Aşılama Sürecim ve Belirtiler🍀

Gebelik testi yalancı pozitif çıkardı zaten canım aşılamadan 6 gün sonra falan oldu bulantı kusmam serum zaten gebelikte zararı yok sadece içine konan ilaçlar önemli eşim doktor o taktırttı zaten
Anladım canım böyle durumlarda acile gidince kan tahlili verdirip sonra serum vuruyor doktor risk almayalım diye oyuzden sordum bende öyle oldum asilamanin yedinci günü bende çok fena kustum mide bulantısı faln yaşadım gerçi hala var ama çok hafif aşılama ücretin ne kadar tutu

Anladım canım böyle durumlarda acile gidince kan tahlili verdirip sonra serum vuruyor doktor risk almayalım diye oyuzden sordum bende öyle oldum asilamanin yedinci günü bende çok fena kustum mide bulantısı faln yaşadım gerçi hala var ama çok hafif aşılama ücretin ne kadar tutu
Aa sende de mi aynısı oldu evet gebelik şüphesi olunca bir şey yapmak istemiyolar ama benim eşim halletti benimde hala bulantı koku hassasiyeti var ama o zamanki gibi olmadım 10dan fazla kustum çok kötüydüm aşılama normalde 15ti indirimli 12ye yaptırdık canım

Aa sende de mi aynısı oldu evet gebelik şüphesi olunca bir şey yapmak istemiyolar ama benim eşim halletti benimde hala bulantı koku hassasiyeti var ama o zamanki gibi olmadım 10dan fazla kustum çok kötüydüm aşılama normalde 15ti indirimli 12ye yaptırdık canım
İnşallah belirtidir canım ben ilaç tahlil falan 19 yakın verdim

İlaçlar tahliller falan ayrı tabi canım muayenelerde ayrı onlarla birlikte daha fazla verdim
Ben şubat ayında da yaptırdım aşılama o zaman 4 bin vermiştim aşılamaya şimdi başka bir hastaneye geçtim ne kadar çok fiyat farketti çok şaşırdık

Kesinlikle umutlusuzluğa gerek yok canım. Sadece pcosta aşılamaya gerek yok diyorlar yumurtayı geliştirip çatlattıktan sonra ilişkiyle olur gözüyle bakıyolar hatta bu ay benim doktorum bile aşılama yapmayalım kendiliğinden olur zaten dedi ben isteyince o zaman yapalım dedi. Ayrıca tüp bebekte fazla yumurta olması avantaj bizden çok daha kötü durumda olanlar var biz yine şanslıyız bence.
Yani dogru elbette ama aşılama o sekilde bakılınca normal pcossuz olanlar icin de anlamsiz. Çünkü yumurta gelisti çatladı gerisini ciftler halletsin gibi oluyor. Aşılama sadece azicik daha insana ya tutarsa ihtimalini düşündürüyor. Yoksa tamamı nasip işi haklısınız. Bu fazla yumurtanin faydasini görelim bari dimi ama 😁

Yani dogru elbette ama aşılama o sekilde bakılınca normal pcossuz olanlar icin de anlamsiz. Çünkü yumurta gelisti çatladı gerisini ciftler halletsin gibi oluyor. Aşılama sadece azicik daha insana ya tutarsa ihtimalini düşündürüyor. Yoksa tamamı nasip işi haklısınız. Bu fazla yumurtanin faydasini görelim bari dimi ama 😁
Evet canım o yüzden zaten aşılamayı daha çok sperm sorunu olan kişilerde yapıyorlar spermler özel hazırlandığı için başarı oranı yüksek baya. Vallahi fazla yumurta olmasının faydasını görürsek süper olucak 😂

Benim eşimin morfoloji sperm şekil bozukluğu sorunu var oyuzden şansımızı yükseltiyor canım yani doktor raporlara bakıp karar veriyor tabii bende raporlarimi inciyorum bence bir faydası olmasa doktor önermez catlatma ignsi falan yaprdi sadece kadına yönelik bir tedavi uygulardi bazen genelde sperm hareketlilik hızı yetersiz oluyor pek çok erkekte oyuzden oneriyor

Evet canım o yüzden zaten aşılamayı daha çok sperm sorunu olan kişilerde yapıyorlar spermler özel hazırlandığı için başarı oranı yüksek baya. Vallahi fazla yumurta olmasının faydasını görürsek süper olucak 😂
Neyse en azindan yumurta sorunu yasamiuoruz diyelim buna şükür 🤩 insallah bizim asilamalar da tutar da bizde pcoslu olup aşılama yapmak isteyenlere umut oluruz

Benim eşimin morfoloji sperm şekil bozukluğu sorunu var oyuzden şansımızı yükseltiyor canım yani doktor raporlara bakıp karar veriyor tabii bende raporlarimi inciyorum bence bir faydası olmasa doktor önermez catlatma ignsi falan yaprdi sadece kadına yönelik bir tedavi uygulardi bazen genelde sperm hareketlilik hızı yetersiz oluyor pek çok erkekte oyuzden oneriyor
Aynen canim elbette öyle. Olmama ihtimali agir bassa dr zaten yapalim demez. Çünkü herkese asilama yapmiyolar. Bakalim insallah güzel sonuclar aliriz da bizler de

Bende 10 dk sonra hafifçe belli oldu ikinci çizgi. Bilmiyorum kaçıncı gün gecer iğne etkisi
Igne etkisi 8 9 gün sonra atilmaya basliyor sanirim. Ama her vücut ayni olmuyor. Dediginiz gibi bende de erken gitmisti ignenin etkisi negatifti testim.

Yok canım ben erken yapmak istemiyorum doktorumu dinliycem sabredicem biraz daha
Bu test benindelirtecek ya aklımla oyun mu oynuyor anlamadim.ki yine silik ama bu sefer camını açmadan gözüküyor. 10 dk da. Böyle oldu

Eklentiler

• IMG_20240609_060427.jpg
    IMG_20240609_060427.jpg
    61,6 KB · Görüntüleme: 30
  • IMG_20240609_060217.jpg
    IMG_20240609_060217.jpg
    170 KB · Görüntüleme: 30
X