Atopik dermatit, egzama

cokbilmiss

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Aralık 2020
212
149
3 aylık bebeğimde 2. ayından beridir yanaklarında kızarıkıklık, kabarıklık var. Doktora gidiyoruz üç seferdir. Çeşitli kremler kullandım, geçiyor gibi oluyor sonra birdaha tekrarlıyor. Bugün baktığımda eklem yerlerinde de başlangıç olduğunu gördüm.
Biraz araştırdığımda büyüdüğünde geçeceği kremlerle yatıştırılması gerektigi sonucuna vardım maalesef… Çok üzülüyorum bebeğime..
Yardımcı olabilir misiniz ne yaparak hafifletebilirim veya alerji durumu olabilir mi alerji testi yaptırsam 3 aylık bebekte bir sonuca varılır mı?

Benim kızım bir yaşını geçti. Doğduğundan beri sizin bebeğiniz gibi cildi. Alerji testleri yaptırdık hepsi temiz çıktı alerjisi olmadığından eminseniz cildi hassastır. Günlük uyandığında ve gece yatırırken tüm vücudunu bebek bakım kremi (av**no diye bir marka) ile krem liyorum. Kremleyin devamlı

Alerji testi ile ilgili de zaten deri testi için çok küçük, yazık. Kanda bakılabilecek alerji değerleri var. Onlara baktırın

Benim ikizlerimin de birinin yanakları , kaşları kırmızı ve pütür pütürdü o aylarda. Ayak bilekleri , dirsek içleri, kulaklarının arkaları da kırmızı hatta bilekleri soyuluyordu. Üzülüyordum hatta öyle kalacak diye. Doktorumuz Mustela Stelatopia Emolyent Yüz Kremini tavsiye etti. Çok memnun kaldım, 2 haftada düzeldi.O serinin vücut kremini de kullanıyorum şampuan da yine mustela nın kırmızı serisi. Her gün yıkıyorum şampuansız -haftada 1 şampuan- kremliyorum ama tabi yapmazsam ne olur bilmiyorum. Arada 2 gün yıkayamadığım oluyor henüz geri gelmediler.

Egzama yenidoğanların çoğunda olabiliyor. Kakasınında kanama mukus yoksa alerji testi için şu an erken. Kremleri kullanın, şampuanını atopik olanı kullanın. Deterjanını anti alerjik ürünlerden seçin.

Ben oğlum için banyo suyuna nişasta atıp öyle de azaltmıştım lezyonları.

ben Mustela Stelatopia Emolyent Yüz Kremi de kullandım. Diğer söylediğim marka çok daha uygun, o da tamamen organik-güvenli içerikli. hergün sürünce mustela biraz maliyetli olabilir. Ave*eno baby daily emollient, günlük nemlendirici daha düşük maliyetli oluyor ve iyi geliyor gerçekten

X