Asilama hakinda bilgisi olanlar

Aslında doktorum ikimizden de genetik testi istedi ama 12 bin tuttu laboratuvarda çevremden de herkes tek düşükte gerek yok dedi bende ikiside birleşince yaptırmadım. Sağ bacagimdan varis ameliyatı oldum 2020 de ama şuan yine çok fazla top top ve damar şişmesi şeklinde varisler var ayakta çalışıyorum varis çorabı kullanıyorum . Dün akşam dan bu yana acaba bu ilaçlar onu etkiler mi diyede düşünmeden edemiyorum. Çünkü ozaman doğum kontrol hapı kullanınca çok kötü olmuştu 🙄 rabbim yardımcım olsun hem benim hem şifa bekleyen herkesin . İçimi ferah tutamıyorum sürekli bu olumsuzluklar geliyo aklıma. Şimdide ya pıhtılaşma varsa diye düşüncem 🙄
Tatlım düşünce seni etkileyecekse bi an önce yaptır. Ben devlete gittim eğitim araştırma hast. Yapılıyor bu. Yaşadığın şehre göre sonuçları alma süren değişiyor. Hem varis sorunu hem düşük durumunda doktor yardımcı olacaktır diye umut ediyorum. Normalde hematoloji bölümü dahiliyeden sevk ile gidip muayene oluyorsun fakat ben dan diye doktorun kapısını zorladım rica ettim uzun süreli evlilik olduğunu soran tedavi sürecinde olduğumuzu ve olası gebelikte kayıp yaşamayı istemediğimi söyledim ve hatta çok duygulandım ağladım doktorun karşısında. Benim hastalık öykümde kalp sorunum da vardı ek olarak. Doktor da kırmadı beni Allah razı olsun o gün kan verdim. Şüphe seni kötü etkilerse mutlaka yaptırmalisin. Genetik testi bize de demişlerdi yıllar önce biz yapılacak yeri bulamadığımız için ertelemistik. Eger tüp bebek tutmasaydi doktorumuz kesinlikle isteyecekti bizdende. Suan için buna gerek kalmadı elhamdülillah. Size de gerek olmaz inşallah. Suan için size de gerek olduğunu düşünmüyorum. Tekrarlayan dusuklerde daha elzem oluyor o zamanda tüp bebek ile sağlıklı gebelik elde edilebiliyor. Sen üstüne düşeni maddi manevi neyse onu yapmaya çalış doktorların ihmalini düşündüğün durumda da onlar ne yaparsa yapsın hersey sadece allahin elinde verecek olan o diye kalbini ikna et. Mevlam sizlere mujdelettirsin. Çabalamaya devam 💙😊😊

Amin cümlemizden razı olsun Rabbım. Düşük olduğuna üzüldüm fakat gebe kalabiliyorsun demek oluyor. Düşük sebebi araştırıldi mi ? Bide yakın zamanda şehrinde varsa hematoloji bölümüne gidip pıhtılaşma testi yaptirmani öneririm. Ailede kan pıhtılaşmasi felç inme damar tıkanıklığı. Kalp damar sorunu varsa eğer hiç ihmal etme. Mutlaka pıhtılaşmaya baktir. Ben mesela bi arkadaşla konuşurken acaba bende de sorun varmidir diyerek başvurdum. Ailede yatkinlikla ilgili dokotr sorular sordu. Rahmetli babamda bi kaç şey yaşamıştık akrabalarda da vardı. Ve benimde sorun çıktı. O ay tedavi görüyorduk bebis tuttu ve kalp atışıyla hemen igne kullanmaya başladım. Belkide bunları yaotirmasaydim hersey aksi yönde ilerleyebilirdi Allah korusun.. Sana tavsiyem tedavi sürecini evet paylaşmayın hatta kalp atışına 8 yada 12 hafta olana kadar gizleyin. Yusuf süresini bilmiyorum ama İbrahimi okuyanlar vardi meryem ile birlikte. Ha birde yumurtalar büyürken elini rahmine koy ihlas süresini oku bolca. Asilama işlemi yapılırken la havle zikrini çek bolca. Sonrasında gene ihlas nas Felak ayetel kursi oku. Elhamdülillah bunlar bana çok iyi gelmişti. Hem sana hem burdan okuyup yapacak olanlara da nasip olsun. Rabbım tez zamanda sağlıklı hayirli gebelikler nasip olsun. Rabbım kolaylastirsin mujdeletsin inşallah amin 😊🤲🤲
Çok güzel yazmışsınız dua çok çok önemli zikir çok önemli. Ben 41 hurmaya meryem suresi okutup hergün yiyodm ama snra yarıda kaldı:KK43: şuan geri kalanını yicm. Birde İsmi Azam duası yapılmasını çok öneriyolar çook güçlü bi dua. 2 rekat hacet namazı kılıp snrasında ismi azamı yapıyosunuz çok etkili diyolar mübarek cuma günü onu yapmayı düşünüyorum inşâAllah. Bende aşılama yaptırıyorum haftaya şuan femara kullanıyodm ama bana Gonalf falan vermicek sanırım onu neye göre veriyolar? Ben devlette yaptırıyorm bu arada

Çok güzel yazmışsınız dua çok çok önemli zikir çok önemli. Ben 41 hurmaya meryem suresi okutup hergün yiyodm ama snra yarıda kaldı:KK43: şuan geri kalanını yicm. Birde İsmi Azam duası yapılmasını çok öneriyolar çook güçlü bi dua. 2 rekat hacet namazı kılıp snrasında ismi azamı yapıyosunuz çok etkili diyolar mübarek cuma günü onu yapmayı düşünüyorum inşâAllah. Bende aşılama yaptırıyorum haftaya şuan femara kullanıyodm ama bana Gonalf falan vermicek sanırım onu neye göre veriyolar? Ben devlette yaptırıyorm bu arada
Rabbım size ve sizin gibi mücadele eden herkese yardım etsin ve yolunuzu kolaylastirsin inşallah amin. 41 meryem ve hurmayi yarı yarıya eşinle de yiyip yapabilirsin ben öyle yapmıştım hem daha kısa sürede bitiyor. 41 taneyi 1 kişi yese de oluyor fakat uzun sürdüğü için bi zaman sonra yarıda kalabiliyor. İsmi azam cok tesirli evet Rabbım vesile kılsın. Kenzul arş da okuyup niyet edebilirsiniz. O da karşılıksız kalmaz allahin izniyle. Yer gök dua ile. Tıbbi olarak elimizden gelenler bunlar oluyor onun üstüne dua ile desteklemek gerekiyor. Teslimiyet rahatlık çok tesirli. Rabbım mujdelettirsin sizlere de.
Gonalfi genelde ilac yeterli olmazsa veriliyor yada femeradan sonuc alınmazsa gonalf ile yumurta geliştirip asilama yapılıyor. O biraz doktorun tercihi ve sizin katettiğiniz yolla alakalı. Onu düşünmeyin sonuca odaklanın dua ya devam edin. 🤲🤲💙😊

Tatlım düşünce seni etkileyecekse bi an önce yaptır. Ben devlete gittim eğitim araştırma hast. Yapılıyor bu. Yaşadığın şehre göre sonuçları alma süren değişiyor. Hem varis sorunu hem düşük durumunda doktor yardımcı olacaktır diye umut ediyorum. Normalde hematoloji bölümü dahiliyeden sevk ile gidip muayene oluyorsun fakat ben dan diye doktorun kapısını zorladım rica ettim uzun süreli evlilik olduğunu soran tedavi sürecinde olduğumuzu ve olası gebelikte kayıp yaşamayı istemediğimi söyledim ve hatta çok duygulandım ağladım doktorun karşısında. Benim hastalık öykümde kalp sorunum da vardı ek olarak. Doktor da kırmadı beni Allah razı olsun o gün kan verdim. Şüphe seni kötü etkilerse mutlaka yaptırmalisin. Genetik testi bize de demişlerdi yıllar önce biz yapılacak yeri bulamadığımız için ertelemistik. Eger tüp bebek tutmasaydi doktorumuz kesinlikle isteyecekti bizdende. Suan için buna gerek kalmadı elhamdülillah. Size de gerek olmaz inşallah. Suan için size de gerek olduğunu düşünmüyorum. Tekrarlayan dusuklerde daha elzem oluyor o zamanda tüp bebek ile sağlıklı gebelik elde edilebiliyor. Sen üstüne düşeni maddi manevi neyse onu yapmaya çalış doktorların ihmalini düşündüğün durumda da onlar ne yaparsa yapsın hersey sadece allahin elinde verecek olan o diye kalbini ikna et. Mevlam sizlere mujdelettirsin. Çabalamaya devam 💙😊😊
Sonuçta başladık bı kere şuan nasılsa bişey yapamayacağım için herşey yolundaymis gibi kabul edip devam edeceğim . İnşallah herşey güzel ilerler rabbim yeniden pozitif görmeyi ve sağlıkla sonlandırmayı nasip eder 🍀 bı sorum daha olacak size . Tüp bebek yaptırdınız galiba ücretini merak ediyorum hangi şehirde ve özel hastanede acaba söylermisiniz

X