Aşılama yaptıranlar

Bende berna hocaya gidiyorum fakat daha hsg için bekliyorum malesef gecikmelerim olduğu için :KK43: inşallah hayırlı haberler alırsın :) aşılama için bir sıra felan bekleniliyor mu acaba süreç nasıl ?
Insallsh.asilama icin sira yok.ben kan vermistim degerler icin adetin 2. Gunu gttim gonalf igneye basladk gobekden 8 gun yaptim.catlatma ignesi vurdum 9. Gun 11.gun asilama oldu progestan verdiler vajinal gunde 3 kere.bekliyorum simdide

Insallsh.asilama icin sira yok.ben kan vermistim degerler icin adetin 2. Gunu gttim gonalf igneye basladk gobekden 8 gun yaptim.catlatma ignesi vurdum 9. Gun 11.gun asilama oldu progestan verdiler vajinal gunde 3 kere.bekliyorum simdide
peki aşılamadan önce hiç ilaç tedavisi aldın mı ? ben 21. kan verdiğimde başka bir doktor aşılama yapıcaz pcos var sende dedi hani bir ilaç vs. vermedi acaba süreç böyle mi ilerliyor ?

Hayır önce ilaçla yumoş büyütme ve çatlatma iğnesi denemesi lazım. Aşılama daha çok sperm sorunları için kullanılır. Dört kez aşılama yaptırdım. İstersn farklı bir doktora daha görün kuzum. Senin yumurtalama sorunun var. Onu da yumurta geliştiricilerle çözmen mümkün. Ben pcos değilim ama dört aşılama olunca konuya biraz hakimim canım
Tamda aşılama bu yüzden yapılıyor? Yumurta geliştiren tedavi uygulanıyor kadına, niye tuhaf ve daha zorlu yolu önerdiğini anlayamadım?

Tamda aşılama bu yüzden yapılıyor? Yumurta geliştiren tedavi uygulanıyor kadına, niye tuhaf ve daha zorlu yolu önerdiğini anlayamadım?
Pardon anlayamadım. Tuhaf ve zorlu yol mu? Üslubun bence "tuhaf" olan. Öncelikle Burada kimse doktor değil, ben de dahil. Sadece bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Doktorlar dahi birbirine karşıt görüşleri, protokolleri, yolları denerken bu şekilde "tuhaf" Kelimesinin kullanımı bana daha da tuhaf geldi. Hepimiz hasas bir süreçteyiz bence bu sebeple herkes üslubuna dikkat etmeli. Öte yandan; benim tecrübem ve bilgim dahilinde aşılama sperm faktörü olduğunda uygulanan bir yol olduğu söyleniyor. Pcos gibi Yumurta faktörü varsa öncelikle olarak yumurta takibi önerilir ki bu da aşılamanın ilk adımıdır. Ne aşılamadan zordur ne de aşılamadan tuhaftır. Aşılama yapılmadan önce ilk yapılan şey yumurta takibi ve yumurtaların sağlıkli olarak geliştirilmesidir. Ardından cevap alınamazsa aşılamaya yönlendiriliyor. Ama senin tecrüben daha farklı olmuş olabilir. Ben sadece saygı duyarım. Böylesi hassas bir süreçte ne "tuhaf" Derim ne de "zor" Derim ne de "Neden önerdiğini anlayamadım" Derim. Sonuçta senin veya buradaki arkadaşlarımın doktoru ben değilim, karar mercinizde elbet ben değilim. En doğru cevabı doktoru zaten verecektir. Aklına yatmazsa da farklı doktorlardan görüş alacaktır arkadaşımız. Kalkıpta "kadınlar kulübünde bir kadın bana yumoş büyütmesi ve çatlatma önerdi, acil acil acil bana bunları yapın" demeyecektir.

Pardon anlayamadım. Tuhaf ve zorlu yol mu? Üslubun bence "tuhaf" olan. Öncelikle Burada kimse doktor değil, ben de dahil. Sadece bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Doktorlar dahi birbirine karşıt görüşleri, protokolleri, yolları denerken bu şekilde "tuhaf" Kelimesinin kullanımı bana daha da tuhaf geldi. Hepimiz hasas bir süreçteyiz bence bu sebeple herkes üslubuna dikkat etmeli. Öte yandan; benim tecrübem ve bilgim dahilinde aşılama sperm faktörü olduğunda uygulanan bir yol olduğu söyleniyor. Pcos gibi Yumurta faktörü varsa öncelikle olarak yumurta takibi önerilir ki bu da aşılamanın ilk adımıdır. Ne aşılamadan zordur ne de aşılamadan tuhaftır. Aşılama yapılmadan önce ilk yapılan şey yumurta takibi ve yumurtaların sağlıkli olarak geliştirilmesidir. Ardından cevap alınamazsa aşılamaya yönlendiriliyor. Ama senin tecrüben daha farklı olmuş olabilir. Ben sadece saygı duyarım. Böylesi hassas bir süreçte ne "tuhaf" Derim ne de "zor" Derim ne de "Neden önerdiğini anlayamadım" Derim. Sonuçta senin veya buradaki arkadaşlarımın doktoru ben değilim, karar mercinizde elbet ben değilim. En doğru cevabı doktoru zaten verecektir. Aklına yatmazsa da farklı doktorlardan görüş alacaktır arkadaşımız. Kalkıpta "kadınlar kulübünde bir kadın bana yumoş büyütmesi ve çatlatma önerdi, acil acil acil bana bunları yapın" demeyecektir.
Yorumunuzu ya unuttunuz yada anlayamıyorsunuz ara ara açın okuyun TUHAF yorum ve önerinizi. Uslupsuzluk olarak gördüğünüz şey nedir ki bana uslup edebiyatı yapmışsınız ? Tuhaf, garip, alakasız öneriniz hali hazırda aşılaması başlayacak bir kadının aklını ne kadar karıştığınını görmeyecek kadar mı anlayamıyorsunuz yaptığınızı?????!! Gönderi sahibi 27 yaşında ve siz ona açık açık vakit kaybetmesi için farklı doktora gitmesi önerisinde bulunuyor yetmiyor ilk aşılamayla başlanmaz gibi absürt bir fikir veriyor, yetinmiyor sperm sorunu olanlarda faydalı gibi yanlış bilgi veriyorsunuz!!! -Siz biz- olarak değiştiriyorum hitabımı aman küfür etmişsiniz gibi absürt ithamlarda bulunursunuz bu defada bana karşı belli mi olur? O kadar irite ettiniz ki beni, tuhaflığınızı şimdi daha açık açık yazarak anlatacam umarım anlarsınız bu defa.

Aşağıdaki tırnak içerisindeki yazı size ait bana değil benim yazdığımı mı düşündünüz anlamadım ;
"" Hayır önce ilaçla yumoş büyütme ve çatlatma iğnesi denemesi lazım. Aşılama daha çok sperm sorunları için kullanılır. Dört kez aşılama yaptırdım. İstersn farklı bir doktora daha görün kuzum. Senin yumurtalama sorunun var. Onu da yumurta geliştiricilerle çözmen mümkün. Ben pcos değilim ama dört aşılama olunca konuya biraz hakimim canım ""

İnanın hiç birşeye hakim olduğunuz falan yok. İlk önce doktorun ilk olarak aşılama yapmadan önce yumurta geliştirmek gibi bir şey uygulamasını tam olarak ZORUNLU KILAN MECBUR KILAN nedir? (Bakın tuhaf kısımlarını daha kolay anlayabilin diye büyük harflerle vurgulamaya çalışıyorum size)
FARKLI BİR DOKTARA neden ve niye görünecek???????? 🤣🤣🤣🤣 Siz bir doktorun başladığı tedavisine hem hayır böyle olmaz dediğiniz yetmez gibi doktoru değiştirmesini öneriyorsunuz PARDOOOON NİYE??? 🤦
Daha aşılamada yapılan iğneler ve kullanılan ilaçlara hakim değilsiniz sanırım ki YUMURTA GELİŞTİRİCİ nin çözüm olacağını söylemişsiniz 🤣🤦 Gonal f, femara, klomen gibi gibi ilaçlar zaten YUMURTA GELİŞTİRİR KADIN ÜZERİNDE TEK İŞLEVİ ODUR 🤣
4 kez aşılama yaptırmanız sizi profesyonel biri yapmıyor, bende 3. Aşılamamda şuan gebeyim 12+1 tüp bebek içerisindeydim opuya hazırlanıyordum, menopozum başladı, falan. Ama sizin gibi bir profesör edasıyla çıkıp "SPERM SORUNUNDA AŞILAMA, YUMURTADA YUMURTA TAKİBİ DOKTORUNUZU DEĞİŞTİRİN İLK BU İŞLEM YAPILMAZ" gibi bir cümle kuramamm... Rezerv aktifliği sorunum var çok yumurta atılımım vardı 18-25 tek yumurtalıktan her period için, tek riskim erken menopoz başlangıcıydı nihayetinde ikinci aşılama sonrası menopoz başlangıcı sağ yumurtalığımda göründü EŞİMDE ASLA SORUN YOKKEN DOKTORUM AŞILAMA İLE BAŞLADI TEDAVİME????🤣🤣🤣

Gönderi sahibi henüz HSG bile çektirmiş mesela??? Pco'luyum demiş pcos dememiş ne yumurtalama sorunu ??? Pco rahimde görünen kistik problemlere verilen ad PCOS ile alakası dahi yok 🤦🤦Yumurta takibi, aşılama yada tüp bebek bizim istek ve arzumuza göre uygulanmıyor, doktor gerekli tetkikler, hormonların kontrolü ve muayeneleri sonrası ne olacağını belirliyor. SPERM VE AMH sorunu varsa direkt olarak tüp bebeğe geçiriyorlar. Bu yanlış bilgiyi nereden, kimden edindiyseniz lütfen danışın teyit edin doğrusunu derhal mutlaka öğrenin. Sperm sorunu olan bir erkek ya varikosel yada morfolojik sorunu olarak erkek demek AŞILAMA ile hiç bir infertilite doktoru vakit kaybetmez devlette zaten kadında AMH VE ERKEKTE SPERM SORUNU TÜP BEBEĞE DİREKT GEÇME rapor hakkı veriyor!!!

Son düzenleme:
peki aşılamadan önce hiç ilaç tedavisi aldın mı ? ben 21. kan verdiğimde başka bir doktor aşılama yapıcaz pcos var sende dedi hani bir ilaç vs. vermedi acaba süreç böyle mi ilerliyor ?
Bizde bir sıkıntı yok.sadece surecde 8 gun gobekden gonalf igne oldum okadar .bir sknti varsada aynimi ilerliyor surec bilmiyorum.

X