askolsun kaynanacim

aman canım buda sorunmu.
allahtan sen gelde yemek hazırla dedmemiş.............
kendi yapmış yemiş.
salla bencede

bi dahaki sefere tok giderim, çocukları da doyururum. gidince neden yemediğim sorulursaa da: "farkedilmez kazaları önlemek için hazırlıklı geldim" derim... ayıp. tek kelimeyle ayıp!

yani hem yemeğe davet edip hemde beklememek gerçekten ayıp,,siz en güzelini yapmış tavrınızı göstermişsiniz...artık anlarsa...yaşlılığına verip fazla kafanıza takmayacaksınız...
sevgiler...

Gerçekten yaptığı hiç hoş bi davranış değil.bende bozulurdum bu duruma.
Ama bunun için kendinide üzme bazı şeyleri değiştiremiyosun malesef.

arkadaslar oyle buyutmussunuzki kadıncagızın ne aıle terbıyesı kalmıs ne bıseyı
oglu gelını evladı el gıbı gormemis yemısler ne var bunda belkı bır dahakı sefere hep bekler yada eskıden beklemıstır
samımıyettendır belkı ne bıleyım ıste
ama boyle keskın yorum yapmamak lazım arkadasımızın bakıs acısı degısebılı yapıcı olalım bıraz
aıle bırlık beraberlık tamam ama gereksız protokolude sacma bulurum bu kadar kasmamak lazım fıkrım budur nacizane..

kayınvaliden ayıp etmiş evet.ama ne yapıcan boşver.
sen kafana takma böyle şeyleri.

Aile terbiyesi derken kötü bir şey demek istemedim,sadece onların gördükleri kültür bu demek istedim.. fisfisfis
Samimiyetten olduğunu düşünmüyorum....
Tam tersi hep beraber yemek keyfinin muhabbetinin tadı başkadır bana göre.. Hele ki ayda bir bile denk gelmiyorsa bu fırsatlar,bence beklemeli,beraber yemeli,tadını çıkarmalı..yerimseniben

böyle basit şeylere takılmayın ne olur.....:teselli:.burda okuyorum bazen çok daha büyük problemlerle karşılaşan arkadaşlar var.....a.s.Allah başka problem vermesin......bazen bende yapıyorum kayınvalidemin ufak bir sözüne ne kadar takılıyorum ....sonra düşünüyorumda sanırım bu gelin kayınvalide psikolojisi...a.silla altında bişey arıyoruz.....sıkmayın canınızı:)))))))Sevgilera.s.

Canım bence hiç canını sıkma aslında karşıdan bakınca ikinizde haklısınız kayınvalidenler acıkmış olabilirler sizde onların evlatlarısınız sorun olmaz diye düşünüp yiyebilirler normal bişey. Tabi davet ettiği için bekleselermiş iyi olurmuş. Ama unutmaki sonuçta arada yaş farkı karakter farkı var bizim gibi ince düşünmelerini bekleyemeyiz...

hos olmamis kaynananin yaptigi ama basligin adina bayildim a.s.

ayıp etmiş valla ..torun yaşında kadın düşünemez mi be

sulee'ciiim bence ayıp etmişler. Yemeğe misafir çağırdıysan kim olursa olsun beklemen gerekir. Yaşlıdırlar, dayanamazlar falan, tamam ozaman iki lokma birşeyler atıştırıp, bekleyebilirlerdi. Bence bu tür davetlerde amaç karın doyurmak değil, ortamı paylaşmaktır. Ayrı ayrı sofraya oturulacaksa baklava börek olsa insana acı gelir. Ama sen yine de takma, kahvegözlümün yaptığını uygulamak en doğrusu, bende olsam aynı şeyi yapardım.

kızlar kadın öz oğlunu ve gelınını davet etmıs yemege.7 kat el degıl,
bence de bekleseymıs bıraz daha sabretseymıs gusel olurmus.
ama belliki bekleyememıss ve yemıs.haberde vermıs bız yıyyoruz dıye.
yanı aarkadas ve esı gıttıklerınde bız yedık dıye bır suprızle karsılasmamıs.
bence bukadar abartmamak lazım dıye dusunuyorum

demekki çok acıkmış belkide sen yiyin siz demen zoruna gitmiş olabilir biz onlara sofra hazırladık o bize siz yiyin diyor diye. afiyet olsun napalım...

ahhh canımmm aslında haklısınn amaa başkasınınn yaşadıklarını yaşasann oooooo
o zaman seni sürekli burda görürdük

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…