Avukat arkadaşlar, evi boşaltmak zorunda mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Umarım gerekeni yaptırıp zorla çıkartır sizi ev sahibi. Herkes de konu sahibine üzülmüş şaka gibi anlamıyorum ben parasını alamayan ev sahibi ne olacak?!
Pandemiden önce maddi durumu çok iyi olan tanıdıklarım bile şu an ciddi derecede geçim sıkıntısı çekiyor. Düşmez kalkmaz bir Allah. Herkesin başına gelebilir. İki tarafta kendilerince haklı. Bu kadar acımasızca bir yoruma gerek yoktu, konu sahibi ödemeyeceğini söylemiyor sonuçta.

Kiranın zamanında ödenmemesi kanunen evden çıkarılma için geçerli bir sebep.
Birikmiş kira alacakları ve tahliye istemli bir icra dosyası açar. Elinize icra evrakı ulaştıktan sonra 1 ay içerisinde tüm ödemeyi icra dosyasına yapmaz iseniz de tahliye davası açma süresi başlar karşı tarafın.
Mahkemeden de karar çıktıktan sonra icra marifeti ile evden çıkartabilir sizi.

Bu işin icra boyutu.

Allah Yardımcınız olsun bu arada.

Çok üzüldüm umarım bir an önce işinize dönersiniz. Benim bildiğim sözleşme bitiş tarihine yakın yasal yolla çıkartabilir. Bazı ev sahipleri de kirasıyla geçiniyor. Ya da kendi de kirada oturuyor ve gelen kirayla kendi kirasını ödüyor vs. Ev sahibi de çok zor duruma düşmüş olabilir onu da anlıyorum. Ama kira gelirine muhtaç değilse geç de olsa ödeyen birini anlayıp kiralarini alabileceğini bilmeli ve şu dönemde biraz anlayış göstermeli.

Siz zor durumdasınız ama ev sahibinizde sadece kirayla geçinmeye çalışıyorsa şu dönemde? O da sizin gibi işsiz kaldiysa veya o parayı işsiz çocuklarına gönderiyorsa? Ben haktan çok korkarım. Çıkmazsan hayrını görme dese kendimi çok kötü hissederim. Sizde haklısınız herkes mağdur oldu şu dönemde ama 3 4 ay daha kira ödeyemeyeceksiniz ev sahibi kibarca çıkın demiş neden çıkamazsınız evden
Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah eski günlerimize çabucak dönebiliriz
Not: Babam kirasını düzenli ödemeyen kiracısını çıkarttırmıştı evden mahkeme yoluyla

Türkiyede yasalari bilmiyorum, ama insallah bir sekilde bir anlasmaya varirsiniz. Allah kimseyi darda birakmasin. Bizim esnaf olan kiracilara baya kolayliklar sagladik gecen sene cünkü onlarda baya zorda kaldilar. Bizim su anda acil bir ihtiyacimiz yok sükür. Ama her ev sahibi ayni imkanlara da sahip olmuyor.

Suistimal.varsa bilemeyiz tabii
Şahsen ben gecen ay bayram sebebiyle unutmuşum 1 gun gecmis ev sahibim kirayi ödemediniz diye mesaj yazdı. Günü gününe ödediğim için mahcup oldum.hemen yatırıp bilgi verdim. Ama bakarsak ben ondan alacakliyim, 2 ay kombisiz yasadim indirim istedim vermedi ama 1 günün lafını ediyor. Yani ben de hep ev sahiplerinden çektiğim icin sanirim konu sahibine empati yaptim. Tabii ki de ev sahibi kirasini almak ister o konuda size hak veriyorum. Kimse kimseyi magdur etmemeli

Evet, ben özel bir üniversitenin cafesinin muhasebesini tutuyordum. Üniversiteler açılsın diye bekliyorum.

Umarım gerekeni yaptırıp zorla çıkartır sizi ev sahibi. Herkes de konu sahibine üzülmüş şaka gibi anlamıyorum ben parasını alamayan ev sahibi ne olacak?!
Bu ne kin, bu ne nefret. Kolumuzdan tutup sokağa atsa zevk alacak gibi yazmışsınız.
Ben "haklı mıyım" diye sormadım zaten. Çıkarma hakkı var mı diye sordum.

Neden susup korkacaktınız ki ,mal adamın malı..Pişman etmeyin insanları yatırım yaptıklarına

Ne kötü insanlar var... Allah sizin gibilerin eline düşürmesin. Arkadaşımızın eski konularını biliyorum. O kadar sıkıntıdalar ki eşi "OCAĞIN GAZINI AÇIP HEP BİRLİKTE İNTİHAR MI ETSEK" dedi konu sahibine....
Kolay mı sizce bunu demek ne halde bu insanlar... Size vicdan diliyorum. Konuyu açan arkadaş iyi niyetli...

Ev sahibi eşiyle beraber yazılım sektöründe, onların işi kapanmadı.
Artı 2 evi daha var kira aldığı ama belki o kiraları da almakta sıkıntı yaşıyor olabilir bilemiyorum. Yani zorda değildir de (zaten zordayım demiyor, düzene geri dönelim diyor) herkesin kendince bir yaşam standartı var. Neticede standartlarını bozuyoruz bu şekilde. Dediğiniz gibi herkes kendince haklı.

Bu arada henüz hiç ihtar çekmediyse sıkıntı olmaz. Eylüle az kaldı. İlk ihtardan sonra düzenli ödeyin ama.

Ya buraya konu açarken yüz defa düşünüyorum bu yüzden. Direk nefret kusuyor bazı insanlar.
Zaten zor bir süreçten geçiyor herkes. Ne gerek var.

Gerçekten çok zor bir durum.
Bende kiraciyim.diger giderlerde var.ustune çocuğun masrafları.

Kirayı düzenli ödüyoruz,masraflarda faturalarda düzenli ama gelin bide bize sorun.kredilrr ve kartlar birikiyor,borç var.
Bu pandemi gerçekten iliğimizi kuruttu.esim esnaf

Ev sahipleri tabii haklı ama bazı gerçekten insan ev sahiplerini görünce seviniyorum.ama bazı evlerin kiraları çok yüksek.acimazsizca çok yüksek.o fiyatlar baz alınıyor iyice artıyor kiralar.
Tek geliri kirası olan insanlarda var Allah hepimizin yardımcısı olsun

Ya buraya konu açarken yüz defa düşünüyorum bu yüzden. Direk nefret kusuyor bazı insanlar.
Zaten zor bir süreçten geçiyor herkes. Ne gerek var.
Takılmayın siz onlara... Nefret kusmak için kullanıyor burda belirli bir gurup siteyi. Konu,şartlar, haklı,haksız umurlarında değil. Tek motivasyonları gerçek hayatta saçamadıkları nefretlerini saçıp rahatlamak.

Konuda yazılana göre yorum yapıyor herkes. İlk basta düzenli öderken pandemiden dolayı 4 ay geriden geliyormuş. Ödemem demiyor. Bu süreçte herkesin birbirini idare etmesi lazım. Ev sahibi buranın kirasiyla geçinmiyorsa zor durumda kalmamıştır. Allah nasip eder , hayırlı kazanç kapıları açar İnşallah.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…