Ayda bir cüzi okuyarak hatim yapalım. Her ay.

Rahman öyle bir güzel kader yazsın ki,
Dünyan da ahiretin de cennetin olsun.
Elini kaldırıp o büyük Yaradandan istediğin tüm duaların kabul olsun. Tüm ömrün hayırlı, sağlıklı, imanlı, rahmet ve bereketli olsun.
Cumamız mübarek olsun..

MART AYI HATİMİNİN
➡BİRİNCİ⬅ LİSTESİ

1. Melek ❤
2. Selcan ❤
3. Aynur H ❤
4. hmbg k.k ❤
5. papyonkilikli k.k ❤
6.
7. Esmeray H ❤
8.
9. Medine Y ❤
10. Hatice ❤
11. Hatice ❤
12. Sultan ❤
13. Mine ❤
14. Hayriye A ❤
15. Meryem ❤
16. Pınar k.k❤
17. Kerime Y ❤
18. Sabahat A ❤
19. Zehra ❤
20. Yeter ❤
21. Ayfer ❤
22. Yıldız A ❤
23. Kevser ❤
24. Aysel A ❤
25. Hatice H ❤
26. Elçin ❤
27. Çiğdem ❤
28. Neslihan ❤
29. Nursel ❤
30. Annem ❤

Bu üç olacak 16. Başka olsa mi?

Kardeşim istediğin kadar istediğin cüzü okuyabilirsin sen sabit olan listede olduğun için bildirmen gerekiyor. Boşta olanlardan veya paylaştığımda yeni listeden seçersin. Normalde sizlerden bildirim geldikten sonra ben listeye ekliyorum fakat senden hiç cüz seçme bildirimi gelmiyor. :KK200: Bazen özel yazıyorum sana devam ediyormusun diye soruyorum. Ne zaman isterseniz bana yazın ben hemen değişiklik yaparım ama sizden gelmezse ben herkesi aklımda tutmam münkün değil.:KK54:

Son düzenleme:
IMG_20170304_101919_146.jpg

MART AYI HATİMİNİN
➡İKİNCİ⬅ LİSTESİ
❤ 1 Emine Çevik
❤ 2 Emine Çevik
❤ 3 Emine Çevik
❤ 4 Ayşe Öz
❤ 5 @sehercetin851
❤ 6 @sehercetin851
❤ 7 @halidegkbkn
❤ 8 @ayseodabaas
❤ 9 @ayseodabaas
❤10 @zelihademir71
❤11 @zelihademir71
❤12 Konca
❤13 @behiyealemdagnas
❤14 @behiyealemdagnas
❤15
❤16
❤17
❤18
❤19
❤20 @gulmermer71
❤21 @gulmermer71
❤22 @gulmermer71
❤23 @gulmermer71
❤24
❤25
❤26
❤27 @ferdaunsal
❤28 @ferdaunsal
❤29 Havin Cakan
❤30 Havin Cakan

IMG_20170312_131335_788.jpg

Kardeşim Yanlış yapıyorsun ALLAH'ı unutanlar kurana eğilmeyenler, günahın simsiyah kasvetin içersine dalmış gidenler, içkiden kopmayanlar namazsın kalanlar hak yiyenler zulm edenler bilahi yanlış yapıyorsunuz.
Bu yoldan çıkış yok çarpılacaksın.
Duvarlara bir gecenin karanlığı gibi sesler kesilecek gidecek herkes soğuk bir topragın altında zifiri karanlıkta kalacaksın hesap vereceksin.
Hanginiz hesap vermeyecek? Hangi NEBİ edebi yaşadı hangi veli ebedi yaşadı hangi ermiş ebedi yaşadı hanginiz kendine o kadar güveniyor kim belge aldı ALLAHTAN ölmeyecek diye...

Selamunaleykum hatim konusunda bilgilendirir misiniz nasil okunuyor kac cüz aliyoruz ve Arapcadan mi okuyorsunuz daha önce bende bi hatim devam ettiriyordum ama okuyan bazi arkadaslar latin harflerinden arapca yazilisini okuyorlarmis o yuzden sordum bu soruyu

Selamunaleykum hatim konusunda bilgilendirir misiniz nasil okunuyor kac cüz aliyoruz ve Arapcadan mi okuyorsunuz daha önce bende bi hatim devam ettiriyordum ama okuyan bazi arkadaslar latin harflerinden arapca yazilisini okuyorlarmis o yuzden sordum bu soruyu
ayni soruyu ben de sordum cunku o listeyi Allah rizasi icin ilk ben olusturmustum :) neyse bu listede herkese kapi acik. latin okuyana da arapca okuyana da. gonuller genis.

bu arada bikac arastirma yaptim. onemli o&lan niyet

Hanımlar ALLAH için gönülden okumak isteyenler, kurânı kendimize rehber yoldaş bilerek okumamız lazım kuranı kerim ilk arapça olarak inmiştir ve ilk nasıl emredilmişse o şekilde okumamız lazımdır efendilerimiz arapçadan okuyordu bizimde bu şekilde okumamız daha uygundur lakin sadece okumak yetmez manasınıda araştırmamız lazımdır en azından bir çaba ve merak edin sonrası gelir.. Ben bu konuda daha öncede yazmıştım arapçayı bilmeyenler fakat okumaya gönül veren ve isteyenler türkçe mealini veya sabi kaynaklardan iyi bir araştırma sonucu birebir kuranımızı arapça çevirili hiçbir şekilde değiştirilmemiş olan dilde okuyabilinir Fakat bu konuda tek husus Bu şekilde alışkanlık edinmemek ve en kısa zamanda derhal arapça eğim veren kurslara başvurmanızdır. Günümüzde gittikçe eğitim veren kurslarımız çoğalarak açılmakta lütfen sizde en yakın kursları araştırıp RABBİMİZİN ikra bismi rabbikellezi emrettiği kitabımızı hakkıyla ve şüphesiz okuyun..

Canım bir ayda bir cüz diye çağrımızı yapıyorum ama siz okuyabildiğiniz kadar alabilirsiniz. Yeterki 30 cüzün tamamlansın. Ayın 1 de başlanıyor ayın son günü hatim duamız yapılıyor.

X