Aşkın Beş Büyük Hatası!!!

KarKralicesi

ATA BARIŞ (:
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2006
24.059
18.172
37
Aşkın 5 büyük hatası

Her defasında büyük umutlarla başlıyorsun ama çok sürmeden o da diğerleri gibi son buluyor. Peki nerede hata yaptığını hiç düşündün mü? Aşağıdaki tüyoları oku, gardını ona göre al!

Kovalamaktan vazgeç!

Kaçan kovalanır, kovalanan da kaçar! Doğanın kanunu böyledir J Günde 30 kez arayıp, ne yaptığını sorman, her gün buluşma planları yapman karşı tarafı bunaltmaktan başka hiçbir işe yaramaz. Senin hakkında olumsuz şeyler düşünmesini istemiyorsan, işe önce o arayana kadar aramayarak başla. Bırak, senin başka uğraşların olduğunu düşünsün. Eğer kendini kötü hissedersen evde oturup, telefonunu beklemek yerine kendine bir uğraş bul. Onun hakkında sürekli bilgi toplamaktan ve takip etmekten vazgeç. Konusu açıldığında kayıtsız davran ve en önemlisi seni aradığında uzun zamandır telefon bekleyen sen değilmişsin gibi havadan sudan söz et!

Fazla hızlı olma!

Ona ilk buluşmanızda bütün hayat hikayeni anlatmak zorunda değilsin. Bırak, seni biraz merak etsin. O soru sordukça cevap ver tabii ama fazla uzatma! Kendinle ilgili merak edilecek bir hikayen olursa, onu etkilemeyi başarabilirsin. Tabii bu arada dozu da iyi ayarlamalısın. Gizemli takılacağım diye put gibi oturman da ters tepebilir. Buluşmadan önce eğer mümkünse onun hakkında birkaç önemli tüyo edinmeye bak ve tavır ve konuşmalarını buna göre belirle. Nasıl tiplerden hoşlanıyor, ilgi alanları neler, vs... gibi bilgilere çok ihtiyacın olacak. Bu arada unutmadan, ne kadar etkileyici olursa olsun ilk buluşmada fiziksel temastan kaçın. Bu, hakkında olumsuz düşüncelere kapılmasına yol açabilir.

Gerçekleri görmeye çalış!

“Pretty Women” daki gibi bir aşk hikayesi ancak filmlerde yaşanıyor! Bu gerçeği unutursan, hayatın hep bir gün karşılaşmayı umduğun bay/bayan mükemmeli bekleyerek geçebilir. Öncelikle, hiç kimsenin mükemmel olmadığı fikrine kendini alıştırmalısın. Herkesin mutlaka bir eksik tarafı vardır. Önemli olan bunların farkına varmak ve kendini o yönde geliştirmeye çalışmak! Yanındayken yoldan geçen güzel bir kıza göz ucuyla bile olsa bakmayan kaç erkek var ki şu dünyada! Böyle bir şey olduğunda bunu kavga meselesi yapmak yerine “Evet, gerçekten bacakları çok güzelmiş” diyerek onu şaşırt!

Kendini bırakma!

İşte bir ilişkide yapılabilecek en büyük hatalardan biri... İlk zamanlar ayna karşısından ayrılmazken, zaman geçtikçe kendini bırakıp, giderek bakımsızlaşma sendromu! Tamam aşkın gözü kör olabilir ama, yenmiş tırnakları ve çamurlu ayakkabıları göremeyecek kadar da değil. Bu nedenle her daim bakımlı olman ve kılık kıyafetine özen göstermen şart. Eğer bundan çok hoşlanmıyorsan ve vakit kaybı olarak görüyorsan en azından temizliğine ve kıyafetlerinin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisin. Bu hem kendine, hem de birlikte olduğun kişiye duyduğun saygının en önemli göstergelerinden sayılır.

Onu hayatının merkezine koyma!

İnsan aşık olduğu zaman hayatında başka önemli bir şey yokmuş gibi zanneder. Hayatındaki en önemli şeyin kendisi ve sevgilisi olduğu hissine kapılır. Planlarını erteler, arkadaşlarını ihmal eder, kısaca onu hayatının merkezine koyar. Zaman geçip de, artık ilişki eski tadını kaybedince de, “Ben ne yapıyorum?” olur. İşte böyle bir sonuca meydan vermemek için ilişkinin en başından tavizi abartmamak daha doğru! Böylece, birlikte olduğun kişi seni o halinle kabul ettiğinden, sonradan yapmak istemediğin şeylerde çıkabilecek problemleri en aza indirmiş olursun.

ALINTIDIR...

Kovalamaktan vazgeç!
Kaçan kovalanır, kovalanan da kaçar! Doğanın kanunu böyledir J Günde 30 kez arayıp, ne yaptığını sorman, her gün buluşma planları yapman karşı tarafı bunaltmaktan başka hiçbir işe yaramaz. Senin hakkında olumsuz şeyler düşünmesini istemiyorsan, işe önce o arayana kadar aramayarak başla. Bırak, senin başka uğraşların olduğunu düşünsün. Eğer kendini kötü hissedersen evde oturup, telefonunu beklemek yerine kendine bir uğraş bul. Onun hakkında sürekli bilgi toplamaktan ve takip etmekten vazgeç. Konusu açıldığında kayıtsız davran ve en önemlisi seni aradığında uzun zamandır telefon bekleyen sen değilmişsin gibi havadan sudan söz et!

evet arkadaşım buna katılıorum.
herzaman kovalanmak için kaçan olucaksın
fazla üstüne düşmiceksin
arada bir burnunu sürttürüceksin
onsuzda yapabileceğini kesinlikle göstermelisin
ben böyleyim ve hep işe yaradı:hooray
:

teşekkür ederiz canım.. ben bunların bi çoğunu yapıyorum aslında.. özellikle de onsuz yapamam gibi gösteriyorum,kaçamıyorum kovalıyorum vs:KK43:

"Onu hayatının merkezine koyma!"

Benim için en önemli madde bu!
Gerçekten de karşımdaki insanı hem çok sevip hem de onsuz olduğum anlarda hayattan fazlasıyla keyif alıyorum.:dance:
Hem ailemi,arkadaşlarımı görüyorum hem de sevdiğimi özlemek,anlatacak bir sürü dedikodu biriktirmek çok eğlenceli..:icecream:

walla bır defasında öok sevdım ve çok fedarlık yaptım yedım kazıgı gıttı onu ne kadar çok sevdıgımı bıle bıle benı ezdı gectı oda sevıyordu asma korktu sorumlulugunu taşımaktan cunku sevgımden o kasdar emındı kı 5 sene sonra dönsende ben bıraktıgı yerde olucakttım senler geçtı dondu ıcıme gömdum ama gerıye dönmedım hayatıma ve kalbıme yenı bırısıne actım ama asla sevgımı bellı etmedım ve kazandım o ise kaybettı ...

hepsi o kadar eksiksiz doğru ki..bazılarını çok severken yapmak zor ama kaybetmemek için evet biraz duygular da hareketler de frenlenmeli..kontrollü olmalı herşey,kıskançlık siniri geçirmek sadece sana saygı duymamasına sana hasta gözüyle bakmasına neden oluyo..

"Onu hayatının merkezine koyma!"

Benim için en önemli madde bu!
Gerçekten de karşımdaki insanı hem çok sevip hem de onsuz olduğum anlarda hayattan fazlasıyla keyif alıyorum.:dance:
Hem ailemi,arkadaşlarımı görüyorum hem de sevdiğimi özlemek,anlatacak bir sürü dedikodu biriktirmek çok eğlenceli..:icecream:

benim için de en önemli madde bu...
hayatımı kimseye bağımlı yaşamak istemem...ne kadar seversem seveyim...ki çok seviyorum....
herşeyi eşime yapmak zorunda değilim...
onsuz da varım ve var olmaya devam edeceğim Allahın izniyle...:teselli:

ya sevgimi gösteremiceksem zaten neden yaşıyorum ya illa kovalanıcm die gizemli kadın mı oynucam :uhm:
sağol tatlım ii bilgiler a.s.

ya gunde bir kere okuyum şu yazıyı.. çünkü hata üstüne hata yapıyorum. bu sefer ben kovalayan olmiyim öğreniyim de taktikleri:)

Ben bunları yapmam gerektiğini ilişkinin içindeyken öğrendim...
Mesela çok kıskançlık yaptım ve sevgilimi kaybediyordum az kalsın...şimdi kıskançlığımı kendime saklıyorum...o aramadıkça aramıyorum çünkü çok aranmaktan da sıkıldığını gördüm...
Akrep burcu olduğumdan dolayı zaten hep bi gizemli havam vartatlicadiarzu
Zaten bakımlı olmayı seviyorum o gediği zaman daha da bi bakımlı oluyorum..
Bunları yapıyorum yani... bizim tek sorunumuz birbirimizden uzakta olmamız sanırım...mesafeler ilişkileri çok yıpratıyor ne yazıkki...
Neyse bu başka konu...benim size edeceğim tavsiye şu ki kıskansanız bile belli etmeyin sakınnnn ve hesap sormayın...

Yazılanlar iyi güzelde sevdiğin insana karşı sürekli taktik uygulamak çok sıkıcı olmazmı.İçimizden geldiği gibi yaşasak daha iyi olur herhalde.Bence kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyleri sevdiğimiz insanada yapmamalıyız yoksa hayat çekilmez olur

Yazılanlar iyi güzelde sevdiğin insana karşı sürekli taktik uygulamak çok sıkıcı olmazmı.İçimizden geldiği gibi yaşasak daha iyi olur herhalde.Bence kendimize yapılmasını istemediğimiz şeyleri sevdiğimiz insanada yapmamalıyız yoksa hayat çekilmez olur

Kesinlikle katılıyorum, bu klasikleşmiş taktikler, kendinden emin erkekleri artık hiç mi hiç çekmiyor. Davranışlarımı bu tip taktiklere göre belirleyemem. Hepimiz insanız, birbirimizi anlamaya çalışmak yerine böyle oyunlar oynamaya çalışıyoruz, sonra da karşımızdaki sıkılıp elimizden kaçırıyoruz.

İşte bir ilişkide yapılabilecek en büyük hatalardan biri... İlk zamanlar ayna karşısından ayrılmazken, zaman geçtikçe kendini bırakıp, giderek bakımsızlaşma sendromu! Tamam aşkın gözü kör olabilir ama, yenmiş tırnakları ve çamurlu ayakkabıları göremeyecek kadar da değil. Bu nedenle her daim bakımlı olman ve kılık kıyafetine özen göstermen şart. Eğer bundan çok hoşlanmıyorsan ve vakit kaybı olarak görüyorsan en azından temizliğine ve kıyafetlerinin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisin. Bu hem kendine, hem de birlikte olduğun kişiye duyduğun saygının en önemli göstergelerinden sayılır.

ben daha önce okumuştum ama hatırlatman çok iyi oldu ....

Evet Bayanlar Bende Kovalayip Duranlardanim Malesef O Kaciyor Sürekliask Diye Bişey Yok Ben 6 Senedir Tek Bunu öğrendim...

X