Artık boşanacağım... Yetmedi mi.

hhaannddeemm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2016
4
1
44
Evet. Söze nereden başlasam bilmiyorum. Fakat artık burada yazmak istiyorsam son noktadayım. 18 Temmuz'da evliliğimin 7. yılını dolduracağım. Belli ki bu tarihte de bir şeyler bitmiş olacak. Yazacaklarım çok uzun olacak biliyorum ama yorumlarınıza ihtiyacım var. Siz olsaydınız ne yapardınız... 2008 yılında bir otobüste tanıştım eşimle sevdim ve evlenmeden önce karşı koyamadığım için birlikte oldum. Her zaman öfke nöbetleri vardı aslında. Problemli , baba sevgisi olmayan, ruhsal durumları iyi olmayan bir aileden gelmişti. İlk başlarda bu durumu hiç görmedim ben , gözüm hiç bir şey görmedi ve 1. hatam onunla birlikte olmak oldu. Sonrasında 2. hatam bu hata sonucunda evlendim. Evlendiğimizin 10. gününde arkadaşımın düğününe gittim. Eve geldiğimde tartıştık o yumruğunu duvara vurdu beni de gece kıyafetimle kapının önüne koydu sonra içeriye aldı ve bu psikolojik buhranların devamı ardı sıra geldi. Bir kaç defa şiddete başvurdu. böyle 3 yılı devirdik. Sonrasında bir gün gece elinde çorap kokladığını fark ettim. Gözleri kan çanağına dönmüştü, korktum tiner çekiyordu. Daha sonra uyuşturucu kullandığını anladım ben içme deyip zararlı olduğunu söyledikçe , o zararlı olmadığını savunup benim bile içmemi istedi. Sonrasında boşanmaya karar verdim. İş ortamından uzaklaşacağını , iş değiştireceğini ve bir daha kullanmayacağını söyledi babama. Kabul etmedim. Akşamında eve geldi yalvardı. 3. hatam Affettim. Devamında işi değiştirdi kullanmadığını söyledi ara ara içmeye başladı. Sonrasında istemeden hamile kaldım. Kıyamadım. 2 yaşında dünya tatlısı bir oğlum var şimdi. Beni her şeyden soyutladı. Tüm sosyal çevremi, arkadaşlarımı silip attım. Görüşemedim. Öyle bir hayat ki . Onun ailesi-benim ailem ve iş hayatım. Evet çalışıyorum. Özel bir şirkette müdürüm. O hiç benimle gurur duymadı. Hep aşağıladı. Öküz, geri zekalı ve bir sürü hakaretler. Ama hep çok sevdiğini de söyledi. Bende inandım. Bir arkadaşı var ben hamileyken ona en ihtiyaç duyduğum zamanlar ondan nefret ettiğim zamanlar oldu. Çok defa kavga ettik. Beni itti merdivenden düştüm. Sürekli hakaret etti ev pismiş , temizlik yapmıyormuşum, ütü yapmıyormuşum vs. O arkadaşıyla takıldı gece 3-4 ler de eve geldi. Ben bekledim. Hamileyken de boşanmak istedim. Arkadaşıyla görüşmeyeceğini söyledi. 4. hatam affettim. Bebeğim oldu o arkadaşıyla görüşmeyi bıraktı. Daha bu arada çok konu var ama şimdiye geleceğim. Benimle ters ilişki yaşamak istediğinde reddediyorum. O ısrarla yaşamak istiyor. Fantezileri var. Ben hep giyinip süsleneyim onunla olayım istiyor. Ben ondan soğudum. Hiç bir zevk almıyorum. Kendimi kukla gibi hissediyorum. Onu artık sevmiyorum, istemiyorum. O beni sevdiğini söylüyor. 4 gün önce dışarda çok beğenildiğini, çok yakışıklı olduğunu etrafında kızların koşturduğunu söyledi. Benim neden onu ittiğimi, herkes böyle davranırken onun anahtarı bende diye mi böyle davrandığımı sordu. Dedim ki dışardan bakınca öyle görünebilirsin, benim yaşadıklarım.... Hakaretler, vurmaların, sözlü tacizlerin , çektiklerim , her cinsel isteğine karşılık vermek zorunda bırakman.... Sen gidip onlarla birlikte olabilirsin ben seni istemiyorum dedim. Onunla dışarıya çıkmak istemiyorum. Dışarıda hep tartışıyoruz . İnsan eşi dediği kişiyle vakit geçirmek, yanında mutlu olmak ister. Biz yapamıyoruz. Dünde kahvaltıya gittik . Ekmek almayı unuttum diye dışarıda bana sen geri zekalısın 3 parça bir şey alamıyorsun dedi. Ben artık bu adamla evli kalmak istemiyorum. Fakat beni sevdiğini , boşandığımda evlenmezsem oğlumu bana vereceğini yoksa vermeyeceğini söylüyor. Sizce ne yapmalıyım.
Bu arada benim gelirim ondan fazla. Ona da parasal konuda baskı yapmıyorum. Bana az bir para veriyor. Gerisini de zaman zaman sorguluyorum. Her zaman değil. Allah izin verdikçe maddi olanaklarım da var. Cinsel isteklerinden, hakaretlerinden bir şey yapacağı zaman önceden kılıf hazırlamasından , onunla dışarıda vakit geçirememekten, beni rencide etmesinden çok yoruldum. Ben artık ben değilim. Hiç bir şeyden zevk almıyorum. Eski hayat dolu insan olmak istiyorum. Önerileriniz nedir. Bana yardımcı olabilir misiniz.

Madem imkanın var hemen boşan. Çekmek zorunda değilsin. Hiç bir kötü huyu olmasa bile ki var ,sevmemek bile tek başına boşanma sebebi bence.

Çok değerli genç kadınlarımız.
Bir öküz oğlu öküzle ilişkiye girdiniz diye onunla evlenmek zorunda değilsiniz.
Lütfen bu konuyu okuyun, hayatınız bitmeyecek. Kendinize gelin.
Konu sahibi de beraber olmasaydı eminim bu adamla evlenmeyecekti.

Konu sahibi size gelince, olan olmuş bitmiş. Lütfen 5. hatayı yapmayın. Boşayın şunu. Kendinize yeni bir hayat kurun.

Imkanın varsa ayrılmalısın.. adam cozutmuş başka bi alemde yaşıyor.. uyuşturucuya devam ediyor mu hala?
Sevmediğin istemediğin bi adamla evlilik çok zor.. işkenceden farkı yoktur diye düşünüyorum.. bu kadar soğumuşken boşanmakta kararsızmışsınız gibi hissettim ben..

Boşanın! ama boşandıktan sonra tekrar affetmek gibi bir hatayı yapmayın..
işin doğrusu bir asalakla birliktesiniz, siz boşansanız da o sizi bırakmayacak, peşinizde olacak, hayatınızın içine etmek için elinden geleni yapacak.. güçlü olun! ailenizden destek almaya bakın. arkanızda biri dursun. bu manyağın ne yapacağı belli olmaz.. yanlış bir sezgi belki ama ondan korkuyorsunuz gibi bir hisse kapıldım...

Ailem arkamda. Daha önce denediğim boşanma hamlelerimde sadece o beni ve ailemi rahat bırakmayacak diye düşündüm. Yine peşimi bırakmayacağını bana rahat vermeyeceğini düşünüyorum. Ama nereye kadar bilmiyorum. Onun ailesi benden ayrılmasının taraftarı değil belki onlarda artık olmaz deseler o da vazgeçer. Ortak olarak bir evimiz var o evden çıkıp gitmez. Ben çocuğumu alıp ayrı bir evde yaşamak istiyorum. Sizce böyle yapmam hata mı olur. Ev filan umrumda değil. Benim telk derdim beni rahat bıraksın...
Hala uyuşturucu kullanıyor mu bilmiyorum ama tabi ki bu kadar şey yaşadıktan sonra kullanmıyor diyemiyorum. Antidepresan filan kullanıyor. Kafası hep böyle şeylerle meşgul zaten. Ne yapsam da kafam güzel olsa diye düşünüyor sanırım.

Bu adamdan bir an önce kurtulun . Sürekli hakaret, aşağılama böyle bir evlilik olur mu ? Ben de yaşadım bunları zamanında, anında karşılık veriyordum ardından surat yapıyordum haliyle. Sonra da surat yapan oluyordum. Afedersiniz ama siz de benim ex gibi bir öküzle evlisiniz. Benzer şeyler , benim maaşım ondan yüksekti maaşlar onun hesabında birikirdi, istediği gibi dışarda gezer tozar, arkadaşlarıyla yer içer, bana aylık 200 tl verirdi ki sigara da içiyorum, yetmeyip istediğimde vay sen benden fazla harcıyorsun. Trajikomikti yani. Allah ondan beni kurtardı. Psikolojik şiddet fiziksel şiddet kadar ağır belli de daha ağır. Siz bu adamın kölesi değilsiniz, ona katlanmak zorunda değilsiniz

Eşiniz çok tehlikeli. Hem kendiniz hem çocuğunuz için ondan uzaklaşın Allah yardımcınız olsun

Ben bu süreci nasıl kolay atlatabilirim. O hiç yokmuş gibi mi davranmalıyım. Yoksa çıkıp gitmeli miyim. Ben sorun olmadan ayrılmak istiyorum. iki medeni insan gibi.

Fazla bile dayanmışsınız beklemeyin artık
Sizden çocuk falan da alamaz her şey aleyhine
Bir avukatla görüşün en sağlıklı yolu gösterecektir
Şu an için taşınabilirsiniz ama dava sürecinde evdeki hakkınızı da alın ondan, sizin emeğinizle bedavadan mal sahibi olamasın

Yaşadıkların çok kötü.. hatalarının farkında olmanda ilk adım. . Bu yaptıklarının hiç biri olmasa bile cinsel sapkınlık başlı başına bir boşanma sebebi.. evi ona bırakma bence. Ama o evde oturmak istemeni de anlıyorum. Bence mahkeme kararıyla evi sattır. Üstüne düşeni al kendine yeni bir hayat kurmanda yardımcı olur. Bu arada tabi ki onun ailesi ayrılmanızı istemez. Sen o adamdan(lafın gelişi) ayrılırsan oğullarının ne hale geleceklerini biliyorlar. Gebersin..

Ben bu süreci nasıl kolay atlatabilirim. O hiç yokmuş gibi mi davranmalıyım. Yoksa çıkıp gitmeli miyim. Ben sorun olmadan ayrılmak istiyorum. iki medeni insan gibi.

Karşında medeni bir insan yok ki öyle ayrılasın, zamanında sizden farklı bir hayat yaşamadım ben, hastaneyi basmışlığı vardı o adamın.. neyse şimdi hatırlamak bile üzüyor beni. Ayrılığınız sorunlu olacak, anlaşmalı boşanmaya muhtemelen yanaşmayacak.. Size tavsiyem iyi bir avukat bulun, uzaklaşın.. herhangi bir şekilde sözlü ya da fiziksel saldırılar da yanlız kalmayın, şahitleriniz olsun, birebir görüşmeyin (talep gelecektir) bir anda çıkıp giderseniz de sıkıntı olacak kafasında senaryolar kurabilir, bu yüzden ailenizi çağırın, beyefendiyi de alın karşınıza ve bitti artık ben yokum diyin ve ailenizle birlikte çıkın gidin o evden...

Onun annesi zaten her defasında sen onu bırakırsan çıkmaza girer diyor. Kendine zarar verirmiş. O işin ciddiyetini anladığında beni tehdit ediyor. Sen bacakların kırılırsa çalışabileceğini filan mı düşünüyorsun diyor. Sonra bir bakıyorsun evlenmezsen ben seni rahat bırakırım diyor. Çocuğuyla başka bir adamın ilgilenmesini istemezmiş. İşine gelince çok güzelsin , seni çok seviyorum diyor. İşine gelmeyince de etrafında gül gibi kızlar varmış ben güzel değilmişim. Ben bunca yıl anlayamadım. Ruh hali bozuk Narşist birisiyle birlikte olmuşum. Hayatımı, hayallerimi mahfetti. Herşeyi kısıtladı. Sanki bir tek o varmış dünyada gibi soyutladı beni. Hiç muhatap olmadan Avukat aracılığı ile ilerlemem sanırım daha iyi. Avukat muhatap olsun.

İnanın bu sözlerin kat ve kat fazlasını duydum ve yaşadım. Aman çevrem ne der, aman çocuğumu alır, ya bi gelir de kavga çıkarsa.. sonra bi bakmışım dizimde ağlar seni çok seviyorum ... 5 dakika sonra bambaşka bir adam hayatında kim var başkası olmazsa benden ayrılmazsın!.. Ohoo... sizden tek farkım yaşadıklarımda aile faktörüm yoktu, tek başımaydım (rahmetliler) ona rağmen kızımı da kendimi de kurtardım, darısı başınıza..

Oglunu onunla mi büyütmek istiyorsun?

Bu cok zor.

Lutfen bosan ve uzaklasin o adamdan. Cocugunu az görsün, hatta hic gormesin.

Tiner, uyusturucu bunlar cok kotu. .

Siddet daha kötü. .

Allah yardimciniz olsun. Ne olur dikkat edin, kendinize çocuğunuza

Onun ailesi elbette ayrılmanızı istemez . Oğullarının hayatı iyice boka sarmasın diye tek umutları sensin . Eee peki senin ve çocuğunun hayatı ?

Madde bağımlısı ya da alkolik bir eş zordur . Anı anına tutmaz . Bir an deli divane sevdalınken bir an ezeli düşmanından tehlikeli olabilir senin için .

Belki seninde içinde geçmişten kalan o büyük sevginin vicdanı var . Hani onu yüzüstü bırakmak gibi... ama seninde bir hayatın ve evladın var .

5.hatan bir şans daha vermek olmasın bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…