Ateş Basması, Adet Düzensizliği

Ciela

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2020
1.008
2.927
Merhaba..

20 yaşındayım. Bu seneye kadar adet döngüm çok düzenliydi, 28 günde bir olurdum 4 gün sürerdi. Çok stresli olduğum zamanlarda bile aksamadı hiç hep aynı devam etti.

Bu sene ilk defa mart ayında 10 gün kadar gecikti. O zamandan beri de çok düzensiz. Döngü bazen 22 gün sürüyor mesela 8 gün kanama oluyor, bazen de 38 gün sürüyor 10 gün kanama oluyor. Önceden kestiremiyorum hiç. Bi' acayipleşti.

Bir yandan da özellikle geceleri ateş basmaya başladı. Aniden geliyor. İnternetten bakınayım dedim, nereye göz atsam menapoz diyorlar sebebine ama 20 yaşındayım, bu kadar erken menapoz mümkün mü ya.. Böyle bir şey yaşayan var mı?

Kesinlikle amh baktırın acilen. Mümkün. Ama inşallah menapoz değildir.

Kesinlikle amh baktırın acilen. Mümkün. Ama inşallah menapoz değildir.

Geçen sene dönemler ağrılı geçtiği için kadın doğuma gitmiştim, ultrasonda veya hormonlarımda hiçbir sıkıntı çıkmamıştı. Bir anda başlar mı böyle? İnternetten bakınca ya kanser ediyor insanı ya menapoz belirtileri diyor........

Amh şüphelenilmedikçe bakılmıyor diğer hormonlara bakmışlardır. E nabızdan bi bakın ölçülmüş mü? Benim de hormonlar normal hepsi amh düşük.

Hemen doktora git 16 yasında menopoza giren var. Bir ay hormonların çok iyi olabilir diger ay pat diye girebilirsin. Amh kesinlikle baktır

Yaşa bakmıyor hemen doktor.

Amh şüphelenilmedikçe bakılmıyor diğer hormonlara bakmışlardır. E nabızdan bi bakın ölçülmüş mü? Benim de hormonlar normal hepsi amh düşük.

Ona bırakılmamıştır muhtemelen ama e-nabıza girer kontrol ederim. Genel hormonlara bakılmıştır

Hemen doktora git 16 yasında menopoza giren var. Bir ay hormonların çok iyi olabilir diger ay pat diye girebilirsin. Amh kesinlikle baktır

Pandemiden dolayı yakın zamana randevu da bulamıyorum ki Umarım sebebi basit bir şeydir de geçer. Uykudan uyandırıyor resmen

Mart ayına kadar 28 günde bir oluyordum düzenliydi. Mart ayından sonra döngü bi' 40 gün, bi 22 gün, bi' 27 gün, bi' 37 gün olmuş hiç düzenli değil.
Çok yogun, uzun süre ya da cok az kısa süre adet olursunuz. Bide 1 kere değil birkaç kere baktır hormonlarına çok iyi çıkabilir bir dahaki ay tam tersi olabilir. Ellerinde ayaklarında yanma olur. Ya da vucudun ates basar. Hepside olabilir. Amh, fsh, lh, e2, prolaktın, tsh bunlara baktır unutma birkac kez. İnşallah değildir

Canım ben 25 yaşındayım 20 yaşında iken senin gibi sıcaklıklar basardı beni özel iyi bir kadın hastalıkları uzmanına gittim fsh 17 çıktı prolaktin 22 çıktı yani hormon dengesizliği vardı, ilaç verdi bir müddet kullandım Prof saraçoğlunun Fsh prolaktin kürleri vardı onları yaptım çok şükür düştü sıkılmalarım geçti bu ay amh baktıracağım ama sende, adetin 3. Günü durumunu bilmiyorum ama özel doktora git. AMH FSH LH E2 Progesteron ve Prolaktin hormonlarına baktır hem özel hastane daha iyi ilgileniyor sağlık bu yapacak bişey yok. Ona göre doktorun ilaç verir bir yandan da Saraçoğlu hocanın kürleri var hormon dengesizliği için onları yaparsın bir kaç aya bişeyin kalmaz merak etme

bence bir kadın doğum uzmanına danışın o zaten hormon testi isteyecektir bu durumda. Adet düzensizliği için amh ve fsh hormonlarına bakıyorlar diye biliyorum ben de. Doktora gitmeden önce biraz araştırma yapabilirsin için daha rahat olur
[..

Son düzenleyen: Moderatör:

Evet aynen öyle oluyor ama bir ay diğerini tutmuyor. Bir ay uzun sürüyor yoğun oluyor diğer ay varla yok arası. Vücudum ateş basıyor.
İnşallah değildir ya. Randevu bulabilirim umarım

Çok teşekkür ederim. Randevu bulursam hemen gidip batıracağım hormonlara. Hormon dengesizliği çıkarsa bahsettiğiniz kürlere de bakacağım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…