Artık tahammülüm kalmadı...

lebis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2008
473
1
38
kızlar merhaba. benim bi derdim var ve artık aklımı oynatmak üzereyim.sorun kayınvalidem...bir bucuk senedir evliyim baştan ne kadar safmışım diyorum şimdi kendi kendime. yeni açtı maymun gözünü anlayacağınız.hamileliğimden dolayımı ne acaba benmi kafamı cok takıyorum büyütüyorum diyorum ama yok olacak gibi değil.ikiyüzlülüğü sinsiliği beni mahvetti.gelip bana canım cicim yapıyor gidiyor kayınpederime beni nasıl anlatıyor.geçen onlarda kalmıştık adamı doldurdu doldurdu sabah adamı üstüme saldı azarladı.aralarında konuşurken duydum. adam bana nankör kendini ne olduğunu şaşırdı dedi. nedeni ise sırf banyoya duşkabin yaptırmak istemem.onlar sorun değilde canlarım şimdi size şunu sormak istiyorum. artık hazmedemediğim bu şeyleri görmezden gelip onun gibi oynayımmı, yoksa alıp karşıma cata pat konuşayımmı. siz olsanız naparsınız, yada napıyorsunuz
hele son geldiğinde bebeğin eşyalarını Yavrumun yavrusu diye sevmesi yokmu sinir etti beni. bide şimdi telaşımız var ya temizliği gelirim beraber yaparız halanda gelir diyor. annemi saymıyor bile...annemin gelmesini bile hazmedemiyor.patlıcam yakında ..senağlama

hiç hoş değil öyle şeyler.sonuçta siz oğlu ile evlenmişsini.bir nevi kızı olmuşsunuz.aileden olmuşsunuz.aslında sizin kabahitinizi örtmesi lazım bence.sonuçta sizin iyiliğiniz onun yiliği ,sizin kötülüğünüz onun kötülüğü..hiç hoş değil...insanların dolduruşa gelip heşeye karışması da ayrı bir tartışma konusu

amannnnn kayınvalide değilmi cnm yaaaaa hepsinde var birşey. bence takmana gerek bile yok hamişliğinde verdiği stres var sende takma gitsin

Rahatsız oldugun yerlerde konularda tepkini belli et az da olsa..
biraz anlar canım...
lafa annenni de kat ikide bir bu şekilde ''annen'' yokmuş gibi davranmaktan da vazgeçer.
ayrıca kayınpederin sana durup dururken kötü davranıyorsa acıkca kendisine sebebini sor.
ve bunları kimin ona söylediğini de sor
eşin mi? kaynanan mı? die...
anlaşıp orta noktayı ayarlayabilmek biraz zordur en baslarda
Ama takıldıgım bir konu yawrumun yawrusu diye sewmesinde bir yanlış yok canım
onun torunu o.. nede olsa degil mi..
benim kaynanam da öyle sewiyor oğlumu dediğin gibi ilk zamanlar cok kıskanıyordum
ama zaman geçtikçe insan bazı şeylerin farkına varıyor
ne de olsa onun da kanı ..
üzme kendini canım hamilesin zannedersem dikkatli ol takma kafanı
gönlünce olsun hersey..

Ben olsaydım öfkeme yenilir,sert çıkardım.Eşinize anlatın bence.Onu arkanıza aldıktan sonra o bunu demiş.şu bunu demiş,umurunuzda olmasın.Eşinize de anlatırken mağduriyetinizi,haklılığınızı onları suçlamadan anlatın ki ters etki yaratmasın.:1closedeyes:

nasıl oluyorda bu kaynana denen erkek anaları aynı tornadan çıkmış kadar birbirlerine benziyorlar.hep aynı davranışlar ,aynı haksızlıklar,aynı kurnazlıklar.cnm sana tavsiyem hiç muhatap olma duymamazlıktan görmemezlikten gel olumsuz davranışları.hep gülerek.mutlu mutlu cvp ver.içinden sinir olsan bile.eşini yanında tut.çünkü takarsan iş saygısızlığa kadar gider.buda hoş olmaz.o yüzden.safı oyna ama.asla güvenip.samimi olma.mesafe denen şey.çok işe yarar.o çizgiyi koru.Allah sabırlar versin.:teselli:

canım aslında bu sorun deil şimdi beni böyle sinirlendiriyor ya en ufak bişeyi bile batıyor bana. ama hazmedemiyorum. herşeye katlanırım ama ikiyüzlülüğe pişkinliğe asla...
ben hamileliğimin başında tatile gitmiştim beş gün yoktum. gelmiş beşgün kalmış evde. oğlu aç kalmasınmış. sonra oğlunu nasıl doldurduysa doldurmuştu ozamanda oğlunu bana kırdırmıştı. benim tatilden döndüğüm gün oda evine dönmüş ertesi günü gelmişti. ayy cok korktum şimdi bu cocuk kızcağıza bi tokat atmış falansa kızıp demişti. sen doldur adamı sal üstüme sonra kendini akla..işte bunları hazmedemiyorum ben artık...

cok doğru aslında bunu bi büyüğüm daha söylemişti. üc maymunu oyna. onun yanında kocanla ne kadar iyi oldğunu belli et..kocanın yanında ona ters davranma suclu sen olursun ama o yokken lafını kibarca söylemektende kacınma. iki günde bir arıyorsan haftada bir ara.mesafeni koy dedi. gerçi doğumda geldi nekadar mesafe koyacaksın ama insan artık samimiyetine inanmayınca ister istemez mesafe koyuyor zaten. tabi gidip kayınpederime 'gitttiğimde yine bi karış suratlıydı.bitürlü yaranamıyoruz' demezse bende neyim...

ne bu kaynanalardan çektiğimiz:teselliğlunun mutlu olmasını istemiyor heraldesalla gitsin,bence kaynananla fazla görüşme,bayramdan bayrama yeter

kusura bakma da kocan da küçük çocuk değil herhalde..aklı yok mu ayol...bu yüzden insan eşine kızar mı aksine arkasında olur

sağolsun benimle eşim herzaman konuşur bağırıp cağırmaz . ozaman da oturduk sordu anlattım konuştuk. ama sonucta onunda huzurunu bozmuştu geldiğimde benimde huzurumu bozdu.yoksa oda biliyor az cok anasının huyunu. hatta suratımı asık görünce ne oldu annem bişey mi dedi falan diyor. ama ben ona fazla dır dır etmek istemiyorum. benden uzaklaşmasın diye. bu konuda benim tek başıma savaş vermem lazım kayınvalidemle de nasıl??? işte onu bilmyiorum . en iyisimi mesafe koymak sanırım.......eşimi yanımda tutmaya özen göstermeliyim aynı zamanda deilmi

Ben olsam direkt kendinle konusurum, her zaman öyle yapiyorum cünkü...

Ben yapamam cekinirim yada benim Kayinvalidem konusmaktan anlamaz diyorsan, en güzeli aranda mesafe birakmak...mümkün oldugu seyrek görüsmek

ben şuan 12 yıla girdim evliligimin 18 dim hiç anlamamışım ne 2 yüzlü olduklarını hep canım cicim arkamdan da ne dolaplar dönüyormuş ben eşimin 2ci eşiyim benim 1 ci evliligim şimdi2 yaşında oglum var eşimin oglunu büyüttüm öyle bana çocuk izni geldi sanırım neyse nasıl hamile haldım hepsi degişti şimdide benimle adam akıllı görüşmüyorlar sen ol gözünü aç ezdirme ben hep sustum tepeme çık dılar biraz sesini çıkar uyanık ol derim diilse benimgibi 11 yıl sonra pişman olma keşke bende zamanında mesafe koysaydım evede bir kadın tut temizlet onlara fırsat verme imkanın varsa allah sabır versin ......

kıslar çok teşekkür ederim. inanın biraz olsun morel buldum. zaten onun gibi ikiyüzlülük yapamam ben . en hazmedemediğim şey. zaten nankörlüğümüzde kalmadı.babamla aramı açtı kötü ben oldum. kendi dün gelmiş bana elbise dikicekmiş kumaş almış. gelmiş pişkin pişkin sanki bişey olmamış gibi yüzüme gülüyor. cuma günü gelip elbisenin provasını yapacakmış üstümde. şeytan diyorki al o elbiseyi gözünün önünde kes makasla ve' işte anne sen sana olan samimiyetimi kullanarak sana olan saygımı böyle parça parça ettin ' de.sonra çata pat konuş . oğlu cok sessiz .bana cok düşkün eşim. oda farkında bazı şeylerin bana cok kızaacğını sanmıyorum. tabi oğlunu arayıp şikayet ederse.(bence eder.) artık hiçbişey umrumda deil. inannın aylardır sıktım dişimi.ama artık babamla aramı açması son nokta oldu ve üc gündür ne uyku giriyor gözüme ne bişey....oğlum karnımda perişan oluyor ben üzülünce. o daha cok sinirlendiriyor beni

pardonda sorun tam olarak ne onu anlamadım benyasakkelime
yani ne yaptı size kaynananız,nesine gıcık oluyosunuz?ne geçti aranızda?kayınpederinizle aranız daha önce iyiyken ne olduki kayınpeder size sormadan,olayın aslını öğrenmeden hakkınızda yorum yaptı?
böyle bir intibamı bıraktınız adamda?
kayınvalidenizin bebeğinizi yavrumun yavrusu diye sevmesinde ne sakınca var anlamadım?benim annemde oğlumu böyle severfisfisfisne kötülük var bu lafta?
eşinizi size karşı doldurması ayıp tabi.yanlış.ama eşinizin annesinin lafıyla size saldırması dahada yanlış.demek bu kadar tanıtabilmişsiniz kendinizi eşinize?
ama dahada vahim olan şu.hamile halinizle eşinizi bırakıp tatile gidiyorsunuz?kadın oğlunu düşünüp gelip yemeğini yapıyor.bundan doğal bir şey yok.siz bile bile malzeme vermişsiniz kayınvalidenizin eline...ben eşimden izin aldım başkasını ilgilendirmez diyecekseniz eğer,eşiniz çokta gönüllü izin vermemiş ki annesinin dolduruşuna gelmiş.
yani bence hatayı önce kendinizde arayın.
şimdide burdan akıl istiyorsunuz?
bu kadar büyükse sorun oturun açıkça konuşun kayınvalidenizle.böyle böyle yaptın deyin.dolaplar çevirmeye ne gerek var?
karnınızdaki bebeği bu entrikada yorar unutmayına.s

canım biraz onların düşüncesizliği biraz da hamileliğinin etkisiyle hassaslaşmışsın.bir duşakabin için o lafı etmelerine gerek yoktu.sonuçta çok pahalı bişey değil ve evde mutlaka gerekli bence.
ama temizliğini yapmak istemesi çok hoş bir davranış.bebeğinin kıyafetlerini o şekilde sevmesi de çok yerinde ve ölçülü bir davranış.bak benimki oğlumu annemmmm annemm diye sever, oğluma öyle seslenir.söylediğim halde devam ediyor.ve hamileliğimde hiçbir şekilde yardımcı olmadı.ne evimi temizledi ne yemeğimi yaptı ne torununa bir tek şey aldı.
bence şimdilik iyi sayılır sizin durumunuz, doğumdan sonra saçmalamazlar inşallah

Eşiniz kayınpederinizle birlikte mi çalışıyor?? Bütçeniz ortak değilse sizin evinizdeki duşakabin onları niye ilgilendiriyor ki.. Bu yüzden kayınpederiniz size kızdıysa kayınvalidenizi suçlamayın bence... Kayınpederinizde de var bişeyler... Duşakabin dediğin şey en fazla 200-300 ytl... Bıraksınlar da bunun kararını kocanızla siz verin...
İkiyüzlülük konusunda yorum yapmıycam, anlattığınız kadarıyla eşiniz doğruyu yanlışı görüyor, o yüzden hiiç takmayın, o size gülüyosa siz de ona gülün, arkanızdan söylediklerini de duymazdan gelin... Ve aranıza mesafe koyun, fazla samimi olmayın...
Bebeğinizin kıyafetlerini yavrumun yavrusu diye sevmesi çok hoş bunu niye taktınız anlamadım... Babaannem de beni ve kardeşimi hep öyle sever... Hala hemde...

Hamilelik hassasiyeti biraz da etkili olmuş bence hiç çata çat konuşmaya falan gerek yok, tepki de göstermeyin, sonra siz kötü olursunuz.. Mesafe koyun, güleryüz gösterin ama fazla samimi olmayın...

İlk önce sen hamişsin ve strese gelmemelisin karnında bebeşinde etkileniyor bunu unutma cnm

Kayınvalidene gelince bu kadarda iki yüzlülük yapıyorsa bence sende artık iğnele derim inceden inceden ..Bu kadarda olmaz ki Yapacağın en iyi iş eşine bunları açık açık cümlesi cümlesi anlatmaktır (tabi en güzel bulduğunuz günde ) en azından annesinin huyunu bilir ve sana ona göre davranır yani birazda eşte bitiyor olay yani iki tarafıda idare etmesi gereken o. Bilemiyorum da böyle bir durumda heralde ben ilk önce eşime kızardım, sana kızsa bile seninde hataların olmuş olsa bile onlara he deyip sonra senle güzelce konuşması lazım yerimseniben

Malesef çoğu kaynana oğullarını kıskanıyor gelinlerden sanki geliler yiyiyor, sanki hepsi bulunmaz hint kumaşı :1ninca:

Neyse cnm sen iyi bu konuyu tekrar eşinle görüşürek halledersinn şimdi bebişin herşeyden önemli sen heee de geç işte :teselli:
a.s.

eşim annesini ufak yaşta kaybetmiş...valla okurken sizleri kasılıyorum çok,üzülüyorum
diyebilirsiniz sen bilmezsin diye ama beş aylık nişanlılıkta kayınvalde adayı olan zat,ömrüme maal olacak tecrubeyi verdi saolsun...
ha devam edeydi ki-allahtan olmadı ben onun oda benim ömrümün törpüsü olurdu o ayrı...
şükür eşin seni dinleyen biri,ilk baş araya mesafe koy bırak samimiyetine göre değiştirirsin ilerde....daha başlarda sayılırsın bence fazla geç kalma...
ikinci olarakta karşına al çizgini bozmadan senin sinirlerini kaşısa bile sabırlı bir şekilde hoşlanmadığın şeyleri onunla konuş...
demişsinya oynuyo ikili bende öylemi yapayım diye,onun hızınla baş edemezsin sen canım...o onlara bahşedilmiş bir yetenek çünkü...
çatır çatır konuş sen inan işe yarayacaktır...:lepi:

oğlunun karnında perişan olmasına neden izin veriyorsun :mymeka:
hamileliğin keyfini çıkarsana nazlansana çatır çatır konuşsana kaydirigubbakcemile

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…