Aşılama

anneolmakisteyenbirii

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Ekim 2024
9
2
26
Merhabalar ben üç yıllık evliyim 2 bucuk senedir çocuk tedavisi görüyorum. Yalnızca ilaç tedavisi oldu bu süreçte . sonuç alamadığım için artık aşılama yada tüp bebek tedavisine başlamak istiyorum tüp bebek tedavisini şu an için doktorum önermiyor ben de aşılama yöntemini denemeyi düşünüyorum daha önce aşılama yaptıran aşılama süreci hakkında bana bilgi verecek olan var mı yanıtlarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

2 yıl bebek istemiş türlü yollar denemis biri olarak yazıyorum, aşılama denemedim. Ama tüp bebeğe giden yolda bir doktorla karşılaştım. Hamile kalmadan önce doktor sulu ultrason diye bişey yaptı, rahim filminde tam görünmeyen bişey mi var diye. Orda bişey gorunmeyince rahim icine küçük bı çizik attım dedi, rejenerasyon sağlayıp tutunma kolaylassin diye. Öncesinde 3 kimyasal gebelik geçirmiştim. Bu işlemin yapıldığı ay hamile kaldım. Kızım şimdi neredeyse 2 yaşında.

Yanıtınız için teşekkür ediyorum . Allah bagışlasın. Yukarıda belirttigim gibi bende ilaç ve türlü yollar denedim . Sonuç alamamakla beraber hormonlarımın tahrip edilmesi sebebi ile aşırı kilo alıp veriyorum. Bu durum psikolojik açıdan da yıprattı . Aynı zamanda maddi acıdan da tüketti. Tüp bebek için kimyasal bünyen kaldırmaz , aşılama deneyelim yada normal dediler . İlaca devam ettim . Ama artık aşılama yapmak istiyoruz . Üniversite hastanesine gidicem , oda reglin 3. Gunu gelin dedi , gidicem de acaba direkt aşılamaya başlar mı. Allah kimsenin kucagını boş bırakmasın. Uzun oldu kusura bakmayın.

Merhaba bende 3 yıllık evliyim ve bebek istediğimiz için ilaç iğne tedavileri gördüm ama maalesef hiç sonuç alamadım dün doktora gittim aşılamaya başlayalım mı dedi olur dedim gonal f e başlıyorum bugün pazartesi kontrolüm var yumurtaların durumuna göre çatlatma iğnesi sonra da aşılamam olucak hayırlısıyla

Yaaa, bende artık ilaç kullanmak istemiyorum . Daha net sonuç alıcak tedaviler istiyorum. Umarım benim doktorumda direkt aşılama yapar . Hayırlı sonuçlarınız olsun inşAllah:)

Git bakalım inşallah bu ay yaparlar. Bı de en büyük konu bence kafa rahatlığı. Biraz tevekkül ve rahatlık lazım. Ne zaman gelecegini biliyor bebeğin.

Merhabalar, ben asilama yaptirdim pazartesi günü ( daha once bir igneli bir ilacli iki kez tüp bebek denedim her defasinda tek yumurta cikti oda dollenmedi yani transfer asamasina hic gecmedik) simdiki doktorum asilama yapalim dedi ve yaptik 4.gun bitti bile çok sukur :) sûrec yine doktorunuza kalmis kimisi hem igne hem hap veriyor ama benim doktorum menopur ignesi verdi 7 gün kullandim gobekten, sonraki gün ovitrelle catlama ignesi yaptim ve bir gün bekleyip sonraki gün asilama için hastaneye gittim.
Baska merak ettikleriniz varsa tecrubem dogrultuusnda paylasirim

Merhaba bende aşılama yaptım bu ay ama çatlatma iğnesi olmadım çünkü kontrole gittiğimde çatlamıştı yumurtalarım büyüklüğünü vs bilmiyorum 1 hafta oldu aşılamanın üzerinden progestan kullanıyorum aşırı baş dönmem oldu progestandan 4 gün sonra

Hayirli ugurlu olsun progesteron agizdan alindiginda asiri bas donmesi yapiyor haklisin, benim onceki yumurtlama takibinden biliyorum ama bu tedavimde vajinadan kullaniyorum doktor oyle soyledi ve cok daha rahat. Size onerim aksam yatmadan hemen alin misil misil uyursunuz:) yani bir haftaniz kaldi cok iyi:)

Doktorum bana 15 gün kullan sonra test yap dedi ama 15 gün sonra 13 ü oluyor benim rehl günüm 11 i böyle baş dönemsi olup gebe kalan oldu mu acaba

Doktorum bana 15 gün kullan sonra test yap dedi ama 15 gün sonra 13 ü oluyor benim rehl günüm 11 i böyle baş dönemsi olup gebe kalan oldu mu acaba
Henuz 1 hafta oldu dediniz ya daha cok erken zaten ve progesteron bas donmesi yapar zaten agizdan alindiginda ô yüzden bilemedim baska bir durumdan dolayi mi bas donmeniz var yani insallah gebeliktir tabiki ama daha cok erken ama siz 11 de yapin bakalim kismet tabiki hayirlisiyla:)
Doktor bana da 2 hafta kullanilip test yap dedi ben daha 5.gunumdeyim 14 de test yapacagim

İlaçtan büyük ihtimalle baş dönmem şu an hemen hamilelik belirtisi yaşayamam sanırım bende 12 sinide regl olmazsam test yapmayı düşünüyorum idrar kanı doktorun dediği zaman veririm rabbim ikimize de nasip etsin sizde herhangi bir problem var mıyıd

Insallah butun kalbimle ilaçtandir muhtemelen, kimisini cok etkiliyor diye doktor vajinadan kalabilirsiniz diyor isterseniz sorun doktorunuza belki kabul eder hem daha 1 haftaniz var gercekten hayati durduruyor kullanildigi ilk bir saat ben kullandim daha once yumurta takibinde kullanmistim oradan biliyorum. Benim amh dusuklugu var tek tüp acik ve gecen sene iki kez tüp bebek yaptirdim ikisinde de tek yumurta cikti oda dollenme olmadan surec bitti bende biraktim ve yapmamaya karar verdim simdi 5 aydir bir diyetisyen île beslenme programi uyguluyorum hem amh degerim artti hemde bu asilamada e2 degerim guzel geldi ve iki büyük yumurtam cikti cok sukur kucuklerde vardi hatta asilama yapan doktorum da cok iyi konustu artik nasip kismet tabiki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…