aşılama mı tüp bebek mi,fikirlerinize ihtiyacım var

moral arayan

Üye
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2022
648
367
35
Arkadaşlar merhaba.2 Yıllık evliyim.evlendiğimizden bu yana çocuk istediğimiz için korunmadık.evliliğimizin 5.ayında hamile kaldık fakat kimyasal oldu.sonrasında 15 ay hamile kalamadım.klomen kullandık,femara kullandık sonuç negatif oldu.her şey normal diyor doktor kendiliğinden olur diyor.tüp bebek için karar kılmıştık özel doktorda ama ilaçlar ters tepki yaptı ve adet olamadım.doktorum biraz bekleyelim dedi o sırada biz devlette önerilen başka doktora gittik.doktora gittiğimizde adet gecikmemiz vardı ve kan tahlili verdik negatifti.Bunun üstüne doktor adet söktürücü verdi ve kullanırken vücudumdan şüphelenip tekrar kan tahlili verdim ve hamile olduğumu öğrendim fakat yine kimyasal oldu.şimdi devlette devam edersem ilk süreç aşılamaymış sanırım ve tutma oranı tüp bebeğe göre düşük diyorlar.yaşım 34 eşim 38 yaşında.amh değerim yaşıma göre sınırda eşimin tahlilleri iyi.size sorum devlette aşılama mı yaptırayım yoksa özele gidip direk tüp bebek tedavisine mi başlayayım.Y ada devlet direk tüp bebek yapıyor mu?

Merhaba, bence tüp bebek yaptırmalısın çok yorucu ve zorlu bir süreç zaten birde aşılama yapıp olumsuzluk yaşayıp tüp bebeğe yönelmek daha çok yorar ve zaman alır. Devlette tüp bebek için belirli koşullar var bildiğim kadarı ile. Ama aklımda endişe olmasın her şeyin en iyisi olsun ki bu süreç sonlandığında keşke özele gitseydim demek istemiyorsan özele git derim ben. Elinden gelen her şeyi acaba demeden en iyisini yaptığında insan olumsuz sonuç alsa bile kendini suçlamıyor. Benim şahsi fikrim bu yönde. Bu arada bende tüp bebek ile hamileyim şuan :)

Ben de amh 1.4 evliliğimin ilk zamanları doğal gebelik oluştu 16. Hafta da kalbi durdu sonra çatlatma iğnesi denedik olmadı aşılama mı tüp bebek mi dediler doktorumuz maddi imkanınız varsa tüp bebek direk dedi aşılama dan sonra tüp bebek olsaydı hem süreç çok uzayacaktı maddi manevi insan ayrıca yıpranıyor biz direk tüp bebek denedik aşılama dediğim gibi ayrıca bir süreç maddiyat beklenti tüp bebekte en azından yumurtalarını donduruyorsun ondan sonra sadece transfer ile uğraşıyorsun süreç geçiyorsun ama aşılamada hem yumurtaları büyüt aşılama yaptır olmadı negatif sonra tüp bebek için yine yumurta büyüt transfere hazırlan süreç çok uzuyor onu ben istemedim (tercih meselesi tabi) ben direk düşünüp tüp bebeği seçmiştim bizim için en mantıklısıydı beklentilerimiz açısından

Yaşım 31 7 yıl hiç gebelik oluşmadı. Direk özelde tüp bebek başladım. Aşılama şansı yüzde 20 demişti doktorum tüp bebek yüzde 70 demişti. Aşılama için uğraşmak istemedim. Aşılama erkek sperminde sorun olduğunda tutuyor çünkü yıkanmş sperm veriyorlar. Eğer sizin yumurtanız boş kalitesiz vs ise aşılama tutmayacaktır. İyi düşünüp sürece başlayın

çok teşekkür ederim.süreç zorlu,tüp bebekte karar kıldım artık sizlerinde fikirleriyle

Tüp bebek çok masraflı bence sorununuz da yokmuş aşılama yaptırın
doktorum pcos görünümü var demişti sadece ama belirtilerinin hiçbirini taşımıyorum sadece yumurtalıklarımda kistik görünümüm var.yaşımdan dolayı ve birçok arkadaşın tavsiyesi ile tüp bebekte karar kıldım.çok teşekkür ederim.masraflı evet ama inanın daha yolun başında olmamıza ve bizden daha çok uğraşan arkadaşlarımız var ama inanın insanlar çok yordu bizi.

ALLAH sağlıcakla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah.daha yolun başındayken inanın insanlar yordu bizi.sizlerin sayesinde tüp bebekte karar kıldım artık.haftaya adet günüm umarım sorun çıkmadan tedaviye başlayabilirim.Çok teşekkür ederim yorumunuz için

umarım tüp bebek tedaviniz olumlu sonuçlanmıştır.haklısınız süreç zor ve yorucu birde kendini bilmez patavatsız insanlarla uğraşmaktan yorulduk inanın.sizlerin sayesinde kafama iyice yattı artık,haftaya adet günüm tüp bebekte karar kıldım.çok teşekkür ederim.umarım ALLAHIN izniyle hepimizin tedavisi güzel sonuçlanır

Tüp bebek sevdalılarına inat kesinlikle aşılamayı 2 kere denemenizi öneririm. 32 yaşındayım ilk aşılamamda ilk denemede hayatımda ilk defa hamile kaldım. Kimyasala döndü o ayrı birşey.

Fakat siz zaten hamile kalabiliyorsunuz kimyasal geçmişimizin olması bunu gösteriyor. Tüp bebek hem maddi hemde manevi olarak çok yoruyor.

Zaten tüp bebek ile aşılamanın tek farkı biri laboratuvar ortamında dölleniyor, biri vucüdunuzda.

Tüp bebek raporu çıkartmanız için 2 kere aşılama şartı var zaten.

Not: aşılama işlemi de tüp bebek merkezinde yapılıyor. Sıkı takipte. Aynı ilaçlar kullanılıyor. Anestezi almaya hazırsanız ve maddi olarak esnekseniz tüp bebeği denemekte sizin tercihinize kalmış.

Benim ilk denemem pozitif ama boş gebelikle sonuçlandı şimdi 2. Transferindeyim şükür hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

İnşallah ilk seferde pozitif sonucu alırsınız,kimseyi kafaya takmayın bu sizin hayatınız

Rica ederim güzel bir süreç zorlu ve güzel. Adım adım bebeğineyaklaşıyorsun umarım sonunda sende mutlu olur pozitifi görür sonra da sağlıkla kucağına alırsın canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…