Aşılama sürecine başlayacağım.adetin 2. Günü gel dedi pazartesi gideceğim. Ne ile başlayacaklar alttan ultrasonla mi bakacaklar

Cok heyecanliyim korkuyorum da
Alttan bakmaz sanmıyorum karından bakar ilaç yada iğne verir adetin 5. Günü falan ona baslarsin daha sonra belli gün verir seni çağırır alttan bakar o zmn yumurtaların boyuna sonra yumurtalar olmamışsa tekrar bir gün çağırır olmuşsa çatlatma iğnesi verir bir saat söyler onu vurulursun daha sonra hastnayee eşinle gideceksin eşin sprem verecek sonra çatlatma iğnesinin 36. Saatinde onu sana enjekte edecekler bu süreç 15 gün falan sürüyor işte adet başlangıcından 14.15. güne falan geliyor

Çok teşekkür ederim

Alttan ultrasonla bakar. Gebelik belirli bi haftaya gelene kadar hep alttan gidecek, hiç vajinal mi karından mı diye düşünmeyin her seferinde. İlk muayenede yumurtalığınıza, foliküllerinize bakacak. Geçen ayki yumurtanız çatlamış mı, gelişmeye hazır kaç folikül var filan... bunları vajinal ultrasonla bile görmek zor oluyor bir de üstten bastırıyorlar :) ama korkulacak bir şey değil.

Teşekkür ederim

Maalesef alttan bakıyorlar hep. Aşılama yaptırdım benim için ilk alttan muayene ile yumurtalıkta kist var mı bi sorun görünüyor mu vs diye kontrol edildi. İğne ya da ilaçla yumurtaları büyütmek amaçlanıyor ve 2 günde bir muayeneye çağırdı benim doktorum yumurtaları kontrol için ve hep alttan muayene ile baktı. Yumurta yeterince büyüyünce de çatlatma iğnesi veriyor ve 36 saat sonra aşılama yapılıyor. Umarım tez vakitte sağlıkla güzel haberleri alırsınız

Amiin insallah, alttan baksin artik alistikda suan adetliyim ve hapla adet olduğum icin foş foş geliyo akinti o yüzden biraz tedirginim akarsa diye

Amiin insallah, alttan baksin artik alistikda suan adetliyim ve hapla adet olduğum icin foş foş geliyo akinti o yüzden biraz tedirginim akarsa diye
Bende ilk kanlı muayenede çok utanmıştım bide sabahın köründeydi randevum doktora sabah sabah midenizi bulandıracağım özür dilerim dedim. Doktor güldü hiç etkilemiyor beni o gözle bakmıyorum benim işim bu sen hiç kafana takıp utanma kendini kasma dedi. İnsan ister istemez utanıyor ama sadece bize uygulanmıyor bu işlem yapacak bişey yok insan alışıyor

Valla bana da gencecik bi oglan bakti hicte bisey diyemedim utandim. Idrarada sıkışıkmışım.ne biliyim çişim gelmedi ki. Önemsiz kist gördü tedaviye baslamadilar. Gene 1 ayim bosa gitti
Zaten zar zor adet gordum her ay aksiyor dedim her ay duphastonla adet olabiliyorum hic tedaviye baslayamayacagim o zaman dedim. Martta gel bakariz dediler

Sizi çok iyi anlıyorum o kadar yıpratıcı bir süreç ki. Ve süreç uzadıkça can sıkıyor Allah yardımcımız olsun

Sizi çok iyi anlıyorum o kadar yıpratıcı bir süreç ki. Ve süreç uzadıkça can sıkıyor Allah yardımcımız olsun
Amiin , aynen oyle. Simdi zaman kaybetmeden gebelik testi verdim pazartesi de baska bi hastaneye gidip durumu anlaticam duphaston degil tarlusal filan istiyecem daha iyi söken ne varsa artik 17 martta bat var. O zamana adet olur giderim inşallah. Daha da olmazsa ramazandan sonra artik, o zaman da testlerimin tahlillerimin gunu geçiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…