Aşırı bulantı ve kusma :(

Yoo almadım gerekir mi ki süt sağma makinesi

Benim bulantılar yine çok fena zofersiz günüm geçmiyor zofer içsem kusmam duruyor bazen yine de yemek yiyemiyorum bakalım inşâAllah kuzumun keyfi yerindedir

Premesis de iyi geliyor kızlar. Fiyatı fazla ama en son çare ona başladım ben doktor önerisiyle.

Premesis de iyi geliyor kızlar. Fiyatı fazla ama en son çare ona başladım ben doktor önerisiyle.
Bana da onu önerdi doktor birde ayrıyeten içinde zencefil kökü bulunan nomesis plus ama henüz alıp denemedim
5. Haftada başladı bulantılarım 8. Haftadayım berbat bi şekilde artarak devam ediyor hiç bişey yiyemiyorum idrarda keton çıkıyor sürekli şu saatlerde 4 mg yada yarısını içiyorum akşama kadar hiç bişey yemiyorum akşam olunca eşim gelince bişeyler hazırlıyor ama yine yiyemiyorum 3-4 saati buluyor zorla yine çıkarmamak için savaşıyorum gece uyku yok zaten sabah olunca tekrar aynı rutine geri dönüyorum

Ara ara mide yanmasından dolayı kusmam oluyor 26 haftayı bugün dolduruyorum

Benim de idrarda keton çıkmıştı ama o zaman hastaneye yatırıyorlar sen evde kalarak mı geçiriyorsun

Evet evdeyim canım baygın bi şekilde aç ve susuz yatıyorum Rabbim yardım etsin inşâAllah

Hastaneye başvur bence yatış yapsınlar durum normal değil çünkü. Benim de doktor normal kontrolümde önemsememiş idrarda az miktarda keton çıkmış diye. Bulantı ilacı bile yazmamıştı. Sonra acillik oldum hastanede yattım sürekli serum yedim. Acile gitmeni tavsiye ederim aç ve susuz kalman bebeğinin sağlıģını tehdit eder.

Bugün gittim bişey demedi arada serum taktırıyorum olmadı yatış isticem

bende aynıydım hamılelıgım boyunca 14 kılo verdım ben
reklamları bıle ızleyemıyordum yıyecek bırsey gordugum an kusuyordum
dogurunca gecıyor en azından bunu bılmek rahatlatıyor bebege bırsey olmaz korkmayın serum cok ıyı gelıyor enerjı verıyor her hafta duzenlı serum vuruluyordum

Kac haftaliksinki???
8 haftalık
Aynen bende tvde ne görsem midem bulanıyor yaşamayan anlamıyormuş neyse sabredelim inşâAllah zamanla azalır yavrularımız sağlıklı olsunda

Çok gemiş olsun kızlar en zor dönemler ama geçecek merak etmeyin ben de sizin gibiydim hatta belki daha kötüydü diyebilirdim ama geçiyor hiç geçmeyecek gibi geliyor şuan size ama birden bire olmasa da yavaş yavaş geçiyor yeter ki serum takviye vitamin bunları alın şu aralar süt yoğurt yiyip kusmayın çünkü tiksinip Doğuma kadar yemez içmezsiniz ben öyleydim havuç çok yedim baya iyi geldi tavsiye ederim ve kimseyle kendinizi kıyaslayıp moralinizi daha fazla bozmayın her bünye farklı biliyorsunuz kötüyü düşündükçe geçmek bilmiyor haberiniz olsun az kalmış geçecek yediğiniz günler gelecek az sabır

8 haftalık

Aynen bende tvde ne görsem midem bulanıyor yaşamayan anlamıyormuş neyse sabredelim inşâAllah zamanla azalır yavrularımız sağlıklı olsunda
He yeniymishsin kuzum ben adetim gecer gecmez bulantilarim bashlamishti 6+4 gunlukden kusmaya bashladim 17+5 gunlukken sabah kusdum oylen bebek haraketlendi ondan sonra hic kusmadim ama tabii ondan sonra mide yanmalari falan bashliyo Allah yardimcin olsun❤ben pek ilac tarafdari degilim cok kotu gecirtmeme ragmen icmedim doktor yazmak istemiyodu eshim israr etdi yazdi aldim 1 gun ictim 2 ci gun vijdan azabi cektim icmedim dayanirim dedim:)))

Benimde 5. Hafta da başladı kusmalar hâlâ son hız devam ediyor. İlaçsız bende çok denedim ama olmuyır maalesef Rabbime emanet ettim kuzumu. İlaç içmeyince bi yudum suyu bile çıkarıyorum az önce mesela ilaç içeyim dedim içtiğim su saniyede geri geldi midemden dozunu az az ayarlayıp içiyorum yalnızım yakınımda kimsem yok evde yemek yok sadece meyve yemek zaten yiyemiyorum inşâAllah bebeğim iyi olsun başka bişey istemiyorumTabi bende sağlıklı olayım ki iyi bakayım kuzuma :)

Öyle canım aynen sabredicez başka yapacak bişey yok. Bende tatlı ayva elma muz havuç yiyorum tabi eğer ilaç içmişsem yoksa sürekli safra kusuyorum o yüzden yoksa bende isterim ilaç içmeden idare etmeyi ama olmuyor maalesef:/

merhabalar ne tuhaf bende hiç belirtim yok iyimi acaba diye kafayı yiom mide bulantısı deilde önceki gebeligimde kasık agrım bel ağrım olmuştu bunda hiç bişe yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…