Aşırı bulantı ve kusma :(

Merhaba,

Ben şuan 33 haftanın içerisindeyim.
Benimde 6. haftada başlayan ve 20. haftada birden kesilen bulantım oldu ve dediğin gibi su bile içemiyordum ki çubuk kraker sakız leblebi zencefil yani aklına ne gelirse denedim.2 ay boyunca sabah domates peynir ekmek sansdviç öğlen aynı aksam biraaz değişik olarak domates peynirli tost yanına ayran içerdim oda sindirimi o kadar zor oluyordki sol tarafıma yan oturma pozisyonunda oturup afedersin ağızdan gaz cıkarmazsam beni inanılmaz rahatsız ediyordu.
3günde 1 serum alıyordum 4. gün serum almazsam kusmaya başllayıp bayılarak hastaneye götürülüyordum. tabi bu evreye gelene kadar 3 mide bulandtısı için hap değiştirdik olmadı ilacı içtiğim gibi çıkarıyordum. 20. haftalarda kendiliğinden pat diye geçti şimdi ara ara oluyor ama yemek yiyebiliyorum
yani demem o ki hiç geçmeyecek gibi geliyor ama bitiyor sık dişini ben ağlıyordum artık ve çalışıyordum çünkü serum 3 gün idare ediyordu beni ama yinede işe ölü gibi geliyordum şimdi iş arkadaşlarım o zamanlar için ne kadar kötüydün iyiki atlattın diyorlar normaldede inanılmaz enerjik güleryüzlü bi insanımdır :)

Ne güzel kurtulmuşsun darısı bize♡
Benim bugün kan testlerimde tiroid hormonumun çok fazla çalıştığını öğrendim hamileliğe bağlı hipertiroid başlamış 2 hafta sonra bi daha testler telrarlanıcak normale dönmezse ona göre ilaç kullanıcakmışım inşh gerek kalmaz bide bu strese girmek istemiyorum dua edin nolur

risklerini pek bilemiyorum ancak umarım hamileliğinde fazla sorun cıkarmaz.
bende düşük tansiyon var ama doktor düşük tansaiyonlara seviniiyoruz en kötü bayılıyorsun sıcak basıyor yüksek tansiyon hem anne hem bebek için tehlikeli dedi çok şükür dedim

Hastane kötü olmasa yatarım ama çok kötü doktorlar acayip ilgisiz özele gittik ilk yattım 300 tl geceliği aldılar çıktım yaptıklarını ben zaten evde yapıyorum ben de düzelmeler hiç olmadan devam etti şimdi de diş eti sorunu çıktı başıma acayip kanıyor hiç durmadan doktora gitsem çözüm diş taşı temizliği oda çok ağrıyor ve ilaç olmadan geçmiyor tamamen ben de şaştım kaldım evde birşeyler yapmaya çalışıyorum diş için yok fayda etmiyor birşeyler yesem kan tadı geldiği için o an kusmam durmuşsa bile yine kusuyorum yahu okadar çektik bari sağlık sorunu olmasın diyorum herkes bıçak gibi kesildi diyor inş Allah duysun sesimizi bebeğimiz icin kesilir bir kerede benim göbeğim bile yok açlıktan çıkmamış 10 kilo verdim rabbim güç veriyor bize ona inanıyorum bunlar geçecek en yakın zaman da

Allah beterinden korusun cnm
Az önce hemşire geldi tansiyona bakarken stres yapma bşey olmaz normal bu tür şeyler dedi inşh geçer bi an önce

Kıyamm Allah yardımcın olsun cnm
Hangi şehirdesin? Keşke yapabileceğim bşey olsa

Arkadaslar ben serum alip duruyorum. Artik gücüm kalmadi ve bu benim ikinci gebeligim . Kizimla ilgilenemiyorum kendimi cok kötü hissediyorum. Akupunktur yapmayi düsünüyorum ben. Bakalim iyi gelirse yazarim buraya.

Arkadaslar ben serum alip duruyorum. Artik gücüm kalmadi ve bu benim ikinci gebeligim . Kizimla ilgilenemiyorum kendimi cok kötü hissediyorum. Akupunktur yapmayi düsünüyorum ben. Bakalim iyi gelirse yazarim buraya.

Seninki daha zormuş cnım ilgi bekleyen bi çocuk varken iki katı zor tabi bi gelişme alırsan yaz bize Allah yardımcın olsun inşh ♡

Geçmiş olsun ilk hamileliğin de böyle bulantılı mıydı inşallah işe yarar ben bulantıya şükrediyorum artık çünkü kahverengi akıntım oluyo plasenta aşağıdaymış bulantımı unuttum Allah kötüsünden saklasın inşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebeklerimizi

Sagol canim. Ilk hamileligimde bulanti kusmalar ikinci aydan sonra basladi alti aylik olana kadar sürdü. Ama hastahanelik olmamistim. Sabah kusar sonra güne normal devam ederdim. Simdi insanliktan ciktim artik 48 kiloyum bes kilo verdim. Bide üstüne migrenim de var. Tek umudum üc aylik olunca gecer insallah

Ben senin dediğini düşündüm hatta araştırdım baya pahallı geldi seansı 300 tl ve belki 10 seans sürebilir demişlerdi ve kesin geçirmiyor sadece hafifletiyormuş düşündüm serumda hafifletiyor okadar para vermeme değmez dedim ama sen yap istersen çocuğun da var senin sıkıntı inş geçer hepimizin dua edelim bol bol

Ya ben türkiyede degilim zaten. Isvicredeyim ve arkadasim gidiyor ek sigortam oldugu icin yarisini ödüyo ve bende yetmis frank falan ödeyecegim seans basina.

Tabi bide cocugumdan ziyade türkiye ye gelicez temmuzda daha cok onu düsünüyorum
Biran önce bi cözüm yolu bulmam lazim

ilgilenicek hastane yokmu doğru düzdün ben konya ereğlideyim
Dün dr.um aşırı sıvı kaybı kalp durmasına bile yol açabilir senin bol sıvı tüketmen lazım kendini iyi hissetmeden hast.den çıkaramam dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…