Ayak Fetişizm i ?

var anam var benim erkek arkadaşım askerden arar öpüyom seni demezde ayaklarından öptüm der düşünün yaniii :)))

çok saçma ya ayaktan tahrik olmak

bunu bende duymuştum bence çok igrenç erkek işte her şeyi seviyo.

FETİŞİSTLER İGRENÇ YADAsapık değildir; ama normal olarak nitelenen davranış kalıbından farklı kişiler oldukları için bu aşağılayıcı sözle saldırıya uğrarlar. NORMALLİK ve FETİŞİZM hakkında yorum yapmadan önce ise kendimize şu soruları sormakta yarar vardır bence...
- “doğal kimlik” denilen kişilik motifi milyonlarca insanda tek bir tipe indirgenebilir mi?
- dünya üzerinde bunca farklı kültür yaratabilen insanoğlunun seksüel tavrı tek bir norma sığdırılabilir mi?
- normal kavramı, insanların canını, onları tek bir kalıba sokma baskısı ile acıtıyorsa değerli olabilir mi?
- normal kavramına uygun olmadıkları için bastırılan normal dışı, yani a-normal gerçekler zaman içinde değişime uğrar mı; yoksa sadece normal görünümlü anormal mi yaratır? bu a-normale kendi olma fırsatı özgürce verilse acaba normal baskısı ile yaşarkenki halinden daha mı verimli olur?
ve en önemlisi.....
- çevresine ve kendine zarar vermeyen ama genel geçer bir normal kavramına da uygun davranmayan kişilerin sapık iğrenç olduğunu öne sürmek doğru mudur?
bu sorulardan birine bile "hayır" diye yanıt veriyorsanız fetişizmi eleştirmeden önce lütfen bir kez daha düşünün.

normal olmak adına normal görünüşlü bir anormal olmak mı iyidir? yoksa kimseye zarar vermemek ve çevrendeki kişilerin yaşam alanını işgal etmeden kendin olmak mı?"

:kahve::kahve:

ayaklarım çok güzeldir övünmek gibi olmasın da sengözlerimebaksanab
adamı zorla ayak fetişisti yapar yani o derece tatlicadiarzu:roflol:

Bana da saçma geldi
tamam bakımlı ayaklar mutlaka güzeldir
ama bu kadarı da saçmalık

Fetişizm sapıklık degildir ..kişisel tercihtir....kelimelerimizi dikkatli seçelim lütfen...tıp bile fetişizm sapıklık olarak kabul etmiyorsa siz sapıklık diyemezsiniz...
Şunu unutmayın cinsel tercihlerden sadece 3 tanesini tıp bilim vs. sapıklık olarak algılar...
1-aile içi cinsellik..
2-hayvanlarla ilişki..
3-bebeklerle çocuklarla ilişki
bu 3 durum harici kimseyi tercihlei nedeniyle sapık diyemezsiniz....

Şifa aranacak yada verilecek bi durumda degildir fetişizm...
:kahve::kahve:

katılıyorum

Fetişizm : kelime anlamı ile bir eşyaya yada vücuttaki bir bölgeye karşı hissedilen cinsel istek ve uyarılma durumudur. Bireyler yetişirken (çocukluktan itibaren) karsılastıkları her türlü şeyin etkisinde kalıp bir takım etki tepki yontemleri geliştiriyorlar. ayak, popo bunlardan en çok görüleni sanıyorum. Bu görselleri sıkca kullanan ünlü fotografcılar film yonetmenleri var. Ayrıca sac rengi , giydiğiniz bir cizme , bot deri eldiven kullandıgınız herhangi bir aksesuar bir erkek için cinsel uyarıcı olabiliyor.

Sizler kadın olarak hiç mi gördüğünüz bir erkegin bir bolgesinden yada giydiği bişeylerden hoşlanmazsınız, tahrik olmazsınız? Açıkcası ben hoş bir erkekte güzel ütülü bir beyaz gömlek görünce cinsel dürtülerim harekete geçiyor. Hayal kurdugum sey kendi sevgilim olsada bir objenin cinsel uyaran olması sözkonusu .

Herhalde erkekler de gördükleri her ayaga her popoya yada hernetse ona dogru ac kurtlar gibi saldırmıyor. Saldıranları varsada esas onları ıslah etmek lazım :1ninca: :içelim:

ayy hiç unutmam öle bi sevgilim vardıı hep gözü ayaklarımdaydı neye bakıyon be ayaklarıma demiştim oda bana ayak fetişizm demişti ben orda hönk diye kalmıştım çünkü ne olduğunu bilmiyodum ama hoşumada gitmiyodu yaniii :KK70:

yazık ya...
forumda bu yüzden evliliği bitmek üzere olan bir arkadaş var umarım bir uzmanla işi hallederler...

Bu iğrençlik ve sapıklık değil! gayet normal bi durum.bayan vücudunun kalça veya göğüs v.s. bölgeleri değilde ayak ve bileği ilgisini çekiyor tabiki bakımsız ve çirkin ayakları değil hoş,biçimli, bakımlı bir ayak ve ince ayak bileği... ve onu tamamlayan zarif veya seksi bir ayakkabı.. benim eşimde bir ayak fetişsti ve ben ne bir iğrençlik ne de bir sapıklık görüyorum bu durumda.. mutlaka sizlerinde ya eşlerinizin yada sevgililerinizin sizin vücudunuz üzerinde etkilendiği yerler vardır yok derse inanmayın mutlaka vardır ayakta sonuçta vücudun parçası değilmi o yüzden iğrenç veya sapık demeyelim!şakkıdı

Bu fetişizm hakkında ne düşünüyorsunuz ? Ojeli, Frenchli parmaklar ve güzel ayaklar bir erkeği tahrik edebilirmi sizce?:uhm:

oluyomuş cnm, bende bugün bir üyenin yazısını okumuştum kocam ayak fetişisti ne yapmalıyım falan diyodu

Ayaklar ve ayak parmaklarının boyu, topuklar ve tabanı, oje rengi,uzun tırnak, temizliği veya kirliliği, ayakkabılı ve çoraplı giyinik durumu veya kokusundan cinsel çekilim duyulması. Ayakseverler özellikle kadın ayaklarını öpmekten, yalamaktan, okşamaktan ve koklamaktan zevk alırlar.

Ayak fetişizminin erkekler arasındaki en yaygın fetişizm türü olduğu bildirilmiştir.

Fetişizm, bir objeye olan aşırı bağlılık olarak tanımlanabilir, kimi zaman bu obje bir çorap olur kimi zaman ise ayak... Fetişizm denince ilk akla gelen ayak, çorap ve ayakkabıdır, ancak çok fazla türleri olan fetişizm; göbek, kulak, el, üniforma gibi objelerle liste uzayıp gider... Yapılan bir araştırmaya göre erkeklerin % 1,14 ünün ayak fetişisti olduğu belirtilmiş... Bu araştırma çok objektif olmamakla birlikte daha ciddi bir araştırma yapılana kadar referans gösterilebilecek bir veri. Araştırma şu şekilde yapılıyor; yahoo grupların ayak fetişizmiyle ilgili olanlarının diğer gruplara oranlayarak bu sonuç elde ediliyor.

benimm sevgilmde çok begenio ayaklarımı herzamanda dile getirir.ama ben buna verilen ismin ayak fetişizmi olduğunu yeni öğrendimm

evet arkadaslar oluo benım esım ayak fetısti ama abartılı derecede degıl googleda ararken bunlar ılgılı sıteler buldum eger ıcıne gırersenız ne derecede oldugunda anlarsınız D:KK70::KK70::KK70: erkek mılletı delır eder bizi ya

midem bulandı benimmmm yaa bu irkek milleti ne kadar da sapıkmış ALLAH nefislerine hidayet versin irkek milletin...

ya benim sevgilim ayaklarımın hastası onları öpüyo okşuyo bebek sever gibi seviyo bu da çok hoşuma gidiyo açıkçası.

erkekler seviyor öyle şeyleri ben anlamıyorum ama ayağın nesi sevilirse :)

amanın bıde ayak mı cıktı basımıza hıc ugrasamam ya..:icecream: ayaklarımı her aksam esıme hazır hale mı getırem zaten yorgun argın gelıyorum kolumu kaldıracak halım yok

anam babam üsülünden anlarım ben ne öyle ayak fetişizm bana göre değil.. Şeniz

X