aşırı stres

Gxuxlxuxm_se

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2008
179
1
slm kızlar biliyoruz ki stresin hamile kalamamaya çok büyük etkisi var ve eminim benim gibi coçuk isteyen çoğu bayan bu yüzden daha çok stres yapıyor. eğer bunun gebeliğe etkisi olmadığını bilsek hiç stres yapmazdık ama stres yapmaktan korktuğumuz için stres yapıyoruz çünkü şartlanıyoruz. ve ben şunu merak ediyorum aşırı stres yapıp hamile kalan yokmu yani.

güzel bi konu olmuş çünkü bende merak ediyor ve çok stres yapıyorum.umarım cevap yazabilecek arkadaşlar çıkar.

kizlar ilk baslarda insan stres yapiyor ama belli bir sure sonra insan artik kalamamaya alisiyor ve stres yapmamaya basliyor cunku ayni tas ayni hamam. her ay ayni terane. umutlu bekleyis ardindan mutsuz son. oyle olunca rutinlesiyor 5-6 aydan sonra. iste bebek de o rutinlesme esnasinda geliyor.
ben 6 ay bekledim.7. ayda hamile kaldim. 6. aydan sonra artik kendimi rahatlatacak bri seyler bulmaya calistim. belirtuilere hic bakmadim. cunku bu ay kesin bir sey var hepsinden farkli cunku dedigim aylar hicbir sey cikmayinca insan anliyor ki hicbir belirti belirti degil.
ben sevdigim muzikleri acip evde oynamaya dans etmeye basladim. zoellikle hareketli muzikler begendiklerim. kk ya girmedim. gebelik kismina. belirti aramadim,

bir sey soyleyeyim mi hani derler ya goguslerin ucu hassaslasiyor, mide bulaniyor, bas donuyor, iste gogus uclari karariyor. bunlarin hicbirisi erken gebelik belirtisi degil 5.6 . haftadan sonra ortaya cikiyor bunlar. hatta daha gec. o zamana kadar zaten idrar testi ile ile ogreniyor insan. kimisi diyor ki sislik var kasigimda kese olabilir. yapmayin Allah askina taa 5. hafta 6. haftada vajinal ultrasonla zor gorunen keseyi 4. haftada nasil farkedebilir bir insan.

yani aynanin karsisina gecip de sakin gogsum sismis mi? vs diye bakmayin, bosuna. bak ben 9 haftalik hamileyim daha gobegim bile cikmadi. 12 haftada ayni. goguslerim hassas o da hafif.

bence bir iki belirti var benim yasadigim. o da bazisinda olmuyor. gogusler zamaninda once hassaslasiyor, bir de bol akinti. beyaz. yumrutlamadan sonra genelde kuru olur. ama bende bol akinbti olmustu.

Allah hepinize hayirli hamileleikler versin. hayyirlisini istemek lazim cunku ben 7. ayda tuttiurdum ama dis gebelikmis. sol tupumu aldilar. keske hamile mkalmasaydim da keske tupum gitmeseydi.

kismet. Allah bu bebisime saglikli uzun omurler versin. sevgiler.

kibeleciğim çok teşekkür ederim yazın için gerçekten çok doğru söylüyosun herşeyin hayırlısı ama inan olmuyor benimde 8-9 ay oldu ama hala o stresi atmış değilim aklım fikrim belirtiler oldu. bu ay inşallah stres yok ama şimdide adetim gecikti 13 gün oldu hemen hemen. tık yok kan testi yaptırdım gebelikte yok şimdi dua ediyorum adet olayım diye ah ahhh kaş yapalım derken gözden olacağız desenize buda strestendir eminim doktora gideceğim bakalım artık. canım yüce rabbim bebeğini sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin :ecrin_bebek: en kısa zamandada bize :CüvCüv: kız belki bebelerimiz beşik pardon bilgisayar kertmesi olur.

Benim arkadaşım var örnek hamıle kalamıyor diye çok stres yapıyordu ama hamişş kaldıı sonunda....:1rolleyes:
Doktorlar Tabiki stresin her hastalığı tetiklediği gibi gebeliğide engel olduğunu belirtiyorlarr...
Ama kalınmaz diye bir gerçekte yok tabiki
....

caim evet asiri stres gebeligi etkiler diye biliyorum ben adeti bile etkileiyormus yani ama benimde stresim cok oluyor uffak seyde bile oluyor yani bin turlu atamiyorum zuetrimden kib byssss

valla kızlar strese girdiğim ve sürekli belirti aradığım ayda hatta arkadaşlarıma artık vazgeçtim ara vericem dediğim ay hamile kaldım ama düşükle sonuçlandı..(
olacaksa oluyor yani...arkadaşımda strese girdiği sırada hamile olduğunu öğrendi maşallahhamişliği güzel gidiyo....
kasmayın boşuna herşey olacağına varıyorrrrr

aman canlar stres yapmayın hele bebiş hazırlığı yapanlar bende stresli bi insnaın ve bu yüzden pko oldum.sizde elinizden geldiğince engel olun.

arkadaşlar stres yapmamak eldemi olmuyor yapmıycam desen bile adete bir kaç gün kala stres başlıyor 18 aydır stresle başım dertte ve hamile kalamama sebebimde stres ne eşimde nede bende sorun var herşey yolunda ama ben çok istiyorum çok kafaya takıyorum oturup aglıyorum zırlıyorum olmuyor olmuyor allah inşallah isteyen herkese en kısa zamanda nasip etsin banada inşallah

aynen canım ya benimde stresle başım dertte ama bir türlü olmuyor yapamıyorum yapmayacağım dedikce daha çok stres yapıyorum -tatlicadiarzu- gerçekten elimde değil. canım bende stres her zaman var kronikleşti artık. bide hep derler ya kafaya takmadığım ay hamile kaldım bunu bildikçe daha çok stres yapıyor insan şartlandırıyoruz kendimizi. Allah isteyen herkese nasip etsin stres olsa olmasada yüce rabbim ne zaman nasip ederse o zaman olur.

ayrıca boşver stres yapma olursa olur diyenlerden nefret ediyorum buna en yakınlarımda dahil kimse kimsenin halinden anlamıyor derdi çeken biliyor dualarla kendimi rahatlatmaya çalışıyorum ama stresi başımdan atamıyorum doktorum bile adımı deprosyonlu taktı allah yardımcımız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…