Aşırı bulantı ve kusma :(

Kıyamam yavrum :KK43:
Dr.um da bana endişelenme geçicek serumlar senide bebeğide besliyor dyor bide çok kusan kadınların bebekleri sağlıklı olur iyi düşün iyi olsun asıl kusmasaydın kötü düşünürdük dyor :KK43:
Normal surelerde kusan hamileler icin gecerli o canim bebegin buyudugunu geliştiğini gosterirmis. Ama zaman ilerledikce kusma tam gaz devam ettikce artik bebegin buyudugu icin daha cok beslenmesi gerekiyor sen ona yetememeye basliyosun. Evet serumlar besliyor ama ben serum yerken de kusuyodum serumun bana bi faydasi olmadi malesef. :KK43:

S.a herkese
Konu açıcak kadar sıkıntılıyım.. 9. haftaya girdim hamleyim. Hiçbşey yiyemyorum kelimenin tam anlamıyla anında kusuyorum :KK43: normalde aşırı su tüketen bi insanım ama malesef ki daha içtiğim su mideme gitmeden kusuyorum :KK43: zor ve sıkıntılı kusan biriyim midem normaldede çok hassas şimdi iyice berbat hissediyorum :KK43: kokulara aşırı duyarlıyım buzdolabının kapağı açılınca taa oturma odasından duyuyorum :KK43: hal böyle olunca tansiyonum kan şekerim düştü çarpıntım oluyor ödüm kopuyor bebeğime bişey olck diye :KK43: dün dr.a gittim zar zor.. 2 serum takıldı 5 saat hast.de kaldım. Ne zaman geçicek bu günler :KK43: varmı ben gibi olan..
Allah kolaylık versin bende aynı durumdayım 5.haftamdaym midemden zaten rahatsızdım iyice arttı ne yesem kusuyorum napcagımı şaşırdım

Normal surelerde kusan hamileler icin gecerli o canim bebegin buyudugunu geliştiğini gosterirmis. Ama zaman ilerledikce kusma tam gaz devam ettikce artik bebegin buyudugu icin daha cok beslenmesi gerekiyor sen ona yetememeye basliyosun. Evet serumlar besliyor ama ben serum yerken de kusuyodum serumun bana bi faydasi olmadi malesef. :KK43:

Ben başlarda serumla kusmuyodum ama şimdi evet kusuyorum. Oda serumlarım değişince başladı sarı renkli Bmix serumlar iğrenç bi bulantı yapyr dr iki gün önce stopladı onu şükür. Şimdi daha iyiyim inşh daha iyi olurum

Doktorum normal olduğunu söyledi kendisi de gunde en az 15 kere falan kusarmıs bu bebeğin geliştiğini gösterir dedi ama 10 kere kusuyosan 15 kere yemen gerekiyor dedi. Bunu ben yapamıyorum malesef nasıl atlatıcam bilmiyorum

Onu bende yapamadım cnım o yüzden 4 haftadır hastanede yatıyorum :KK43:

Benim ilk hamileliğimde 5+2 de bir başlamıştı 5. Haftanın başına kadar sürdü artık koyu yeşil safra geliyordu , rüyamda yemek yiyordum açlıktan hiç yiyemedim kaç ay ilk 3 ayda 4 kilo verdim çok zor Allah yardımcın olsun. Şuan 5+1 im umarım bu seferkinde bulantım olmaz :/ insan kendini hamile değil sen hasta hissediyor sadece ..

cnm bende seni sorucaktım dr.a gittinmi? Ben gttim bayılmak üzereydim dr kan değerlerime baktı karaciğer enzimlerim yükselmiş tansiyonum şekerim düşüktü çarpıntım baş dönmem hunharca kusmalarımda olunca dr seni bu halde eve gönderemem dedi.. 4 haftadr yatıyorum hastanede vitamin serumlaryla az biraz toparladm gbi
Offf kötü olmuş senin de baya ya valla dr gittim yatış istedi tabi bulunduğum ilde yalnızdım diye ailemin yanına geldim bir ay olacak burdayım ablam dr Benim burda yatış istedi ablam evde tedavi yaparız dedi evde serum takıldı günde 3 kere tabi hiç bir işe yaramadı yine kusmalar son hız devam evime dönecem bayram öncesi kara kara düşünüyorum napacam diye bu Arada bu hafta içi ben de 14 olacam nasipse hiçbir azalma yok hatta başka sağlık sıkıntıları yaşıyorum idrar yolu böbrek diş eti kanaması hergün dua ediyorum allahım bize sağlık ver diye ama biliyorum ki bu bir hastalık değil geçecek inş Allah’ın izniyle sen de dua et bol bol inş en yakın zaman da düzeliriz

Benim migrenim ve reflüm vardı evet canım.. Ondan mı acaba acaip kustum bilmiyorum. Vee gebelikle birlikte safram da azdı anlamadılar hatta.. Lohusayken nöbetlerim artınca 5. gün anlamışlardı.
Ben çok araştırdım genelde bu tarz şikayetleri olan anne adaylarının başına geliyor aşırı kusma safranın azması gayet normal çünkü hergün oradaki sıvıyı da çıkarıyoruz

Allah hepinize sabir versin... bende gectim o yollardan gecen sene. 5. haftamda baslayan kusmalarim 24. haftamda ancak bitmisti. Ve evet benim de mide problemim vardi gastrit. Sayesinde cok agir atlattim o sureci ilaçlar igneler serumlar. Hatırlayınca bile uzerime agirlik cokuyo :KK43: cok zor cok ama bebeginizi kucağınıza almak ona bakmak öpüp koklamak herşeye degiyor :)
Allah razı olsun ben isterdim ki bir çok tanıdığım gibi tanıdını çıkarmayı herkes Ramazan da yemeler de ben eve hapsolmuş vaziyette sigara kokusu kabusum oldu ne bileyim sonra da diyorum ki geçecek az kaldı dayan güzellik gelecek diye inş bebeklerimiz sağlıklı olur bize dua edin ne olur en çok duaya ihtiyacımız var :dua:

Offf kötü olmuş senin de baya ya valla dr gittim yatış istedi tabi bulunduğum ilde yalnızdım diye ailemin yanına geldim bir ay olacak burdayım ablam dr Benim burda yatış istedi ablam evde tedavi yaparız dedi evde serum takıldı günde 3 kere tabi hiç bir işe yaramadı yine kusmalar son hız devam evime dönecem bayram öncesi kara kara düşünüyorum napacam diye bu Arada bu hafta içi ben de 14 olacam nasipse hiçbir azalma yok hatta başka sağlık sıkıntıları yaşıyorum idrar yolu böbrek diş eti kanaması hergün dua ediyorum allahım bize sağlık ver diye ama biliyorum ki bu bir hastalık değil geçecek inş Allah’ın izniyle sen de dua et bol bol inş en yakın zaman da düzeliriz

sanada çok geçmiş olsun cnım
Serumlara bikaç çeşit ilaç katılıyor nasıl faydasını görmüyorsun ki? Benim serum yeni bitti şuan biri vitamin 3 çeşit ampul var içinde ancak kesiyo heralde :/

X