Aşılama Aşı Kararı

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz

turuncuoyku

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2019
4
2
33
Merhaba,
Ben Öykü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık öğrencisiyim. Çocukluk Çağı Aşılarının Reddini Etkileyen Etmenler isimli kalitatif bir tez çalışması yürütüyorum. Bu çalışmam ile çocukluk çağı aşılarını reddeden ailelerin bu kararı verme süreçlerini, kararlarında etkili olan faktörleri, endişelerini ve duygularını anlamak, ailelerin gözünden bakmaya çalışarak onların bu süreç içindeki deneyimlerini öğrenmek istiyorum. Bu amaçla aileler ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriyorum.
Farklı platformlardan deneyimlerini benimle paylaşmak isteyen ailelere ulaşabilmek için bu konuyu açtım, bana yardımcı olmak isterseniz çok sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim
İyi günler
Öykü Turunç

İletişim bilgilerim:
05557082487
oykuturunc0@gmail.com

İnstagramda gruplara denk geldim.Kızımın 2 yaş aşısına 10-15 gün varken.O sıralar sürekli okumakla geçti çok arada kaldım.Orda yazılanlar ailelerin çocuklarında fark ettikleri değişimler , bazı doktorların yaptığı açıklamalar vs beni çok etkiledi.

Aşı yaptırmayanları çok tutucu bulurdum ,2. Çocuğumda bunu çok daha düşüneceğim.

Bizlere uygulanan aşı takvimi ile çocuklarımızın olduğu aşı takvimi karşılaştırılırsa bizler de aşısız oluyoruz ,öyleyse bizler de risk oluşturuyoruz.

Merhaba,
Ben Öykü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nda uzmanlık öğrencisiyim. Çocukluk Çağı Aşılarının Reddini Etkileyen Etmenler isimli kalitatif bir tez çalışması yürütüyorum. Bu çalışmam ile çocukluk çağı aşılarını reddeden ailelerin bu kararı verme süreçlerini, kararlarında etkili olan faktörleri, endişelerini ve duygularını anlamak, ailelerin gözünden bakmaya çalışarak onların bu süreç içindeki deneyimlerini öğrenmek istiyorum. Bu amaçla aileler ile yüz yüze görüşmeler gerçekleştiriyorum.
Farklı platformlardan deneyimlerini benimle paylaşmak isteyen ailelere ulaşabilmek için bu konuyu açtım, bana yardımcı olmak isterseniz çok sevinirim.
Şimdiden çok teşekkür ederim
İyi günler
Öykü Turunç

İletişim bilgilerim:
05557082487
oykuturunc0@gmail.com

İzmir ve çevresinde yaşayıp bu konu hakkında benimle görüşme yapmak isteyenler bana yukarıdaki telefon numaramdan ve mail adresimden ulaşabilirler

Tekrar teşekkür ederim

X