Aşk-ı Memnu Kanal D

Ekşide de şunlar yazılmış...Koptum resmen ya sempatiksalakcinni sempatiksalakcinni

-Behlülün hanelere transfer olması bekleniyor.Yabana kardeş geliyor sempatiksalakcinni

-Bihter' in intihar etmeden önce gusül abdesti alması gözlerden kaçmamıştır.sempatiksalakcinni

-dizi bitti diye üzülmeyin. bihterim öldü diye harab olan, evinde helva kavuranlar için aşk-ı memnu pusu çekilcekmiş

-behlül malağı,
"çok canlar yakacağım,
diskolarda dımtıs dımtıs oynayacağım
bihter bihter diye zırlasam da
ben büyüyünce damat olacağım" (23 nisan 1989-okuma bayramı)
sempatiksalakcinni

Ben de bunlara koptum :roflol:

Cemile de ne gıcık bir karakterdi.Kendine bakmıyor,Bihter'in makyajına dil uzatıyor.Beşir'in cenazesinde sürdüğü kırmızı ruja ne demeliydi ?!..İrezil.naniknanik

Bende en başından beri gıcığım o kıza... Sinsi şey gizli gizli kapı dinlemeler falan... en son Matmazel le Beşir yalnız kalmak isteyince dedim dinler şimdi gizli gizli ama yapmadı..

kızlar daha önceki bölümlerden firdevse çetonun evlilik kararlarını açıkladıkları bi davet yaptıklarında bihterin firdevse yalvardığı sahnedeki bihterin elbisesini hatırlayanlar vardır baktım netten bulamadım fotosu olanlar eklerse sevinirim

Aşk-ı Memnu'nun finalini izleyiciler nasıl buldu?
Aşk-ı Memnu finali yorumu: Tuzsuz yemek gibi bir final oldu!

Posta gazetesi televizyon eleştirmeni Mesut Yar, izleyicilerin kendisine yolladığı Aşk-ı Memnu'nun finaliyle ilgili yorumları köşesinde yayınladı:

Şimdi birçok izleyiciden gelen tepki maillerinden, neredeyse yazılanların hepsini kapsayan iki tanesini bölüşeyim sizinle. ılkinin yazarı, bu köşenin yeni müdavim mürekkeplerinden Siyah ınci. Bakın ne diyor...

“Malum efsane dizimizi dün akşam bitirdik. Aşk-ı Memnu (Kanal D) biraz da tahmin edilen bir finalle bizlere veda etti... Her şey iyi güzel hoş da; ben nedense o Bihter’in kendini vurma sahnesinde Behlül’ü daha inandırıcı buldum... Yazılanların aksine heyecanlı ve duygusal bir lezzet alamadım. Tuzsuz bir yemek gibi bir şeyleri eksik bırakmışlar. Daha etkileyici olabilirdi... Matmazel deseniz gizli gizli izledi Behlül ile Bihter çiftini. Ara ara bakmalar, saklanmalar filan.Oturup yeşillikleri yiyecek diye bekledim ama olmadı... Ayrıca o çalılıkta bulup da derin derin baktığı uçak bileti parçasında ne yazıyordu onu da çok merak ettim doğrusu... Ve Bülent kardeşimiz onca patırtı gürültü arasında sakin sakin oturup çikolatasını yiyordu gördünüz mü? Hepsinin üstüne Behlül’ün mezarlık sahnesi de kapak oldu. O nasıl bir eski klasik Türk filmi sahnesidir? Bir de gözünü kör etselermiş tam olacakmış...”

Bihter mezar taşını ısmarlamış mı?

Bir görüş de Zeynep Köylüoğlu’ndan geliyor final için.

“Aşk-ı Memnu finalini nihayet izledik. Tamam güzeldi, sonucu iyi bağlamışlar ancak benim gözümden kaçmayan şeyler oldu... Dizi yayınlandığı gün 24 Haziran’dı ve Bihter’in mezar taşında da 24 Haziran yazıyordu. Keşke araya birkaç gün sonra diye bir yazı koysalarmış. Maşallah öldüğü gün mezar taşını yaptıracak birileri çıkmış ya da Bihter önceden intihar tarihini vermiş mermer ustasına... Bu arada dizi bittiğine göre Bihter artık ak düşmüş saçlarını boyatır diye tahmin ediyorum. 27 yaşında genç bir kadını canlandırdı ama saçındaki akları da herhalde aşk acısı çeken kadına uysun diye boyatmadı. Veya gerçekten rolünü iyi yaptı dizide beyazlaştı saçları:) Dizinin en çok akıbetini merak ettim ben. Umarım arabaya binince Nihal, Matmazel’e borçlu olduğu özrü dilemiştir. Yani diziyi bir 15 dakika daha uzatıp Bihter’in arkasından konuşulanları göstermeleri gerekirdi diyorum ben...”

Mesela ben, her sahne için bestelenen şarkılardan birini bekledim final bölümünde. Dünya klasiklerinden birini değil... Mesela ben, oyunculuğu ve duruşuyla kalpleri fetheden Nebahat Çehre’nin (Firdevs Hanım) aynı gün içinde felç geçirip, aynı günün ikindisinde kızının cenazesinde oluşunu çok yadırgadım... Mesela ben, özensiz sakallarıyla bir dönemin kendini tinere vermiş çakma Cüneyt Arkın’ını anımsatan Behlül’ün Bihter’in mezarı başında uzun uzadıya ağlaşmasına ve “Behlül kaçar” lafına çok güldüm. ıçten okunan bir Fatiha gönülleri mest ederdi belki de... Ve mesela yine ben Bihter’in cenazesinde saflara ayrılan kalabalığın Beşir’in cenazesinde iç içe girmesini aceleye getirilmiş bir mesele olarak gördüm. Setten bilgi sızmasın diye belki de. Ama sonuç itibarıyla görkem, finalinde de devam ediyorsa görkemdir...

BEHLÜL: Bihter..
BIHTER: Canım..
BEHLÜL: Eve geliyorum... Yanına
geliyorum...
BIHTER: Biliyordum..
...BEHÜL: Ben gelene kadar sakın
bir delilik yapma...
Sakın bişey söyleme amcama..
Annen' ile konuştum... Ne olursun hayatımızı mahf etme. Bihter..
Ne olursun.. Herşeyi mahf etme...
BIHTER: Peki...

BEHLÜL: Bihter.. Amcam gelmiş. Beşir' in yanında..
Ona bişey söylemedin. Demi...
BIHTER: Söylemedim..
BEHLÜL: Bihter Aç
Kapıyı.. Bihter...
BIHTER: Nihal' i terk edemicen için beni terk ediyorsun..
O ölmesin diye beni öldürüyorsun..
BEHLÜL: Bihter..
BIHTER: Niye ben...
BEHLÜL: Bihter Bırak o silahı..
BIHTER: Nihal mutlu olucak.. Peki ya Bihter...
BEHLÜL: Bihter ne olursun Bırak o silahı...
BIHTER: Ben bu kapı açıldığında da ölücem..
benim ölmemi istiyormusun.. Beni kaybetmeyi göze alabiliyormusun...
Beni...
Beni...
Beni.Beni...
Bihterini...

Iste bu sahnede musluklar acildi bende:gitme:

ya aslında matmazel de en sinir olduğum konu: neden son dakika?? son anda birşey duymadı-öğrenmedi.. neden 10 gün önce değil de o an?
yanlız böylece "iki kişinin bildiği sır değildir" özlü sözü de çürümüş oldu. 30 kişi bilip de sır olarak kalan durumlar da varmış sempatiksalakcinni

Tatlım son dakika düğünden bir gün önce koruda gözleriyle gördü ya vedalaşmalarını..Önceden biliyordu ama kendi gözüyle görmediği için Beşir'in açıklamasını bekliyordu.

süper bir bölümdü ama keşke bihter öldükten sonraki görüntüleri de çekselerdi biraz uzun tutsalardı gerçekten süperdi behlülün sahnesi falan hepsi çok güzel rol yapmışlar emeklerine sağlık çok hüzünlü bir bölümdü behlül gerçekten çok korkakmış hala behlül kaçar diyo ya ama bitti darısı yaprak dökümünn başına

kızlar final bölümünün toplam reklam kazancı tam

40 MıLYON DOLAR mışşşşş

ne para kazanmışlar ama...

adnan burda rolüne ısınıyormuş demek ki :KK1:

içinden repliğini tekrar ediyordur
behlül sen benim oğlumdun bunu bana nası yaptın :uhm: sempatiksalakcinni :roflol::roflol::roflol::roflol:
Gidecek bir yer vardı... Eğer ben böyle bir adam olmasaydım... Böyle şerefsiz... Herkesin gidecek başka bir yolu vardı... Ben korkağın tekiyim.. Beceremedim.. Ben alçağın tekiyim.. Hiçim ben.. Senin elini tutmayı beceremedim.. Oğlum diyen bir adamı sırtından bıçakladım. Nihal.. Ah.. Nihal. Katilim ben.. Kendim dahil herkesin katiliyim.. Hayatım boyunca bu utanca mahkum oldum ben.. Bunu söylemeye utanıyorum ama.. Ben seni çok.. Şimdi bana en çok yakışan şeyi yapacağım.. Başka türlüsünü yapmak elimden gelmiyor çünkü sen de gördün.. Her zaman her sıkıştığımda yaptığım gibi.. Cesaretle sahiplenemediğim her şeyi bırakıp gittiğim gibi gideceğim.. Hadi aşkım.. Behlül kaçar....
beceriksiz behlül
zamanında en azından bihterden soğuduğunu düşündüğünde nihali de yakmadan çekip gidebilirdi kaydirigubbakcemile
mezarlık bölümü benim de içimi yaktı
Türk milletiyiz işte alaturka şeyler gördük mü dayanamiyik:nazar:
klasik türk filmi tadında: ferdi tayfur, mecnun, cüneyt arkın, orhan gencebay, abilerinin izinden gitmiş :içelim:

hatta son sözü behlül kaçar, "sadri alışık ortaya karışık" repliği gibi olmuş :roflol::roflol::roflol::roflol::roflol:

abaza behlül derler benim adıma adıma
bakmayanlar pişman olur tadıma amaneeeyyyyyyyyy :teytey::teytey::teytey:
"..Gözlerin, dudakların alev alev çağırıyor yangınlara.
Öyle birşey varki sende çözemediğim,
İnsanı çılgınlıklara sürüklüyor..":nazar:
bence "behlül kaçar" repliği yerine bu şiire vurgu yapsalardı
bu şiiri yazmadığı kız kalmadı sanırım :nazar:
halbuki bu şiiri peykere yazmıştı bihtere kaldı cokacimcoook
şimdi aklıma geldi.. keşke bihterin cenazesini dışarıdan biyerden gizli saklı ve ağlayarak behlül de izleseydi. biraz daha ağlardık biz de.. :nazar:
evet fena olmazdı :roflol::roflol::roflol:
naşkım nolamaz nayır diyerek caminin duvarında ağlasaydı sırnaşık şeysırnaşık şey

güzel bi finaldi ama daha aksiyonlu bi final bekliyordum:nazar:
dedim o kadar güzel cekin diye.
sakal yokki söz dinlensin:ecrin_bebek:
sinema tadındaydı o vedası

ha yu matmazel zaten vedalastiklarini gordu ne gordu ki, yatip yalktiklarini gormediya,, besir de sustu sustu son anda konustu, halbuki matmazel vedalastiklarini soyylemisti.. vedalasmadan once aralarinda iliski oldugu sirada neden sustu da sonradan konustu..
cok igrenc bir finaldi hic ama hic etkileyici degildi, bence tabii..
adnan gercegi ogrendi, verdigi tepki bu gercege yakismayan basitlikteydi.
bulent sacmaladi her zamanki gibi.
behlulun koyu renkli saclari ve sakallari cok ucuzcaydi. kucuk kadinlardaki ali nin bunalima girdigi sahneyi hatirlatti bana, olaydi yani! cocugu tinerci ettiler sonunda..
ama bihterin oyunculugu cok muhtesemdi. onun disinda hicbirsey yok.
o kadar abarttilar, belki biz de abarttik. reklamlarda fragmanlarda falan.. cok daha iyisini bekliyordum.
firdevs hanim ne ara felc oldu, nihal adnan sanki hic etkilenmememis gibiydiler.
matmazele de gun dogdu,
bari sonrasini gsoterseydiler, yeni evlerini behlulun halini.. üffffffff gene sinirlendim bak iste :umursamaz:

l8ndr5oj.jpg

35-1.png

X