Aşırı kuru bir cildim var, sürekli kızarık pul pul olan.

Merhaba arkadaslar. Asiri kuru bi cildim var surekli kizarik pul pul olan. Makyaj yapmayi cok seviyorum ama surekli makyajla dolasmadan soyle isil isil lekesiz mukemmel bi cilt istiyorum. Bunu herhangi bi bakim kremi ile yapabilir miyim yoksa ekstra estetik uygulamalara mi ihtiyacim var. Simdiden tesekkurler
Dermatolojiye gitmelisin dr yönlendirecektir. Pul pul kızarma olması egzama veya başka bir cilt rahastsızlığı olabilir

Merhaba arkadaslar. Asiri kuru bi cildim var surekli kizarik pul pul olan. Makyaj yapmayi cok seviyorum ama surekli makyajla dolasmadan soyle isil isil lekesiz mukemmel bi cilt istiyorum. Bunu herhangi bi bakim kremi ile yapabilir miyim yoksa ekstra estetik uygulamalara mi ihtiyacim var. Simdiden tesekkurler
Hint yağı kullan çok iyi geliyor kuru cilde canım

Mrb bendede vucudumum her yerinde kabarma kırmızı lekeler vardı kaşıntı li oluyordu deri dökülüyor hatta beyaz olarak sadece yüzüm kalmıştı deri döküntüsü kaşıntı kipkirmiziydim doktorlar care bulamadı bir doktorun tavsiyesi ile özel bir karım krem kullan dedi onu yaptırdım ve geçti ama stresten oluyor gül hastalığı dedi

Bencede en sağlıklısı bir dermatoloğa gitmen olur canım cilt bu birine iyi gelen bir krem sana iyi gelmeyebilir, alerjik olabilir, egzema olabilir. Benim babamında kızarıklık sorunu vardı mesela sadece krem vermemişti. Geçmiş olsun bu arada canım

Biorderma atopik ciltler için vs nemlendiricileri var ama bana bir çok üründen ziyade düzenli yüz temizliği, düzenli olarak lorealin kuru ciltler için yüz yağı kullandım. Özellikle mevsimsel ve bölgesel kuruluklar için ise bepanthol tavsiye edebilirim.

İstanbul kagit hanede bir aktardı var onuda ziyaret edebilirsiniz tahliller ve reçeli ile tahlil sonuçlarında mutlaka görmek istiyor kan idrar vs gibi hazırlama kremler yapıyor her şey için bir çağrısı var diyor bitkisel kremler vs vs

Aynı sorun bende de vardı, makyaj yapınca çok kötü duruyordu burun alın ve yanakta çok vardı özellikle. Doktora gittim ve yağlı egzama diye bir şey olmuşum ömür boyu geçmez dedi. Kortizonlu kremler verdi ara sıra sönüyor ama yumurtlama dönemlerimde tavan yapıyor nüksediyor berbat haldeyim.

Ben genoexsel kullanıyorum

Benim de hem sivilceli hem pulpul olan cildim var laroche dermatit için olan ürünleri kullanabilirsiniz onun dışında lavanta suyuyla tonik çok işe yarıyor pupul olan görüntüyü alıyor

Bioderma atoderm çok kuru ciltler için öneriliyor sizde kullanabilirsiniz ama bencede düzenli cilt bakimi şart cildinize uygun temizleyici nemlendirici serum ile sağlıklı ışıltılı bir cilt elde edebilirsiniz buda zaman isteyen bir sey makyaj konusunda L'Oréal Paris Glow Chérie Işıltı Veren Renkli Nemlendiriciyi inceleyip kullanabilirsiniz. 🌸

Eczacınıza da danısarak, hametan krem kullanmanızı öneririm, güzel bir nemlendirici etkisi var

La roche posay güneş kremi ve nemlendirici kullanıyorum bende makyaja felan hiç gerek kalmıyor çok memnunum aynı kuruluk ve dökülme bende de oluyor makyajı hiç sevmiyor cildim bu kremleri deneyebilirsiniz
La roche posay ın temizleyicisini kullandım.Gerçekden yatıştırdı ve kırmızılıklara faydası oldu

....
Ürünleri kesinlikle 👍

Son düzenleyen: Moderatör:
Gultensiz beslenin. Süt asla içmeyin. En az 21 gün deneyin farkı göreceksiniz. Ben denedim bir ara çok iyi geldi cildime vücuduma. Sonra bıraktım. Birde şeker yok. Tekrar yapacağım. İnşallah.

Dermovate Losyon yazdırabilirsiniz sağlık ocağına.. Kızarıklığı, kabuklanmayı o an için alıyor. Günlük kurtarıcı bir şey.
Kesin çözümü 20 yıldır ben bulamadım, burada yorumlarda yazılan çoğu ürünü de kullandım, fayda etmiyor :KK43:
Stresli dönemlerimde ekstra artıyor, stressiz mutlu mesut olduğumda da artıyor :110:
En çok dermovate losyon ve gratisde satılan Himalaya yoğun nemlendiricili kremden memnun kaldım, onun da fiyatı 7-8 lira.
Ha bir de beslenme düzeninizi değiştirmeyi deneyin, beatitude beatitude 'nin dediği gibi süt ve süt ürünlerine, ekmeğe,şekere biraz ara verip farkı gözlemleyin. Sürekli yediğimiz besinlerden kaynaklı da olabiliyor.
Geçmiş olsun -SWEET MOM- -SWEET MOM-

Hassastır bir cildin var demek ki ilk önceliğin dermatoloji tabi sonrasında hep nemlemdirmen. Makyaj motiveni bana da ittiriver o kadar uzun zaman oldu ki makyaj yapmayalı yapınca kendimi tuhaf hissediyorum 🙂

atopik bir cilt tipin olabilir canım. burdaki önerilerden ziyade gidip bi cildiyeye muayene ol, sorunun kaynağını öğren ve doktorun önerdiği ürünleri kullan. en sağlıklısı o olur. çünkü burdaki birinin cildine iyi gelen diğerlerinde olumsuz etki yaratabilir.

Biseyler yapmadan önce dermatologa danis derim cunki cildin kızarıyormus egzamada olabilir yanlış urun kullanıp daha kötü hale gelmeni istemem eğer doktor egzaman yok derse bence en güzeli dermapen mis gibi Yeni doğan bebek cildi ama önce bence doktor muayene etsin DOĞRU TEŞHİS - DOĞRU UYGULAMA 👍
Bepanthol krem 👏👏

X