Arzulara giden yol

Nilu12

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
18 Temmuz 2022
3.348
54
Selam arkadaşlar ,artık evime taşınmaya az kalmış kendim için bir şeyler yapmak istiyorum.gittik kızımı okula yazdırdık İnşaAllah eylülde kızım orada okula gidecek.ben de hayatımı değiştirmek istiyorum.ben kimya ve biyolojiden mezunum.ama Rusçam çokta iyi değil.bana diyorlar Rusçanı geliştir sonra git araştır çalış okullarda.ben kreşte çalışmak isterdim ama sonradan vazgeçtim.okulda kendi işimde çalışmak isterim .üniversitede okurken pratik dersler olurdu da ben yapmıyordum ,çok yanlışlar ettim 😢neyse.niye konu açtım?sizlerden öğretmen olanınız var mı?okulda dersler nasıl geçiliyor acaba dil problem olur mu?ne yapsam sizce?kendimi o zamana nasıl hazırlasam?internetten derslikler alsam mı acaba?ve hergun okusam mu?öbür taraftan İnşaAllah kötü insanlar yoluma taş koymazlar 🤲🏻Kocacığım dahil

Dil olmadan nasıl eğitim vereceksin ki. Dil şart, ama öğretmenlik yapabiliyor musun onu orada araştırman lazım
Rusyada yaşıyorsun dilini öğrenmek senin için daha kolay. Internetren çalış, gunluk hayatında pratik yap.
Bana bir Rus tanıdık dedi ki o okulda benim gibi aksentlileri guya var.yani olur mu ki dersi evde kendi kendime okuyayım sonra da çocuklara geçeyim?

Bana bir Rus tanıdık dedi ki o okulda benim gibi aksentlileri guya var.yani olur mu ki dersi evde kendi kendime okuyayım sonra da çocuklara geçeyim?
Rusya hakkında hiç bilgim yok be nilu. Olur mu olmaz mı oradan öğrenmen lazım.
Sen evde dil çalış onu öğrenirsin kolay. Ama öğretmenlik konusunu bilmiyorum

Öncelikle denklik alman lazım ayriyeten senelerdir çalışmamışsın bilgilerinden ne kadar eminsin? Fizik kimya nankör dersler. Sürekli bilgilerini tazelemen gerekiyor
Kimya değişmiyor ki hep aynı.kimya ve biyoloji.okulda sorsam ne yapmam gerektiğini her halde söylerler,yani bir kere okursam bence yenilenir

Rusya hakkında hiç bilgim yok be nilu. Olur mu olmaz mı oradan öğrenmen lazım.
Sen evde dil çalış onu öğrenirsin kolay. Ama öğretmenlik konusunu bilmiyorum
Kaç yıldır çalışıyorum ama evde rusca konuşulmadığı için böyle geriye kaldığımı düşünüyorum İnşaAllah öğretmenlik hayalime de ulaşırım

Kaç yıldır çalışıyorum ama evde rusca konuşulmadığı için böyle geriye kaldığımı düşünüyorum İnşaAllah öğretmenlik hayalime de ulaşırım
Çocuğun okuluna gidip geldikçe konuşmaya insanlarla iletişime geçmeye çalış. Hastaneye bakkala markete kendin git, zaten yalnız olacaksın artık. Zorda kalınca daha kolay öğreniyor insan

Çocuğun okuluna gidip geldikçe konuşmaya insanlarla iletişime geçmeye çalış. Hastaneye bakkala markete kendin git, zaten yalnız olacaksın artık. Zorda kalınca daha kolay öğreniyor insan
2020 yılından çocukları kreşe götürüyorum ama aslında çokta kötü değil Rusçam bakkal market doktor hepsine kendim giderim

Sana göre boş bir şey ola bilir ama benim için çalışmak hele kendi işimde,dünyaya beraber
Müstehcen demek açık saçık demek, arzular deyince ben de seksle alakalı bir şey sandım en başta. Arzu kelimesi türkiyede genelde seksle ilgili istekler için kullanılıyor. Boş bir şeyden söz etmişsin demedi yoksa kimse. İşle alakalı plan yapmana da sevindim bu arada.

Müstehcen demek açık saçık demek, arzular deyince ben de seksle alakalı bir şey sandım en başta. Arzu kelimesi türkiyede genelde seksle ilgili istekler için kullanılıyor. Boş bir şeyden söz etmişsin demedi yoksa kimse. İşle alakalı plan yapmana da sevindim bu arada.
Açıklamaların için teşekkürler bilmiyordum 😘

X