Aşırı bulantı ve kusma :(

Kızlar beni bugün hastaneye yatırdı dr :KK43: karaciğer enzimlerim yükselmiş aşırı kusmaktan.. Dr seni böyle eve gönderemem dedi :KK76:

7+5 te kullanmaya basladim günde 1 tane olarak. 3.içtiğim gün iyice geçmişti bulantım. 1 hafta oldu kullaniyorum hala, ayni bende senin gibiydim iyice halsizleşmiştim. Zencefil mideye çok iyi geliyormuş hamilelerde de o yuzden etki etti ilac belki de. Insallah doktor sanada uygun gorur ve kullanmaya baslarsin da hemencecik gecer canim
İnş uygun görür ben inş işe yarar çünkü ben ağlamaya başladım artık kusmalardan psikolojim bozuldu iyice yatamıyorum sürekli uyanıyorum idrar testim sonuçları hiç iç açıcı değil böbrek susuz kalmış değerler fırlamış bir an önce sıvı almam gerek

İnş uygun görür ben inş işe yarar çünkü ben ağlamaya başladım artık kusmalardan psikolojim bozuldu iyice yatamıyorum sürekli uyanıyorum idrar testim sonuçları hiç iç açıcı değil böbrek susuz kalmış değerler fırlamış bir an önce sıvı almam gerek
Insallah canim. Çok kötü bir durum çok iyi anlayabiliyorum seni. Sen ne kadarlik hamilesin? Bana yatmak çok iyi geliyordu aksine sadece yatinca midem bulanmiyordu kalktigim an bulantim basliyordu. Bende doktordan geldim simdi ilaci sabah aksam ic dedi. Dün aksamda kustum hic olmuyordu 1 haftadir sasirdim. Kusmalarin artarsa ayri bi tedavi uygulamamiz lazim 1 2 gun hastanede yatip serum tedavisi uygulanmasi lazim dedi. Korktum valla

Insallah canim. Çok kötü bir durum çok iyi anlayabiliyorum seni. Sen ne kadarlik hamilesin? Bana yatmak çok iyi geliyordu aksine sadece yatinca midem bulanmiyordu kalktigim an bulantim basliyordu. Bende doktordan geldim simdi ilaci sabah aksam ic dedi. Dün aksamda kustum hic olmuyordu 1 haftadir sasirdim. Kusmalarin artarsa ayri bi tedavi uygulamamiz lazim 1 2 gun hastanede yatip serum tedavisi uygulanmasi lazim dedi. Korktum valla

Korkulcak bsey yok cnm ben yeni kendme geliyorum serumlar çok iyi geldi
9. haftadaym ben :KK66: rabbim tamamına erdirsin..

Ben günlerdir serum alıyorum yemek yemeği unuttum 10 haftalık oldum ama gittikçe çoğaldı hiç azalma olmadı yanı idrar testi yaptır sen de benim gibi onda belli olur durumun serum Alman gerekiyorsa da al korkma benim ablam sürekli serumla beslendi 4 ay bitince kusmalar bitmişti yanı daha yolumuz var rabbim beterinden korusun şifa versin bize hasta olan herkese ben okadar çok kusuyorum ki lekeler gelmeye başladı alttan zaten ağızdan sürekli kan geliyor zordan şaştım kaldım gün sayıyorum sağlıklı olalım diye

Ben günlerdir serum alıyorum yemek yemeği unuttum 10 haftalık oldum ama gittikçe çoğaldı hiç azalma olmadı yanı idrar testi yaptır sen de benim gibi onda belli olur durumun serum Alman gerekiyorsa da al korkma benim ablam sürekli serumla beslendi 4 ay bitince kusmalar bitmişti yanı daha yolumuz var rabbim beterinden korusun şifa versin bize hasta olan herkese ben okadar çok kusuyorum ki lekeler gelmeye başladı alttan zaten ağızdan sürekli kan geliyor zordan şaştım kaldım gün sayıyorum sağlıklı olalım diye
Yaaa gerçekten senin durumun daha zor Allah yar ve yardımcımız olsun insallah Rabbim şifa versin. Bugünlerde geçecek. Kolay değil evlat sahibi olmak onlar saglikli olsunlar yeter. Idrar ve kan testi banada yapildi ama sonuclar tamamlanmadi henuz. Haşlama patates, salatalik tuzlayip dene, leblebi ve misbon un elmali bi sekeri var onu dene canim denemediysen belki iyi gelir bir nebze olsun. Birde balın içine zencefil koy yemeye calis zencefil mideye cok iyi geliyor

Yaaa gerçekten senin durumun daha zor Allah yar ve yardımcımız olsun insallah Rabbim şifa versin. Bugünlerde geçecek. Kolay değil evlat sahibi olmak onlar saglikli olsunlar yeter. Idrar ve kan testi banada yapildi ama sonuclar tamamlanmadi henuz. Haşlama patates, salatalik tuzlayip dene, leblebi ve misbon un elmali bi sekeri var onu dene canim denemediysen belki iyi gelir bir nebze olsun. Birde balın içine zencefil koy yemeye calis zencefil mideye cok iyi geliyor
Cnm İnan yaklaşık 15 gündür böyleyim denendiğim birşey kalmadı su dan nefret eder oldum o nedenle asla fanta kola içmeyen ben mecburen bunları içiyorum zararlı biliyorum ama onun dışında herşeyi çıkarıyorum siğara içerdim gebelik öncesi hatta başlarında bırakmaya çalışıyordum şuan kokusuna bile kusuyorum bi o iyi oldu onun dışında inanılmaz zor bir süreç rabbim yardımcımız olacak biliyorum sakız çiğniyorum arada iyi geliyor zencefil toz var evde acı değil mi tadı ay korkar oldum birşey yemeye Onuda çıkarmam inş deneyeyim bi çok saol ya senin kaç hafta olmuştu

Cnm İnan yaklaşık 15 gündür böyleyim denendiğim birşey kalmadı su dan nefret eder oldum o nedenle asla fanta kola içmeyen ben mecburen bunları içiyorum zararlı biliyorum ama onun dışında herşeyi çıkarıyorum siğara içerdim gebelik öncesi hatta başlarında bırakmaya çalışıyordum şuan kokusuna bile kusuyorum bi o iyi oldu onun dışında inanılmaz zor bir süreç rabbim yardımcımız olacak biliyorum sakız çiğniyorum arada iyi geliyor zencefil toz var evde acı değil mi tadı ay korkar oldum birşey yemeye Onuda çıkarmam inş deneyeyim bi çok saol ya senin kaç hafta olmuştu
Bugün tam 9+0 ız canım biz. Evet acı tadı amaDene bence balla karistir biraz olsun aciligi gider. Doktorun bana verdiği ilacta zencefilli ya o yuzden dedim insallah iyi gelir midene

Ya kızlar ben gün geçtikçe daha kötü oldum ilaç zaten fayda etmiyor artık boş mideye bile kusuyorum afedersiniz artık bunaldım beklemek tek çare biliyorum ama benim idrar testinde de sıkıntı var böbrek susuz kalmış var mı yeni bir buluş yatıştıracak birşey mahvoldum :KK43:

S.a herkese
Konu açıcak kadar sıkıntılıyım.. 9. haftaya girdim hamleyim. Hiçbşey yiyemyorum kelimenin tam anlamıyla anında kusuyorum :KK43: normalde aşırı su tüketen bi insanım ama malesef ki daha içtiğim su mideme gitmeden kusuyorum :KK43: zor ve sıkıntılı kusan biriyim midem normaldede çok hassas şimdi iyice berbat hissediyorum :KK43: kokulara aşırı duyarlıyım buzdolabının kapağı açılınca taa oturma odasından duyuyorum :KK43: hal böyle olunca tansiyonum kan şekerim düştü çarpıntım oluyor ödüm kopuyor bebeğime bişey olck diye :KK43: dün dr.a gittim zar zor.. 2 serum takıldı 5 saat hast.de kaldım. Ne zaman geçicek bu günler :KK43: varmı ben gibi olan..
aynen ben boyleydim tatlim ne su icebiliyordum ne yemek degil yemek dusuncesi aklima gelince kusuyordum.
esimin kokusu gelince burnuma kusuyordum.
ve benm kusma fobim var ödüm kopuyor diyebilirim. artik oyle bisi olmustu ki sapsari zehir acimi aci bir kusmadan bahsediyorum.
ve bunlara bagli mineral vitamin kaybi kan degerlerinde asiri dusme tansiyon dusuklugu bas donmesi uyku hali kalp carpintisi.
15 haftama girdim sayilir 3 gundur gecti bitti kurtuldum cok sukur. yemek yemelere atistirmalara doyamiyorum darisi senin de basina tatlim :)

Ben de aynen senin anlattığın gibiyim acayip bir kusma hali ve yataktan kalkamıyorum dr ilaç vermişti bulantı için hiç işe yaramıyor onu alınca da kusuyorum günde 8 10 kere belki daha fazla serum takıldı biraz iyi geldi ama ne zamana kadar serum olacak onu da bilmiyorum benim 6 haftada başladı 9 haftadayım bazen ölecem sanıyorum tavsiyem ne yazikki yok sadece sana diyebileceğim meyve ye zaten kusacaksın en azından çıkışı kötü olmayan tek yiyecek rabbim beterinden korusun korkma yavrularımız zaten kendi besleniyor
tatlim serum onermiyorum disini sik dayan gececek insallah bnm gecmisse sizinde gecer :) ama serum falan gecici cozum.

Ya kızlar ben gün geçtikçe daha kötü oldum ilaç zaten fayda etmiyor artık boş mideye bile kusuyorum afedersiniz artık bunaldım beklemek tek çare biliyorum ama benim idrar testinde de sıkıntı var böbrek susuz kalmış var mı yeni bir buluş yatıştıracak birşey mahvoldum :KK43:
hic bir caresi yok 15. haftada geciyor sana tek onerim suya limon sik ic

hic bir caresi yok 15. haftada geciyor sana tek onerim suya limon sik ic
Offff daha 15 haftaya dünya var 1/5 ay ben 21 gündür böyleyim felaketim devamı beni ne hale getirir bilemem ben eskiden durduk yere kusunca bile hasta olan biriydim şimdi günde boş mideyle 10 defa filan kusuyorum limonlu suyu dün denedim yine çıkardım artık çıkarmaktan da korkuyorum lekeler geliyor vajinadan zorlanıyorum demek şuan bildiğim tek şey bu bi kabus ve ben nasıl uyanacağım :KK43:

aynen ben boyleydim tatlim ne su icebiliyordum ne yemek degil yemek dusuncesi aklima gelince kusuyordum.
esimin kokusu gelince burnuma kusuyordum.
ve benm kusma fobim var ödüm kopuyor diyebilirim. artik oyle bisi olmustu ki sapsari zehir acimi aci bir kusmadan bahsediyorum.
ve bunlara bagli mineral vitamin kaybi kan degerlerinde asiri dusme tansiyon dusuklugu bas donmesi uyku hali kalp carpintisi.
15 haftama girdim sayilir 3 gundur gecti bitti kurtuldum cok sukur. yemek yemelere atistirmalara doyamiyorum darisi senin de basina tatlim :)

ne güzel ne mutlu sana
Ben hastanede yatıyorum karaciğer enzimlerim yükselmiş tansiyon düşük şeker çarpıntı ne ararsan var daha 10. haftadaym :KK43:

Allah kolaylik versin canim insallah cok surmeden gecer. Zencefil cayini cok duydum hem zarari da yokmus arastirmistim birara ama sen yinede arastirmadan kullanma. Birde gebeligin basindan beri asiri bulanti ve kusma olanlarin cogunun kizi oluyormus onu da soyleyim hayirlisi olsun:)

X