Arzulara giden yol

Arzu sözünün böyle bir anlamda olduğunu bilmiyordum sizlere de malzeme lazım alay etmek için,ben de kendi ellerimle size verdim 🫣türk değilim😒
bende türk değilim canım ama kötü birşey demedik öyle konu başlığı görünce cringe konu diyip koşup geldik :dondurma:

Arzu sözünün böyle bir anlamda olduğunu bilmiyordum sizlere de malzeme lazım alay etmek için,ben de kendi ellerimle size verdim 🫣türk değilim😒
Arzu, istek dilek anlamında kullanılır.
'Bundan sonra hayatta tek arzum, öğretmen olabilmek'
Ama cinsel anlamda da kullanılabilir. Örneğin;
'Bugün seni çok arzuluyorum' gibi.
Başlık biraz cinsellikle alakalı gibi geliyor ama kelime kullanımı yanlış değil.

Kız ne alayı sen kendi kendine gribe giriyon,valla bende arzu diyince öyle bişey sandım hatta şaşırdım oha nasıl konu diye🤣🤣 kimse dalga gecmiyo egleniyor sadece

Yani kimya öğretmenliği değil de kimya mı okudun
Kimyayı okulda öğrendim öğretmenliği de üniversitede ama ne yazık ki benim arkadaş grubum pratik yapmıyordu diye ben de yapmadım yani bizi okula götürüyorlardı öğretmen gibi ders izah etmeye,çok yazıklar olsun bana keşke 20 yaşımdan yapsaydım bu işi

Selam arkadaşlar ,artık evime taşınmaya az kalmış kendim için bir şeyler yapmak istiyorum.gittik kızımı okula yazdırdık İnşaAllah eylülde kızım orada okula gidecek.ben de hayatımı değiştirmek istiyorum.ben kimya ve biyolojiden mezunum.ama Rusçam çokta iyi değil.bana diyorlar Rusçanı geliştir sonra git araştır çalış okullarda.ben kreşte çalışmak isterdim ama sonradan vazgeçtim.okulda kendi işimde çalışmak isterim .üniversitede okurken pratik dersler olurdu da ben yapmıyordum ,çok yanlışlar ettim 😢neyse.niye konu açtım?sizlerden öğretmen olanınız var mı?okulda dersler nasıl geçiliyor acaba dil problem olur mu?ne yapsam sizce?kendimi o zamana nasıl hazırlasam?internetten derslikler alsam mı acaba?ve hergun okusam mu?öbür taraftan İnşaAllah kötü insanlar yoluma taş koymazlar 🤲🏻Kocacığım dahil

Üniversiteyi bitirdin mi? Diplomanda ne yazıyor?

Baklava değil. Bölüm olarak tam ne yazıyor? Eğer matematik temelin varsa, bankalardaki iş ilanlarına bak. Öğretmenlik zor olabilir, çünkü diplomanı galiba rusya'dan almamışsın.
B A K A L A V R diploması bachelors degree (baklava diye nasıl okudunuz anlayamıyorum ya da dalga geçmek istediniz)

Arzular şelale Nilüfer sen herşeyi başarırsın, yeter ki iste
Korkarım eşim denilen herif izin vermez bu sefer de.geçenlerde kavga ediyorduk dedim ona bana para vermiyorsun bari çalışmama karışma.bana dedi nereye gidersen git ne yapıyorsan yap beni rahat bırak

B A K A L A V R diploması bachelors degree (baklava diye nasıl okudunuz anlayamıyorum ya da dalga geçmek istediniz)

Bölümünün tam adı nedir?

Mesela fen fakültesinin bio-kimya bölümü mü?

Öğretmenlik fakültesinin bio-kimya öğretmenliği bölümü mü?

Eğer diplomayı azerbaycan'da aldıysan, rusya'da öğretmenlik zor. Ama bankalarda çalışabilirsin orada sadece bilgisayar kullanmak önemli.

Bölümünün tam adı nedir?

Eğer diplomayı azerbaycan'da aldıysan, rusya'da öğretmenlik zor. Ama bankalarda çalışabilirsin orada sadece bilgisayar kullanmak önemli.
Lütfen beni ruhtan salmayın.kimya ve biyoloji öğretmenliği mesleği üzre yüksek lisans derecesi verilmiştir yazıyor

Bölümünün tam adı nedir?

Diplomam 🥹

Eklentiler

• 89A76411-058B-47CF-9E02-7EBE0606CEBC.jpeg
    89A76411-058B-47CF-9E02-7EBE0606CEBC.jpeg
    138,2 KB · Görüntüleme: 69
Sorduğun şeyleri bilen biri burda pek çıkmaz bence çünkü bu tamamen Rusya’daki sistem ve kurallarla ilgili. En iyisi sen oradaki okulların şartlarını araştırmaya bak, bir yandan da Rusçanı ilerlet. Sonuçta tüm işlerde iyi Rusça konuşabilmek şart olacaktır.

X