCakan
30. @huriyetas1
NOT; bu liste aylül ikinci haftasına dolarsa dualandırılacaktır.

⚘ALLAHIN⚘SELAMI⚘
⚘RAHMETİ⚘BEREKETİ⚘
⚘ÜZERİNİZE⚘OLSUN.⚘

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

SEVGİLİ GÖNÜL DOSTLARI. YÜCE KİTABIMIZ KURANI KERİMEYİ SADECE MEVLÜTLERDE, CENAZELERDE, VEYA MUKABELELERDE OKUYAN HANIM KARDEŞLERİM. GELİN BU GELENEKTEN DAHA FAZLASINI YANİ ASLİ OLAN EMİRİ YERİNE HAKKIYLA GETİRELİM İNŞALLAH.

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

SİZLERİ KURULMUŞ OLAN İMAN SOFRAMIZA DAVET EDİYORUM.

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

BİR AYDA BİR CÜZ OKUYORUZ. SİZLERDE KATILIN BU SOFRAYA BEREKETİMİZ ARTSIN İNŞALLAHURAHMAN.

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

BİR KİŞİDEN NE OLUR DEMEYİN 29 CÜZ OKUNSA HATİM OLMAZ 30 OLURSA ANCAK HATİM OLUR BİR KİŞİ BİLE ÇOK ÖNEMLİDİR. YANİ GÜZEL KARDEŞLERİM GELİN HEP BERABER BU GÜZELLİKTE BULUŞALIM.

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

İNANIN BİR CÜZ HİÇ BİRŞEY DEĞİLDİR. AMA ALLAH KATINDA ÇOK ŞEYDİR. RABBİM KABUL ETSİN İNŞALLAH.

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

Eğer Bu cüz e Hatime herkese kapınız açıksa katılacağım bende. Arapçadan okuyabilirim . Lakin ben arapça bılmeyenlerın de okumasını Kuran aı okumasına vesile olmamızı istiyorum. Rabbim oku dıyor . Arapça oku demıyor Türkçe oku da demıyor..Kuran tüm dünya insanlarına her kula inmiş.. Okumak bizden... Rabbim ilmimi artır dıyerek nasıl okuyabilirsek okuyalım. Rabbim en iyisini bilir. Latince okursanız olmaz Türkçe okursan olmaz demek bize düşmez...Allah orada yazılanları zaten biliyor..Bizim okumamızı ve anlamamızı istiyor. Bunu yazmak zorunda hıssettım çunku bazı arkadaslarımız maalesef sadece arapça okuyarak sevaba girdiğmizi düşünüyor sadece o şekılde okursak kabul olacak dıye dusunuyor... Bakın kalbimizi ve nıyetımızı Allah c. c bılıyor. Süs diye duran Kuran ları sizler bızler sayesınde okuyabılen hevesle okuyanlar olursa ne mutlu..Bundan büyük sevapmı olur ..? Eğer evet herkese açık Hatim edelım herkes bir cüz okusun dıyorsanız ben katılmak istiyorum. Çunku ben herkese açık olan böyle bır okumaya sayfaya katılmak ıstıyorum.

ALLAH DOSTLARI BENİMDE DOSTUMDUR. HELE KURAN OKUYORSA YÜRÜDÜĞÜM YOLDA YOLDAŞIMDIR. Başım üstüne ne demek kardeşim Elbetteki katılabilirsiniz. Okadar duygulu yazmışsınki içinindeki çağresizliği ve hüznü hissettim inanın çok üzüldüm. Bende hoşlanmıyorum bu tarz konulardan ve hemen şunu eklemek istiyorum. 13 yaşlarında namaza başlamıştım etrafımdakiler böyle kılarsan olmaz şunu yaparsan kabul olmaz eğer şu duayı okumazsan hiç kılma çünkü sayılmaz. Ve ben o zamanlar bir defterde not tuttuyordum abdest alırken bile tek tek hangi duayı yapacağım namaz kılarken her hareketimde neler söyleyeceğim diye yazmaya başladığım zamanda ise dedilerki ne gerek var ALLAH de kabul olur bukadar teferruata gerek yok kimse böyle kılmıyor. Ve inanın çocuk aklımla okadar hevesliyken tümden uzaklaştım sadece normal namaz kıldım onu terketmedim ama eleştiriler olmasaydı o zamanlar daha ilhamlı kılacaktım. Neyse kuran da öyle üzrini kapat yukarıya koy. Ölüm var yasin okuyalım. Ramazan geldi mukabeleye gidelim. İnanın bunlarda biz insanları kurandan uzaklaştırır oldu çünkü elimizin altında değil hep yukarılarda üzeri kapalı. Aslında kurana saygılı olduğumuz müddetçe başucu kitabımız gibi olması lazım. O bize rehber olarak geldi sonuçta ölüden çok bize lazımdı. Gelelim konuya Evet bize emredilen arapçadan okumaktır fakat arapçayı bilmiyorsak devam edip türkçe mealden anlamamız lazımdır. Ama Öncülük arapçadır kardeşim. Ama siz şimdi okursanız kabul olmazmı deniliyor günah Bİ İZNİLLAH kabul olur fakat okumaya devam ederken arapça ders almaya çalışın inanın çok kolaydır hele dua ederek giderseniz ALLAH öyle kolaylık veriyorki. KURAN bizlere arapça indirildi ve indirildiği dilde okunursa çok daha hoş olur farzı yerine getirmiş oluruz. Birşey daha eklemek istiyorum Hadis'i şeriflerde de buyuruluyor SİZİN EN HAYIRLINIZ KURANI ÖĞRENEN VE ÖĞRETENİNİZDİR. Kuranda arapça indiği için o dilden okumamız emrediliyor. Fakat okumakla da bitmiyor anlamak ve hayatımıza geçirmek lazım yol göstericimizdir. Ben soğutmam kırmam başıma geldiği için ama ALLAH biliyor en güzelini ve doğrusunu ben öğrendiklerimi sizlere anlatmak istedim sadece.

Bu dünyada öğrenilen bir arapça harfi öteki dünyada cehennem ateşine karşı şemsiye oluyor ve ateşten koruyor ARAPÇANIN RAHMETİ çok büyüktür. Arapça hiç anlaşılmasa bile öylesine bir huzur veriyorki ALLAHUTEALA sizede nasib edecek inşallah bu akşam hatim dualarım var maşallah toplu okuyacağım isminizi yazın sizin içinde dua edeyim inşallah bu vesileyle RABBİM sizede enn kıza zamanda nasib edecek. Siz bildiğiniz şekilde cüzünüzü alın ve okumaya başlayın kardeşim..

Bu dünyada öğrenilen bir arapça harfi öteki dünyada cehennem ateşine karşı şemsiye oluyor ve ateşten koruyor ARAPÇANIN RAHMETİ çok büyüktür. Arapça hiç anlaşılmasa bile öylesine bir huzur veriyorki ALLAHUTEALA sizede nasib edecek inşallah bu akşam hatim dualarım var maşallah toplu okuyacağım isminizi yazın sizin içinde dua edeyim inşallah bu vesileyle RABBİM sizede enn kıza zamanda nasib edecek. Siz bildiğiniz şekilde cüzünüzü alın ve okumaya başlayın kardeşim..

Allah razı olsun Kardeşim. Adım Zeynep.
Arapça okumayı biliyorum .Arada şaşırdığım yerler oluyor ama zamanla o da düzelecek inşallah. Uzun yıllar okumayınca unutmusum bıraz..
Ben kendım için değil herkes için yazma ihtiyacı hissettım. Daha önce böyle bır konu açılmıstı . Kuran okumayan yada okuyamayan kardeslerımız bu topikler vesılesıyle hep beraber okumaya başladı. lakin ilerleyen zamanlarda birden bız herkesı arapça okuyor sanıyorduk o zaman bu olmaz dedıler ve topik kapatılıp yenıden açıldı sadece arapça okuyanlar arasında. Böylece bır cok kardesımızın hevesı kırıldı ve ötekıler dışlanmış oldu . Düzenlı bır sekılde Kuran okurken pat bırakıverdıler ...Çok Çok üzüldüm ki anlatamam bunu....
Bakın ben çocukken arapçadan okuyordum .Sonra yıllar araya girdi bir sekılde okul iş güç telaş okumayı bıraktım ( Bunlar mazaret değil tabi... ) Sonra tekrar başlamıstım ki bazı harflerı unuttugumu fark ettım ...Latinceden okumaya başladım ama Melanını de okuyordum her okudugumda . Ve Allah ım şükürler olsun bakın Arapça okumuyordum ama Rabbim hayatımda ve rüyalarımda bana birçok mucıze gösterdı...Allah ım bana doğruyu göster dıye Dua lar ettıgımde rüyalarımda gösterdı yada Kuran ı melanı okurken anlamamı sağladı bir şekılde....Size inanması zor ama ben yaşadım tüylerım diken diken oldu gözyaşlarıyla yaşadım mutluluktan... O yüzden bu konu üzerınde bu kadar duruyorum.....Kuran okudukça zaten ister istemez Arapça da öğrenmek ister insanlar .Çunku kendı yorumlamak ister içten içe ..Rabbim yardımda eder yolda açar...Yeterki bu toplu okumalar da ayrım yapmayalım. Allah ın işine karısmayalım haşa... Herkes okusun Latinceden okusun Arapça bılmeyen ama Mealinide okusun herkes okuduklarının ...Rabbim İlmimi Artır dıye başlayalım Kuran okumaya başlarken ..
Ben tekrar ve tekrar dıyorum Allah sizden razı olsun. Ve burada okuyan herkesten... Sizlere artık katılmak ıstıyorum...
Bana bir cüz yazın ...
Bu arada daha önce başka topıklerde yazmıstım burada da yazayım .Bu benım ıcın çok önemlı.... Bakın gördüğüm ruyalardan birinde butun bu Dua lara katılmadan burayı bulmadan önce bır rüya görmustum....Bır sürü yeşillik ...maydonoz , yeşil soğan , nane vs dolu ama bır sürü yemyeşil.....ortada lar ve etrafında bır sürü kadın bende varım...hepımız onları topluyoruz ayıklıyoruz neşe içinde cennet gıbı anlatabılıyormuyum böyle bir imece usulu falan hepımız mutluyuz .... sonra bu ruyadan sonra burayı tesadüfen bulmustum ben toplu Dua dıye bırsey bılmezken buldum .O yüzden durmadan yazıyorum. Herkese kapılarınızı açın. Hıc kımseyı ama hıc kımseyı ayırt etmeyın okumalarınızda.. etmeyelım inşallah. Kimin Dua sı kabul olur bılınmez Rabbim bilir ancak...
İnanın büyük sevab girersınız çunku tozlanmaya yüz tutmus Kuran ları gerçek yerlerıne ulasmalarını sağlarsınız .İnsanlar okur... Uzaklaştırmayalım kimseyı. Bu çok önemlı...
Dua larım sizlerle ..Rabbim ne derdınız sıkıntınız varsa gidersin inşallah . Ne isteğiniz varsa versin ...Hayırlı Akşamlar

Namaz konusunda anını paylaşmışsın..aynen demek ıstedıgım bu..Herkes herşeyı bılıyor olmaz dıye bırsey yok ...Olmaz dıyemeyız. Yanlış devam edelım demıyorum elbet ama zaten Rabbim siz başladıktan sonra size gösterıyor çok şükür..Ben şahsen namaz kılmıyordum 1-2 sene evveline kadar... çok mutsuzdum durmadan Ayetel Kürsi okuyordum ilk başta..sonra bilmesem de akşamları yatmadan önce Allah rızası için namaz kılmaya başladım bırde sabahları kalkıyordum ıkı kere yani aylarca böyle kıldım....sırasına göre değil yani içimden geldıgı gibi... sonra zaten daha fazlasını istiyor ınsan öğrenmek ıstıyor butun vakıtlerı kılmak ıstıyor kılamayınca kendını kötü hıssedıyor vs... ama o yanlış bilmeden kıldıgım namazlarımın her gecesınde Rabbim bana rüyalarla cvp verdı... Bunları yazmak istemıyordum ama bazı kardeşlerımız bilsin istiyorum dikkat etsınler istiyorum...yanlıslarından dönsünler ıstıyorum olmaz olmaz deyıp günaha gırmesınler istiyorum..Allah korusun günah bu ..Bırakın bılmeyende kılsın onun hevesını kırmayın Allah la kul arasına gırmeyın. Kuran okurken de olmaz demeyın... Annemın dili tam dönmuyor mesela Ayetel kürsi yı okurken bir yerını aynı okuyamıyor yıllardır ..Bazıları olmaz deyıp duruyor ...Ben de olur deyıp gunaha gırmek ıstemıyorum cunku Allah bılır. Ama diyorum ki Annem ne zaman Ayetel kürsi okusa hep tesirini görmustur . Çunku kalp nıyet önemlı en önemlısı bu....
Neyse çok uzattım..Cüze başlamak ıstıyorum : )

Allah razı olsun Kardeşim. Adım Zeynep.
Arapça okumayı biliyorum .Arada şaşırdığım yerler oluyor ama zamanla o da düzelecek inşallah. Uzun yıllar okumayınca unutmusum bıraz..
Ben kendım için değil herkes için yazma ihtiyacı hissettım. Daha önce böyle bır konu açılmıstı . Kuran okumayan yada okuyamayan kardeslerımız bu topikler vesılesıyle hep beraber okumaya başladı. lakin ilerleyen zamanlarda birden bız herkesı arapça okuyor sanıyorduk o zaman bu olmaz dedıler ve topik kapatılıp yenıden açıldı sadece arapça okuyanlar arasında. Böylece bır cok kardesımızın hevesı kırıldı ve ötekıler dışlanmış oldu . Düzenlı bır sekılde Kuran okurken pat bırakıverdıler ...Çok Çok üzüldüm ki anlatamam bunu....
Bakın ben çocukken arapçadan okuyordum .Sonra yıllar araya girdi bir sekılde okul iş güç telaş okumayı bıraktım ( Bunlar mazaret değil tabi... ) Sonra tekrar başlamıstım ki bazı harflerı unuttugumu fark ettım ...Latinceden okumaya başladım ama Melanını de okuyordum her okudugumda . Ve Allah ım şükürler olsun bakın Arapça okumuyordum ama Rabbim hayatımda ve rüyalarımda bana birçok mucıze gösterdı...Allah ım bana doğruyu göster dıye Dua lar ettıgımde rüyalarımda gösterdı yada Kuran ı melanı okurken anlamamı sağladı bir şekılde....Size inanması zor ama ben yaşadım tüylerım diken diken oldu gözyaşlarıyla yaşadım mutluluktan... O yüzden bu konu üzerınde bu kadar duruyorum.....Kuran okudukça zaten ister istemez Arapça da öğrenmek ister insanlar .Çunku kendı yorumlamak ister içten içe ..Rabbim yardımda eder yolda açar...Yeterki bu toplu okumalar da ayrım yapmayalım. Allah ın işine karısmayalım haşa... Herkes okusun Latinceden okusun Arapça bılmeyen ama Mealinide okusun herkes okuduklarının ...Rabbim İlmimi Artır dıye başlayalım Kuran okumaya başlarken ..
Ben tekrar ve tekrar dıyorum Allah sizden razı olsun. Ve burada okuyan herkesten... Sizlere artık katılmak ıstıyorum...
Bana bir cüz yazın ...
Bu arada daha önce başka topıklerde yazmıstım burada da yazayım .Bu benım ıcın çok önemlı.... Bakın gördüğüm ruyalardan birinde butun bu Dua lara katılmadan burayı bulmadan önce bır rüya görmustum....Bır sürü yeşillik ...maydonoz , yeşil soğan , nane vs dolu ama bır sürü yemyeşil.....ortada lar ve etrafında bır sürü kadın bende varım...hepımız onları topluyoruz ayıklıyoruz neşe içinde cennet gıbı anlatabılıyormuyum böyle bir imece usulu falan hepımız mutluyuz .... sonra bu ruyadan sonra burayı tesadüfen bulmustum ben toplu Dua dıye bırsey bılmezken buldum .O yüzden durmadan yazıyorum. Herkese kapılarınızı açın. Hıc kımseyı ama hıc kımseyı ayırt etmeyın okumalarınızda.. etmeyelım inşallah. Kimin Dua sı kabul olur bılınmez Rabbim bilir ancak...
İnanın büyük sevab girersınız çunku tozlanmaya yüz tutmus Kuran ları gerçek yerlerıne ulasmalarını sağlarsınız .İnsanlar okur... Uzaklaştırmayalım kimseyı. Bu çok önemlı...
Dua larım sizlerle ..Rabbim ne derdınız sıkıntınız varsa gidersin inşallah . Ne isteğiniz varsa versin ...Hayırlı Akşamlar

Kesinlikle kardeşim benim asli amacımda budur zaten herkez kaldırdığı kuanları açıp okusun her ay sayılarca hatim yapalım müslümansak eğer buna layik olarak yaşamayı bilelim. Sadece nefes almayalım dilimiz döndüğünce ALLAH kelamlarını zikredelim. Benimde yaşanmışlıklarım var tecrübelerim var buna dayanarak bir kadın neler yapmazki deyip bu hayıra ALLAH kabul buyurursa adım attım inşallah. Daim olsun her kez kuran okusun okumakla kalmayıp anlasın ve hayatına geçirsin inşallah buna vesile olabiliyorsam gözlerim açık gitmez ALLAH huzuruna RABBİM ben senin rızan için bunu yaptım diyebileyim inşallah. Hangi dilden olursa olsun yeterki kaynağını dikkat edelim. Amaç ALLAHIn bizlere bahşettiği o nurlu ve huzurlu yolu nasıl gideceğimizi öğrenmektir.

Namaz konusunda anını paylaşmışsın..aynen demek ıstedıgım bu..Herkes herşeyı bılıyor olmaz dıye bırsey yok ...Olmaz dıyemeyız. Yanlış devam edelım demıyorum elbet ama zaten Rabbim siz başladıktan sonra size gösterıyor çok şükür..Ben şahsen namaz kılmıyordum 1-2 sene evveline kadar... çok mutsuzdum durmadan Ayetel Kürsi okuyordum ilk başta..sonra bilmesem de akşamları yatmadan önce Allah rızası için namaz kılmaya başladım bırde sabahları kalkıyordum ıkı kere yani aylarca böyle kıldım....sırasına göre değil yani içimden geldıgı gibi... sonra zaten daha fazlasını istiyor ınsan öğrenmek ıstıyor butun vakıtlerı kılmak ıstıyor kılamayınca kendını kötü hıssedıyor vs... ama o yanlış bilmeden kıldıgım namazlarımın her gecesınde Rabbim bana rüyalarla cvp verdı... Bunları yazmak istemıyordum ama bazı kardeşlerımız bilsin istiyorum dikkat etsınler istiyorum...yanlıslarından dönsünler ıstıyorum olmaz olmaz deyıp günaha gırmesınler istiyorum..Allah korusun günah bu ..Bırakın bılmeyende kılsın onun hevesını kırmayın Allah la kul arasına gırmeyın. Kuran okurken de olmaz demeyın... Annemın dili tam dönmuyor mesela Ayetel kürsi yı okurken bir yerını aynı okuyamıyor yıllardır ..Bazıları olmaz deyıp duruyor ...Ben de olur deyıp gunaha gırmek ıstemıyorum cunku Allah bılır. Ama diyorum ki Annem ne zaman Ayetel kürsi okusa hep tesirini görmustur . Çunku kalp nıyet önemlı en önemlısı bu....
Neyse çok uzattım..Cüze başlamak ıstıyorum : )

Aynen tüm yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum tekrar etmek gereksiz olur çok doğru söylemişsiniz zaten. Bende namaz hikayemi bu maksatla anlamak istedim siz çok iyi anlamışsınız. Eğer günah veya yanlış olduğunu düşünen varsada dediğiniz gibi bu bizimle YÜCE MEVLAMIN arasında olan birşeydir ve bundan ben mesulüm ALLAHTAN gelen her şeye rağzıyım elhamdülillah. Neyse kardeşim sizlere listeyi atıyorum şimdi sizde seçin cüzünüzü ve bizimle bu yolda devam edin Aramıza hoş geldin sefa getirdin kardeşim.

IMG_20160901_164234.jpg

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘

1. @fatma.sahin.70
2. @nrtnbayhan
3. @gorkem.t72
4. @gorkem.t72 annesi.
5. @kezibansaridemir
6. @sevimu12
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13. @gorkem.t72 (Okundu)
14.
15.
16. @umut-16 ⚘
17.
18.
19. @gorkem.t72 (Okundu)
20.
21.
22. Sultan kerem çeber ❤
23. @ferelyuef56
24.
25.
26.
27.
28. @heidi1017 ⚘
29. HavinCakan
30. @huriyetas1

⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
1. @fatma.sahin.70
2. @nrtnbayhan
3. @gorkem.t72
4. @gorkem.t72 annesi.
5. @kezibansaridemir
6. @sevimu12
7. @gulmermer71
8. @neriman2031960
9.
10.