Aşırı kuru bir cildim var, sürekli kızarık pul pul olan.

-SWEET MOM-

All is well...
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2019
2.999
2.687
33
Merhaba arkadaslar. Asiri kuru bi cildim var surekli kizarik pul pul olan. Makyaj yapmayi cok seviyorum ama surekli makyajla dolasmadan soyle isil isil lekesiz mukemmel bi cilt istiyorum. Bunu herhangi bi bakim kremi ile yapabilir miyim yoksa ekstra estetik uygulamalara mi ihtiyacim var. Simdiden tesekkurler

Merhaba arkadaslar. Asiri kuru bi cildim var surekli kizarik pul pul olan. Makyaj yapmayi cok seviyorum ama surekli makyajla dolasmadan soyle isil isil lekesiz mukemmel bi cilt istiyorum. Bunu herhangi bi bakim kremi ile yapabilir miyim yoksa ekstra estetik uygulamalara mi ihtiyacim var. Simdiden tesekkurler
Biseyler yapmadan önce dermatologa danis derim cunki cildin kızarıyormus egzamada olabilir yanlış urun kullanıp daha kötü hale gelmeni istemem eğer doktor egzaman yok derse bence en güzeli dermapen mis gibi Yeni doğan bebek cildi ama önce bence doktor muayene etsin DOĞRU TEŞHİS - DOĞRU UYGULAMA 👍

La roche posay cicaplast baume b5. Ağız çevremde dermatit var bu krem beni çok rahatlatıyor. Bir de benzer olarak avene cicalfate var bunun yapısı biraz daha yoğun. Günlük kullanımda diğeri daha uygun. Deneyebilirsin belki bir araştırıp.
Hafif bir yüz temizleme jeli önerrm biodermanın pembesi vardı. O olabilir veya cerave.

Dermatologa git

Benim 5 yaşındaki Oğlumun vücudu da böyleydi. Kızarık, kupkuru, pul pul ve aynı zamanda benek benek. Dermataloğa götürdüm dönem dönem iyi oldu ama geçmedi.
En sonunda alerji doktoruna götürdüm toza alerjisi olduğu çıktı ortaya.
Bence siz de öncelikle ya Dermataloğa, yada alerji doktoruna gidin.
O size en uygun tedaviyi uygulayacaktır.
Anlattığınıza göre öyle nemlendirici kremle geçecek bir şey değil bu.
Oğluma bioderma kullandım ama iyi gelmedi (bunu da söylüyorum ki önce doktora gidin)
Rabbim şifa versin 🤲

Benim cildimde kuru kağıt gibiydi.Gliserin ve gül suyu karıştırıp günde 3 4 defa sürdüm(tavsiye ile)birkaç gün sonra geçti..Şimdi ara sıra yine sürüyorum..Sizde bir deneyin zararı yok sonuçta

Cildiniz için doktora gitmeniz daha doğru olabilir. Çünkü bendede egzema var ve cildimde deri döküntüsü, kızarıklık ve kaşıntı oluyor. Bunun için deterjan kullanmamamı cildimi sabunla yıkamamam gerektiği saf su kullanmamı. Bulaşık yıkarken bez bir eldiven üstüne naylon eldivenlerden kullanmamı önermişti doktorum. Belki cildinizde vitamin eksikliği vardır o da tetikleyebilir.

La roche posay güneş kremi ve nemlendirici kullanıyorum bende makyaja felan hiç gerek kalmıyor çok memnunum aynı kuruluk ve dökülme bende de oluyor makyajı hiç sevmiyor cildim bu kremleri deneyebilirsiniz

Egzama olabilir ya da alerji o yüzden dermatolog en iyisi ama bu durumda gidemem dersen de şu bazlı atopik ciltler için olan kremleri dene çok yoğun kremler daha sıkıntı yaratır hafif sürmesi kolay olmalı sorarsan yardımcı olurlar ve pilingli temizleyiciler falan kullanma jel olanlardan kullan bence ama tabi bu duyduğum şeyler umarım çözümünü bulursun

La roche posay cicaplast baume b5. Ağız çevremde dermatit var bu krem beni çok rahatlatıyor. Bir de benzer olarak avene cicalfate var bunun yapısı biraz daha yoğun. Günlük kullanımda diğeri daha uygun. Deneyebilirsin belki bir araştırıp.
Hafif bir yüz temizleme jeli önerrm biodermanın pembesi vardı. O olabilir veya cerave.
La roche posay cicaplast baume b5. tam önericektim ki baktım ki var

Cicaplast önerisini bende vereceğim ama önce şunu söyleyeyim diğer arkadaşlar gibi. Egzema veya rozasea hastalığı olabilir. Eğer bunların olmadığından emin olabilirseniz başka çözümler sunalım.

X