Asilama hakinda bilgisi olanlar

Lavinyamla

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2022
959
207
Hanimlar bugun adetim bitti bayrama denk geldim diye doktora gidemedim yarin gitsem acaba asilama icin gerekli ilaclara ignelere baslarlar mi bilgisi olanlar var mi.

Son düzenleme:
İlaçlı tedaviler adetin 2. 3. Yada 4. Günü başlanır. Adet olunca doktora gidin. Ayrıca doktor bu konuda bilgilendirme yapmadı mı??

Olmaz bana kalırsa. Doktor değiştirin ilgisiz doktorla bu tarz konuda ilerlemek sizi yorar. Hsg cektirdiniz mi

Yok vala yapmadi bugun son gun adetin yarin baslar mi acaba direk yumurta buyutmeye cok ilgisiz doktorlar
Ben adetin 5. Günümdeym bugün alttan baktı snra aşılama yapabiliriz dedi ve femaraya başladk haftaya çarşamba gidicm çatlatma iğnesine sonrada aşılama olacak. Hangi şehirdesinz? Ben ankara

Ben adetin 5. Günümdeym bugün alttan baktı snra aşılama yapabiliriz dedi ve femaraya başladk haftaya çarşamba gidicm çatlatma iğnesine sonrada aşılama olacak. Hangi şehirdesinz? Ben ankara
Ben gitim kuzum doktorum amaliyata girmisti sansima bu ay olmadi malesef macun kulaniyorum bu ay bakalim nolucak olmasa adetle birlikte gidicem ozelde mi yaptiriyorsun canim igdirdayim bende

Ben gitim kuzum doktorum amaliyata girmisti sansima bu ay olmadi malesef macun kulaniyorum bu ay bakalim nolucak olmasa adetle birlikte gidicem ozelde mi yaptiriyorsun canim igdirdayim bende
Eğitim araştırma hastanesinde yaptırıyorum ben bi arkadşm aynı hastanede pozitif gördü bende orda şansımı denemek istedim :) Hangi macunu kullanıyosunuz? Bende macun kullanıyorum da Clife kullanıorm bnde tsh ve prolaktin macun sayesinde düştü benim çok şükür

Au hadi hayirlisi guzel haberlerini bekliyorum canim ayn bende c life kulaniyorum 2. Ayim bu ay ilk ay kistimi kucultu bu ay bakalim ne olucak gercekten ise yariyor

Au hadi hayirlisi guzel haberlerini bekliyorum canim ayn bende c life kulaniyorum 2. Ayim bu ay ilk ay kistimi kucultu bu ay bakalim ne olucak gercekten ise yariyor
Başta yaramıyor sanıyodum 2. Kutumdayım şuan ama değerlerimi görünce işe yaradığını anladım inşallah gebelik haberi vermek de nasib olur

Merhaba kızlar. Bende bugün reglimin 2.gununde gittim doktora yarın femara ya başlıyorum 5 gün sabah akşam devam. Salı günü de gonal-f 450 mg ultrason sonrası karar verecek doktorum dozuna ama kaç gün kullanacağımı bilmiyorum. Daha önce yaptıranlar yardımcı olabilir mi. Gonal-f eczanelerde kolay bulunmuyor bi eczaneye sipariş verdim yarın getirecek ama bu iğne tek bı kez mi kullaniliyor çünkü bı kac kez vuracakmisim öyle dedi doktor ilk dozu kontrolde o vuracak. Ona göre kendimi garantiye alayım diye düşündüm

Hayirli uğurlu olsun sonucun sağlıklı pozitif olsun inşallah. Gonalf hazir kalem olandan alirsin büyük ihtimal. Aynı insülin igne kalemleri gibi. İçinde ilac var. Üstünden yapılacak dozu ayarlayıp temiz iğnesi uca takıp enjekte ediyorsun göbekten. Hic endisen olmasin acı yanma olmuyor. Doz miktarına göre kullanım sayısı değişiyor. Kalem 450 mg. 75 mg vurulsa 6 doz oluyor. Tabi ben örnek verdim. Sana tavsiyem siparsi ver fakat satın alma yada alırsan kutuyu açma doktor kesin kullanacaksin diyene kadar. Eczane ile anlaşma yap gerek olmazsa iade edebilir misin ona göre al. Biz en son 3 bin liraya felan almıştık. Biraz maliyetli. Elinizde kalmasın.

Çok teşekkür ederim cevabınız için . Doktor kesin yapacağını soyledi bende sipariş verdim yarın 5 gibi alacağım. Evet 3000 bin küsur dedi femara da 350 di galiba hatırlamıyorum çok heyecanlıydım. Sürekli boşuna aşılama yaptırma sözüyle karşılaşıyorum doktorum umutlu konuşuyor ama aklımda hep acaba mı diyorum

Acaba da kalma. Şimdiden meryem suresi okumaya basla. Gerçi regl idin sanirim. Niyetine güvendiğin birine anne teyze kardeş arkadas rica et hergun okut regl bitince sen oku. Ne umutlan ne umudunu kaybet. Canı verecek sensin Rabbım ben senden istiyorum diyerek dua et. Birde sağlıklı gebelik diye dua et. Rabbım izin versin çabaların karşılıksız kalmasın inşallah amin.

Allah razı olsun nasıl iyi geldi anlatamam . Aralık ayında 5 yıl sonra hamile olduğumu öğrenip düşük yaşadım sonra bidaha olmadı . Rabbim en hayırlısını en hayırlı zamanda versin inşallah hepimize. Ve inşallah o zaman çok yakındır . Meryem suresi ve Yusuf suresini okuyacağım inşallah bitince. Eşimle kimseye söylememe kararı aldık aşılama olana kadar oyuzden şimdilik dua ediyorum yarın eşime söyleyim en iyisi

Amin cümlemizden razı olsun Rabbım. Düşük olduğuna üzüldüm fakat gebe kalabiliyorsun demek oluyor. Düşük sebebi araştırıldi mi ? Bide yakın zamanda şehrinde varsa hematoloji bölümüne gidip pıhtılaşma testi yaptirmani öneririm. Ailede kan pıhtılaşmasi felç inme damar tıkanıklığı. Kalp damar sorunu varsa eğer hiç ihmal etme. Mutlaka pıhtılaşmaya baktir. Ben mesela bi arkadaşla konuşurken acaba bende de sorun varmidir diyerek başvurdum. Ailede yatkinlikla ilgili dokotr sorular sordu. Rahmetli babamda bi kaç şey yaşamıştık akrabalarda da vardı. Ve benimde sorun çıktı. O ay tedavi görüyorduk bebis tuttu ve kalp atışıyla hemen igne kullanmaya başladım. Belkide bunları yaotirmasaydim hersey aksi yönde ilerleyebilirdi Allah korusun.. Sana tavsiyem tedavi sürecini evet paylaşmayın hatta kalp atışına 8 yada 12 hafta olana kadar gizleyin. Yusuf süresini bilmiyorum ama İbrahimi okuyanlar vardi meryem ile birlikte. Ha birde yumurtalar büyürken elini rahmine koy ihlas süresini oku bolca. Asilama işlemi yapılırken la havle zikrini çek bolca. Sonrasında gene ihlas nas Felak ayetel kursi oku. Elhamdülillah bunlar bana çok iyi gelmişti. Hem sana hem burdan okuyup yapacak olanlara da nasip olsun. Rabbım tez zamanda sağlıklı hayirli gebelikler nasip olsun. Rabbım kolaylastirsin mujdeletsin inşallah amin

Aslında doktorum ikimizden de genetik testi istedi ama 12 bin tuttu laboratuvarda çevremden de herkes tek düşükte gerek yok dedi bende ikiside birleşince yaptırmadım. Sağ bacagimdan varis ameliyatı oldum 2020 de ama şuan yine çok fazla top top ve damar şişmesi şeklinde varisler var ayakta çalışıyorum varis çorabı kullanıyorum . Dün akşam dan bu yana acaba bu ilaçlar onu etkiler mi diyede düşünmeden edemiyorum. Çünkü ozaman doğum kontrol hapı kullanınca çok kötü olmuştu rabbim yardımcım olsun hem benim hem şifa bekleyen herkesin . İçimi ferah tutamıyorum sürekli bu olumsuzluklar geliyo aklıma. Şimdide ya pıhtılaşma varsa diye düşüncem

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…