Popüler Konu Ateş ölçme yöntemi

Kızlar bu benim ateş ölçtüğüm ve korunmadığımız 3. ayım. Size bişey sormak istiyorum. 3 aydır ovulasyondan sonraki 5. günden itibaren çok hafif hafif sancılarım oluyor. Sancı da değil hani bilirsiniz ya adetten önceki gibi burulmalar ama çok az. Hatta ilk ay hamilelik belirtisi diye düşündüm ama şimdi bakıyorum benim olağan halim bu. Sizce normal mi? Belki hep oluyordu da ben dikkat etmiyordum.

Bir de ateşli hamişlere şunu sormak istiyorum. Hamile kaldığınız ay ov. sonrası ateşiniz diğer aylardan fazla mıydı? Yani atıyorum normalde ov.dan sonra 36.5 olurdu, o ay 36.7 gibi seyretmiştir. Tabii kişiden kişiye değişir ama bi sorayım dedim.

valla canım benim ilk kimyasal gebelikte oculasyondan sonra normal seyretti ama regliye yakın biraz daha arttı asıl regliden sonra artarak devam etmişti 37 yi ben ilk o zaman gördüm 36,8 36,9 olurdu ateşim ama 37 olmazdı yani asıl regli günü ve sonraki günler hamişlik hakkında daha fazla bilgi veriyor bence
bu hamikleliğimde de ateş ölçümü yaptım ama başta yapmadım son günlerde bi gün ölçtüm bi gün ölçmedim kayıtta atmedim ama şu var ateşim reglime yakın arttı ve regli günüm ilk defa yine 37 oldu o zaman şüphelendim aslında ama yok dedim bi yandan neyse havalar soğukken 37 olması kafamı karıştırmıştı yazın bile ölçtüğümde 37 yi görmemiştim ben çünkü 7 ay hep ölçtüm kimyasal gebelikten sonrada ölçtüm bir tek bu ay ölçmeden devam etmiştim yani diycem oki ateşi düzenli seyreden bayanlar özellikle regli günü ve sonrasındaki ateşin gidişine göre bence hamişliğini anlayabilir ben anlamıştım ama herkesin bünyesi bir değil işte kiminin düşüp çıkabilirde burdan TİFF arkadşımında hamiş kaldığı ay reglisinden 2 yada 3 gün önce düşmüştü ateşi yani kesin bişey demek imkansız canım

amin cnm benım benımde bebıbışım geldı sonunda cnm cok beklettı ama olsun cook degısık bı duyguymuş

ayyy maşallahh canım inşallah sağlıcaklan devam edicek allahım kucağına almayıda nasip edicek olsun canım bekledin ama değdi demi inşallah bende çok beklemiştim beklemediğim anda geldi melekkk opuyorumnanaktan

valla canım benim ilk kimyasal gebelikte oculasyondan sonra normal seyretti ama regliye yakın biraz daha arttı asıl regliden sonra artarak devam etmişti 37 yi ben ilk o zaman gördüm 36,8 36,9 olurdu ateşim ama 37 olmazdı yani asıl regli günü ve sonraki günler hamişlik hakkında daha fazla bilgi veriyor bence
bu hamikleliğimde de ateş ölçümü yaptım ama başta yapmadım son günlerde bi gün ölçtüm bi gün ölçmedim kayıtta atmedim ama şu var ateşim reglime yakın arttı ve regli günüm ilk defa yine 37 oldu o zaman şüphelendim aslında ama yok dedim bi yandan neyse havalar soğukken 37 olması kafamı karıştırmıştı yazın bile ölçtüğümde 37 yi görmemiştim ben çünkü 7 ay hep ölçtüm kimyasal gebelikten sonrada ölçtüm bir tek bu ay ölçmeden devam etmiştim yani diycem oki ateşi düzenli seyreden bayanlar özellikle regli günü ve sonrasındaki ateşin gidişine göre bence hamişliğini anlayabilir ben anlamıştım ama herkesin bünyesi bir değil işte kiminin düşüp çıkabilirde burdan TİFF arkadşımında hamiş kaldığı ay reglisinden 2 yada 3 gün önce düşmüştü ateşi yani kesin bişey demek imkansız canım

ayyy maşallahh canım inşallah sağlıcaklan devam edicek allahım kucağına almayıda nasip edicek olsun canım bekledin ama değdi demi inşallah bende çok beklemiştim beklemediğim anda geldi melekkk opuyorumnanaktan

amin cnm amin saglıcakla kuacgmıza alırıs ınsallah pekı kasıklarında falan bışıy hıssedıyomusun benım gazım cok ve bas donmem oldukca cok opuyorumnanaktan

Ben bugüne kadar yanlis ölcmüsüm onun icin bugün yeniden basliyorum :bbo:

atesi sabah daha yatakdan kalkmadan ölcmek gerekmis üstelik koltuk altini ölcmek yeterince kesin degilmis, koltuk alti cok degisken oluyormus (Nitekim bende öylede oluyordu, bir ölcüyordum 36,40 sonra kontroll icin tekrar ölcüyordum 37,10 cikiyordu)

Koltuk alti yerine vaginada veya dilinin altinda ölcmek gerekirmis atesi.

Üstelik atesimiz ciktigi an cocuk yapmak icin cok gecmis, daha cok ates yükselmeden önce hafif indigi zaman hucuma gecmek gerekmis kaydirigubbakcemile3

Ates ölcmenin yani sira vaginadan akan akintiya dikkat etmek gerekmis, ordan akan akinti lastik gibi sünüyorsa hatta rengi birazda sariya kaciyorsa tam zamani demekmis.

Tekrar bu methodtan basliyacagim artik belki sizede faydali olur

Merhaba arkadaslar, bende ates olcme yontemi kullanmak istiyorum, adetin 1.gununden baslayip, yumurtlama gunune kadarmi olcuyorsun? bana cevap yazabilirmisiniz?

suanda adetim 14 .gunuydu,ve atesim 36.7 cikti , normalmi sizce?

Merhaba prenses. Sayfa 1829'da ayrıntılı bilgi var canım. Gene sorun olursa yaz lütfen. 14. gün için birşey diyemeyiz, tek günlük ateşle anlaşılmaz canım.

takıldımı naaptıı alet:))))

Masalcım inşallah takılır ve öyle kalır 8 ay boyunca.

Ben bugüne kadar yanlis ölcmüsüm onun icin bugün yeniden basliyorum :bbo:

atesi sabah daha yatakdan kalkmadan ölcmek gerekmis üstelik koltuk altini ölcmek yeterince kesin degilmis, koltuk alti cok degisken oluyormus (Nitekim bende öylede oluyordu, bir ölcüyordum 36,40 sonra kontroll icin tekrar ölcüyordum 37,10 cikiyordu)

Koltuk alti yerine vaginada veya dilinin altinda ölcmek gerekirmis atesi.

Üstelik atesimiz ciktigi an cocuk yapmak icin cok gecmis, daha cok ates yükselmeden önce hafif indigi zaman hucuma gecmek gerekmis kaydirigubbakcemile3

Ates ölcmenin yani sira vaginadan akan akintiya dikkat etmek gerekmis, ordan akan akinti lastik gibi sünüyorsa hatta rengi birazda sariya kaciyorsa tam zamani demekmis.

Tekrar bu methodtan basliyacagim artik belki sizede faydali olur

Chocolate bütün bunlar doğru valla. Aramıza hoşgeldin.

Çiçekçik, Şeker çok teşekkürler cevaplarınız için, canımsınız. Eşimle bu ay değerlendirdik, ama ateşim gene her zamanki gibi. Neyse kırmızı gelmeden, umut bitmez.

Hatunsultan, senden naber? Bugün beklenmeyen günün değil mi? İnşallah gelmez kırmızılar ve de bu sefer bebişten olur.

Masalcım inşallah takılır ve öyle kalır 8 ay boyunca.

inşallahh canım yarın beklenen regl günüm belirti yok şimdilik ama geç yumurtladığım için 9 ocağa uzadı bakalım..

Merhaba prenses. Sayfa 1829'da ayrıntılı bilgi var canım. Gene sorun olursa yaz lütfen. 14. gün için birşey diyemeyiz, tek günlük ateşle anlaşılmaz canım.

Hatunsultan, senden naber? Bugün beklenmeyen günün değil mi? İnşallah gelmez kırmızılar ve de bu sefer bebişten olur.

Ne olsun nevetnacım, bekliyorum işte hala, aslında bugün kırmızıları görsem belki de sevinecektim bilmiyorum yine de ama içimden öyle geliyor ki kistim yine tekrarladı bu ay, çünkü hiçbir belirti yok ve buna dair bir hissim de yok, öyle nötr yani işte. dur bakalım bekliyorum, aslında benim ilk kahveleri gördüğüm gün 6 aralıktı ama bir yerde dediler ki hayır ilk kırmızıyı gördüğün gün ben de sat ı 7 aralık sayıyorum eski periyoduma göre 28. gün bugün, ama sat 6 aralıksa dündü ve 1 gün geçmiş oldu. Ay ne bileyim periyod falan da kalmadı ya geçen ayki 48. günden sonra, neyse bekleyelim görelim. Çarşamba test yaparım gelmezse o güne kadar....

--------------------------------------------------------------------------------

YA ERHAMER RAHıMı ..YA ERHAMER RAHıMı ..YA ERHAMER RAHıMı ..ALLAHIM BU GÜZEL ARKADAŞLARIN DUALARINI BOŞ ÇIKARTMA KUCAKLARINI,KARINLARINI BOŞ BIRKAMA AMıN.... kısslar duayı edin ve ilkte yazdıgım duayı tekrarlayın ALLAH C.C bu kelimeleri diyen kulların ellerini, boş çevirmiyor emin olun3 kere tekrar yapın dualarınızda benide unutmayın inş

--------------------------------------------------------------------------------

YA ERHAMER RAHİMİ ..YA ERHAMER RAHİMİ ..YA ERHAMER RAHİMİ ..ALLAHIM BU GÜZEL ARKADAŞLARIN DUALARINI BOŞ ÇIKARTMA KUCAKLARINI,KARINLARINI BOŞ BIRKAMA AMİN.... kısslar duayı edin ve ilkte yazdıgım duayı tekrarlayın ALLAH C.C bu kelimeleri diyen kulların ellerini, boş çevirmiyor emin olun3 kere tekrar yapın dualarınızda benide unutmayın inş

canım sağol artık her yazımda bunu ekleyeceğimŞeniz

:))))) inşallah canım faydasını görüceksiniz ben nişanlıyım düğünüm yaza banada dua edin inş

şimdiden mutluluklar inşallah bir melek istediğinden seni beklemeden gelir erken ama olsun

Aekadaslar ya, benim bu ay yalan oldu ya:KK43:
ne guzel ates, ovulasyon testi iyi gidiyordu sobra tatile gittik tam calusms gunlerinde, yorgunluktsn hic calisamadik:KK43: Olursa bu ay cok sasiracagim yani o durum
Yine de bekleyecegim 13 ocak i, ne zor ismis bu kardesim yahu!

Sabırsız hiç üzülme biz 3 aydır tam o günlerde çalışıyoruz, olmayınca olmuyor. Allah isterse 3 gün öncekinden de olur 2 gün sonrakinden de. Hiç belli olmaz. Hatta beklemiyorsun ya tutabilir valla benden söylemesi.

Hatunsultan, Miray sizden ne haber? Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. Kızlar benim yumurtlamam 27 Aralık pazardı. Çalıştık. Artık düzenli ateş ölçmüyorum. Biraz kafam rahatladı valla.

:))))) inşallah canım faydasını görüceksiniz ben nişanlıyım düğünüm yaza banada dua edin inş

Canim tabi ki sen bilirsin ama benden sana tavsiye, hemen cocuk yapma, önce hayatini yasa tatilini yap, kocanla gezmek istedigin yerleri gez ondan sonra cocuk özlemi bastirdikdan sonra yap. Cünki yaklasik iki sene sonra insan evde büyük bir eksiklik hissediyor, ozaman cocuk yapmanin tam sirasidir.

Hatunsultan, Miray sizden ne haber? Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz. Kızlar benim yumurtlamam 27 Aralık pazardı. Çalıştık. Artık düzenli ateş ölçmüyorum. Biraz kafam rahatladı valla.

iyi yapıyorsun be gülüm boşver salla gitsin:)
hem biliyor musun inşaallah senin bu ay tutacak. çok ümitliyim senden ve masal'dan. hakkınıda hayırlısı inş

Sabırsız hiç üzülme biz 3 aydır tam o günlerde çalışıyoruz, olmayınca olmuyor. Allah isterse 3 gün öncekinden de olur 2 gün sonrakinden de. Hiç belli olmaz. Hatta beklemiyorsun ya tutabilir valla benden söylemesi.

BENCE BU AY BEKLEMİYORUM DİYENLERİN HEPSİNİNKİ TUTACAK:teytey::teytey::teytey: BİZ DE HALAY ÇEKECEĞİZ...
HANİ TERSİ OLURMUŞ YA DÜŞÜNCELERİN BENCE DE DOĞRU

şekercim canım benim Rabbim en sonunda gönlüne göre vermişş
Allahım ikinizide korusun sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah:Saruboceq: öpüyorum seni kocamanopuyorumnanaktanopuyorumnanaktan

X