artık sahura yalnız kalkacam..içime dert oldu

tedavisi olmaz olurmu canım
bende pkoluyum ama her ay düzenli adet oluyorum
doktora git tedavini ol
bu kadar üzme kendini

boyle bır rahatsızlıgı olan tek sen degılsın canım sukurkı tedavısı var
ve aksatmamalısın..sahurda gecıcı bır durum yıne aılenle bırlıkte yemekler yersınız..
gecmıs olsun

canım ben evlendiğim zaman öğrendim pko olduğumu ...adetler düzensizleşince dr a tabi..bebek isteyip istemediğimi sordu istiyordum..sorma nedeni ise şu ; bekarlarda yada çocuk istemeyenlerde doğum kontrol hapıyla ,isteyenlerde ise şeker dengeleyici insülin direnci artırıcı ilaç tedavisi başlanıyor..ben öyle yaptım 7 ay kullandım ilacı ..kilo verdim 7 ay boyunca tam tarihinde adet oldum ve hamile kaldım..muayenelerimde ise hiç kiste rastlanmadı ..yani ya tamaman yada geçici bir süre ile atlattım öyle ise gebelikten sonra yine tedaviye devam ..şuan için bilmiyorum tabi görücez canım..a.s

canım 18 yaşında bu yılgınlıktaa nee.... :teselli:
sanki tedavisi olmayan bir kansermiş gibi anlatmışsın allahh korusunn... fisfisfis
ki bu bir kist bldiğim kadarıyla ve tedavisi var. milletin çocuğu bile oluyor tedaviden sonra.
inan sana yemin ederim son 3 gün adetim gelmesede tam tutsam kazaya brakmasam diye dua ediyorum. yerimseniben sen neden kendini bunu böyle büyük dert ediyorsun ki...
başka sımsıkı sarıl tedavine sonuç verecektir eminim... Şeniz

canim simdi bekarsin diye belki gebelik bolumune takilmiyorsun ama bence gebelik ve jinekolojide senin durumunda olan cok arkadas var. onlarin toplandigi basliklar var. doktorlarini ilaclarini tavsiye ediyorlar birbirlerine.tipo cozum bulamadi mi? Alternatif tip diye bir sey var.

yani eger sorunun belli ise ve eger uzman allerde isen bitkisel tedavi diye bir sey var. yani ben insanlarin bilip bilmeden ot icmesine karsiyim ama bazi bitkiler bariz olarak ne ise yaradigi kanitlanmis.

bak Uskudar'da ermis attar diye biri varmis. bunun internet sitesi de varmis. hatta bunun baskligi bile acildi jinekoloji bolumunde. adam isinin erbabi imis. buraya yazan arkadas gittiginde bile tebrik mektuplari aliyormus adam, sagligina kavusan insanlar tarafindan.

yani canim hic birsey dermansiz degil. kizlar boyle guluserek soyle ayy ben kaza yapiyorum vs diye ama ramazanda keske regl iken de oruc tutulabilseydi ve hicbir oruc kazaya kalmasaydi. cunku gercekten sonradan kaza yapmak coik zor. bir suru borcum var benim. hep diyorum tutarim diye ama tutamiyorum.

inş.iiileşiceksin Allah'a güven sen verdin sen alırsın bu hastalığı de çk üzüldüm gerçekten sana dua edicm nolur üzülme cnm çk daha kötü hastalıklar var düşünsene en basitinden saçların olmasa ozamnda herkesin saçı var benm nie yk derdin sokağa bile çıkamazdın bu en basit örnek Rabbim şifasını verir nolur üzülme herkesin bi eksik yönü var

canim daha bu yasta kendini cok gereksiz yere yipratiyorsun... pko nun tedavisi oldugunu sen de cok iyi biliyorsundur ama su an bir anlik ümitsizlige kapildigin icin böyle düsünüyorsun....

karamsarligi bir yana atip tedavine güzelce devam et ve hayatinin baharini yasaman gerektigi gibi dolu dolu mutlulukla yasa....

sana kendimden örnek veriyim belki daha iyi anlarsin ne demek istedigimi.... üniversiteye baslamis hatta 2. sinifa gelmis ama hala adet olmamistim. sebebi de o ana kadar bulunamamisti... o zaman ancak bulundu ve coook uzun süren hormon tedavileriyle ilk adetimi 19 yasinda zorla oldum... ama o andan beri hala ilac alarak görüyorum adet.. yani hayatimda hic ilac almadan adet olmadim... ve dr menopoza girmeme karar verene kadar hep bu böyle olacak... ayin 23 günü ilac alarak gecen bir ömür yani evet senin gibi üzülüp isyan ettigim zamanlar olmadi degil... ama toparlanip silkelendim ve yasamima devam ettim.... kaldi ki senin sorununun tedavisi var....

anlatabildim mi canim ... kendini üzme tedavine devam et.... bakacaksin ki hersey bitmis yoluna girmis a.s.

beterin beteri var diye bosuna dememisler degil mi yerimseniben

canım bonibocum ya sana üzüldüm şimdi neden olmadığını doktorlar bilmiyorlarmı şimdi of offf allahım yardım etsin sana....genç yaşda menepoza girmekten korkuyorum bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…