Ayakta duracak gücüm kalmadı

Yaşamayan için '' e ne var bunda bukadar '' demek kolay. Benim kızım da böyleydi. Hala böyle ama biraz daha iyi şuan. Asla tek başına kalmaz, oynamaz, hep kucak ister, hep kucakta ayakta durmak ister,yemek yemez. Ben de çok yoruluyodum ama en büyük destekçim eşimdi. Evin bütün işini o yapıyordu ben sadece çocuğa bakıp yemek yapıyordum.(yemek yapmam için de onun çocukla ilgilenmesi gerekiyordu) şuan 9 bucuk aylık biraz daha oyunlara ilgisi arttı. Bide emeklese kucak isteği azalır gibii geliyor. Sizin ki emekliyor mu? Kısa süreliğine de olsa aileniz gelse biraz rahatlarsınız. Ben çalıştığım için kayınvalidem bir süredir bizde ve en azından biraz başka şeylerle ilgilenip kafa dağıtabiliyorum.

Ayni benim kizim.gecen senede ben konu acmistim boyle.yok cozumu ne yazikki.bide benim oglumda var 3 yasindaydi.kendim ac gezsemde oglumu doyurmak zorundaydim.morarana kadar aglardi.bi kere nefesi kesildi cok korktum kendine zor geldi.ben biraz besige carsaf baglayip bi ucundan tutarak sallamakta bulmustum careyi.onunla biraz rahatlamistim.ama alisinca onuda istemedi.1 yasinda kadar boyle devam etti.sonra azaldi ama hala cok huysuz 22 aylik su an.surekli aglar hala ,ama tabi azaldi sukur.yinede normal bir cocuk degil.10 yil yaslandim kizim yuzunden.sizde sabredin yapacak bisey yok cunku.ama yalniz olmadiginizi bilin.var boyle bebekler iste

benim çocuğum 1 hafta o da uyurken ağlama krizine giriyordu
o yaşadığım çaresizliği şu an bile unutamıyorum
resmen uyku saati gelince gerilmeye başlamıştım artık.
allah konu sahibine de size de sabırlar versin gerçekten. İşlerinizi kolaylaştırsın çocuklarınıza huzur sakinlik nasip etsin.
Çok içten diliyorum.
Her taktiği deniyorsun işte
bizde beyaz gürültü çok iyi gelmişti o zaman bir de.

Ben hala beyaz gürültü açarım uyuturken. İlk 3 ay kolikti zaten. Sürekli beyaz gürültü açık olurdu başka sakinleşmezdi. Kabus gibi günlerdi gerçekten şimdi daha iyi çok şükür ama tek başına çocuk bakmak dünyanın en zor şeyi gerçekten.

Yeni bebeği olan biri olarak sizi anlıyorum Yanımda annem olmasına rağmen bir bardak çayımı zor içiyorum çünkü ağladığında sadece beni istiyor. Sürekli emmek istiyor. Evde kanguruyla dolaşmayı denediniz mi? Bunun faydasını gören çok anne duydum. Belki birkaç gün alışma süreci yaşaya bilirsiniz. Evin büyük işlerini halledecek bir yardımcı edinme şansınız varsa hiç durmayın bence.

Ben bebek büyütmeyle ilgili birkaç kitap okudum hepsin de dış dünyaya alışması için ilk 3 ay çocuğu anne karnında gibi hissettirmek gerektiği yazıyor. Karındaki sıkışık halini kundak ile dışarıdaki sesleri şşş sesi beyaz gürültü dinleterek annenin kalp atışını duyması için sling veya kanguruyla dolaşmak gibi dünyada ki bazı yerli halklara ( bebeğini sırtında ya da göğüsümde taşıyan milletlerde) hiç kolik bebek görülmüyormuş ve bebek ağladığında 10 saniye içinde anne kucağına alıyormuş böylece güvenli bağlanma sağlanıyor, ilerleyen zamanda da bebek anneye ihtiyaç duyduğunda hemen müdahale edeceğini öğreniyor anneye güveniyor. İlk 3 ay çok önemli.Biz bırak ağlasın kucağa alıştırma diyen büyükleri dinlersek bebeği hırçınlaştırırız. Bir de bebeklerin sıçrama haftaları oluyor o anları öğrenip sabırlı olmamız gerekiyor. Psikolog olarak daha iyi yorumlarsınız siz.

Üç aşağı beş yukarı 8 aylık bebekle bence herkes sizin gibi. Günleri günlerini tutmuyor bazen daha kötü bazen daha iyi olsa da ben de farksız değilim. İçiniz biraz rahatlasın diye yazıyorum. Öyle pasta yapacak zaman yok yani. Babası bakarsa belki ama babası da her yere yetişemiyor. Minimal yaşam koşullarına adapte olacağız. Tek çeşit yemekle duracağız. Zaten ben kızı beslemekten kendim yemeğe fırsat bulamıyorum. Geçecek bu günler sabredin. İnşallah herşey daha güzel olacak. Hiç birşey sonsuza dek sürmüyor.​

5 aylık bebeğim var 9,5 kg.. ve hep iri bi bebekti ağırdı yani, İlk 2 ay kolikti kucaktan indiremedik,ağlardı morarırdı,2. ayın sonunda süt alerjisi olduğunu tespit ettik, sıkı bir süt ürünleri diyetine girdim ve maması da özel bi mamaya geçtik, 1 hafta sonra kolik molik kalmadı.. ama hala çok huzursuz bi bebekti kucakta uyurdu sadece gaz çıkarma pozisyonunda ve sadece ben ayaktayken artık omuzlarım çürümüştü, belim s-o-s veriyodu resmen çok zordu bir de memede uyuyakalırdı, etraftan sürekli aman sakın memede uyutma replikleri duyardım çocuğu sürekli uyandırırdım memedeyken..3,5 aylıkken yaklaşık 8 kg ken artık pes ettim.. nolursa olsun dedim ve memede uyutmaya başladım.. Dünyam değişti ya gerçekten söylüyorum dünyam değişti.. yanyana uzanıyoruz memeyi ağzına aldığı gibi 5 dakikada uyuyo,kalkıyorum yanından.. gündüzleri 3-4 kez 40 ar dk uyuyo. Gece saat 9 gibi yatırıyorum yine hemen uyuyo ama yaklaşık 40 dk meme değiştirerek yatıyoruz, emiyo da bu arada uyurken, sonra kaldırıp yarı uykulu mamasını veriyorum.. Koltukta oturur vaziyette gaz çıkarıyorum 5-10 dk. tam dalıyo, sonra beşiğine koyuyorum saat 10 gibi.. sabah 6-6,30 a kadar deliksiz uyuyo maşallah. Ve uyuyabildiğinden beri keyfi de yerinde, ben de kendime biraz olsun zaman ayırabiliyorum. İşe de döndüm şimdi.. Ben keyifli huzurlu olunca o da huzurlu oluyo..İlginç bi şekilde annem ayağında salladığında uyuyormuş ben yokken, ben o kadar denedim asla uyutamıyorum o şekilde Yani şunu farkettim ki bebeğin senin stresini direk yansıtıyo, sen ne kadar iyiysen o da o kadar iyi.. ve bebeğin huzurunun uykuyla kesinlikle bir bağlantısı var.. O yüzden bir de öyle dene yanyana uzanıp emzirebiliyosan bir de poposuna pıtpıtlarsan belki öyle daha rahat dalar. Onun senin kokuna ihtiyacı var belki onu sever bir dene bakalım.. "Memede sakın uyutma" öğretilerine gelince de onları salla gitsin.. su akar yolunu bulur, gideceğin biyerlerde de yanyana uzanabilecek bi kanepe elbet bulursun, zaten pandemi var ne gezmesi ne misafirliği.. Bu çocuk bir gün zaten büyüyecek ve bu saçma alışkanlıkları bir gün değişecek.. Huzur çok önemli, sen huzurlu olursan o da olucak görüceksin.. Kolaylıklar diliyorum

Bizim de süt alerjimiz var. 2 aylıkken teşhis kondu ama benim kızım o kadar hareketli ki sabit kalıp emmek istemedi. zorlayarak daha doğrusu savaş vererek 5 ay emzirdim sonra artık zorla tutturmaya gücüm yetmedi pes ettim. emerken de zaten hic emerek uyumadı. sallayaram uyutuyorum ama sallanmayı da sevmiyor. yine ayaklarini ellerini tutuyorum öyle uyku moduna geçiyor. gece uykusu gündüze nazaran iyi. iyi dediğim minimum 4 kez uyanıyorum sabah 5.30 6 arasi da uyanış. yani ben bu fiziksel yorgunlukla stresle baş edemiyorum. antidepresan kullanicam onlar uyku yapıyor temelli kalirim diye korkuyorum. si ne guzel duzen kurmuşsunuz maşallah. ben çok uğraştım düzen kurmak için ama uykuya direnince çok zor. günde belki 6 7 kez uyutma girisiminde bulunuyorum. sadece 2sinde başarılı oluyorum. doktorumuza acaba hiperaktivite bozukluğu mu var diye sordum. teshis icin erken dedi. yani başka hiçbirşey gelmiyor aklima

Keske onu mutlu etmenin bir yolunu bulsam. artik televizyon telefon aamaan alışırsa alışsın yeter ki 2 dakika elimi yüzümu yikayayim noktasına geldim ama yok ne çizgi-film ne cocuk şarkısı hicnir sey dikkatini çekmiyor sadece ağlıyor ve kucak istiyor. zaten 8.5 aylık emeklemesi lazim yavastan ama hic hareket etmek istemiyor.

Elbette her bebek zor. Ama hiç mi 1 gün dahi huzurlu olmaz bir bebek. birakin yere koymayi kucağımdayken kafami çevirince bile ağlıyor

Biliyorum ama hiçbir bildiğim işe yaramıyor. bir şeylerin ters gittiğini bildiğim için ekstra yıprandım. eksikliği kendimde arıyorum. bir de ben kolik maksimum 6 aya kadar diye biliyorum ben. biz artık 8.5 aylık olduk. Kanguru ile taşımaya kalktım felç geçiriyorum sandım.Ilk 3 ay dikkat etmiştim bubdeidignize zaten yapışık geziyorduk

22 aylık kız bebeğim aynen böyle idi
Çok zor sizi anlıyorum
Saçlarım döküldü ve beyazladı bebeğimi büyütürken
Siz tek basınaymıssınız
Ben aylarca annemin evinde kaldım çünkü bebeğim bir su içmeme , tost yapmama dahi müsade etmiyordu .
Bizim kız 22 aylık oldu nispeten aynı gibiyiz
Belki yaşamayan anlamaz ama 15 ay kucakta ev gezdik .
daha bir kere uyanıkken yatağında , koltukta , pusette sırt üstü yatıp kendi kendine oyalanmış değil
Benim kızım da o kadar küçükken ben de oyuncaklar ile oynamıyor diye üzülüyordum ancak şimdi daha iyi anlıyorum , şuanda çok küçük
Bir yasından snr günde en fazla 5-10 dakika kendi kendine oynamaya basladı
Dedim ya 22 aylığız hala bana iş yaptırmaz , bir elimi yıkayacağım istemez mesela eğer ki kendisi karıştıracak zararlı birsey keşfetmedi ise
Sizi çok iyi anlıyorum ama sakin kalın lütfen
Bu günler elbet gececek
Çok zor biliyorum
Ben hala özenirim bebeğine çeşit çeşit yemek yapanlara
Arabaya koyup usluca gezdirenlere
Ama sizi korkutmak istemem büyüdükçe daha da zorlaşıyor
Hem ağlıyor hem yaramazlık yapıyor
Ama onlar bizim canımız
Ve bebekler
Sabrınızın zorlandığı an bunu düşünün
Bilerek isteyerek yapmıyor sonucta
Bizim yapacağımız tek şey sakin kalıp yanlarında olduğumuzu hissettirmek
Ben birgünü daha bitirdik diye gün sayardım hep
Hala zor bebeğim ama tabi 3-4 aydır daha aklı eriyor , büyüyor konuşuyor
Eskiye göre daha iyiyiz
8,5 ay çok küçük annesi
Bazı bebekler böyle
Ve bu bizim de bebeğimizin de elinde değil
Eski konularıma bakın

Basa gelmeyince böyle yazmak kolay olmalı
El kadar bebeği nasıl bıraksın da ağlatsin

Eşim destek oluyor ama sinava hazırlanıyor akşamları işten sonra online derse giriyor. onun için daha zor zihnini toplayıp ders anlaması gerekiyor bir de. haftasonları boş olduğu icin yardım ediyor . annem çalışıyor ,kayinvalidem kendine bile bakamıyor zaten emeklemiyor bizimki. hiç çabası da yok. yalnız olmadığımı bilmek bir nebze rahatlatıyor ama bir yandan da bakıyorum herkesin ufak da olsa destekçisi var

Benim kızımda öyle. Ve hiç de dediğiniz gibi ağlar ağlar susar olmuyo. Ki anne olarak çocuğu çatlatmaya dayanamıyorsun.
Uzaktan yorum yapmak çok kolay .

Benim kızım da öyle. Uyku yok sürekli kucağımda. Hep ağlama modunda. Yanımfan ayrılmıyo babası dahil hiç kimsede durmuyo. Düşünün hastayım ölüyorum yorgunluktan gece 3 de yattı sabah 6 da kalktı ve şu saat olmuş sadece yarım saat uyudu. Bi gülüşü herşeyi unutturuyo. Sabır dilemekten başka elden gelen bişey yok. Size ve kendime

Cok uzuldum. Ne diyecegimi bilemedim. Kiz kardesimin oglu da oyleydi. Bir cocugun agzi hic mi kavusmaz derdi kardesim. Banyo yapamaz, tuvalete bile gidemezdi. Bir gun anneme gittiginde o aglama seslerinden herkes kacacak delik aramisti. Bir kac saat neyse de tum gun hele de 8 ay boyle olmasi cok zor. Allah affetsin bir gun kardesim canı ne kadar yandiysa artik sakayla karisik bebekleri camiye birakanlari artik kinamiyorum demisti. Onceleri gaz sancisindan sandi, yapmadigi sey kalmamisti, kim ne derse onu deniyordu. Yok. Hic bir sey kar etmedi. Buyudukce gecti. Simdi 15 yasinda. O huysuz bebek gitti, cok uslu efendi bir cocuk oldu.
Bu durumu yasayanlar hep buyudukce geciyor diyor. Kiminde 6 ay, kiminde 1 sene, kiminde biraz daha fazla suruyormus. Allah kolaylik versin.
Aklima gelen tek sey bir yardimci almaniz. Baska da birsey dusunemedim. Rabbim yardimciniz olsun.

8 aylık bebekten televizyon seyretmesini beklememelisiniz.Oyuncallariyla da uzun süre oynayamaz. Ona bebek kitapları ve yine bebekler için olan resimli eğitici kartlardan alabilirsiniz.Anlatırken, gösterirken çocuk şarkıları söyleyebilirsiniz. Görsellerle ilgili uydurmasyon ritmik sesler şarkılar söyleyebilirsiniz.Öyle öyle oyalanır arada yorulup uyur.

Lütfen bebeğinize televizyon veya telefondan bir şeyler izletmeyin..Otizm benzeri rahatsızlıklar böyle böyle ortaya çıkabiliyor. Bunu en iyi siz bilirsiniz.

Benim kızımda öyle. Ve hiç de dediğiniz gibi ağlar ağlar susar olmuyo. Ki anne olarak çocuğu çatlatmaya dayanamıyorsun.
Uzaktan yorum yapmak çok kolay .

Of abartmayın cidden. Kendim zamanında araştırdım, çocuk çatlamaz. Böyle bilim dışı şeylerle bence konuşmayın. Bence gidin bi doktora sorun, çocuk ağlamaktan çatlar mı diye. Komiksiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…