artık bebek istemiyorum moralim çok bozuk

safak_d

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2008
578
2
Bir senedir uğraşıyorum ve bebeğim olmadı maalesef.:KK43:( eşim normalde çok anlayışlı bir insan olmasına rağmen bu konuda çok umursamaz davranıyor. Artık onunla bu konuda tartışmaktan bıktım. Vazgeçtim artık :KK43:(:-)çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Bu Allah'in bilcegi bi is, bebegin ne zaman gelcegini ancak o bilir, o kadar ugrasan var ki ama 10 amma 1 sene sonra hamile kaliyor, tedaviler, igneler, hersey yani kurler, ama bebegin gelcegi zamani biliyordur, bekliceksin sabredeceksn, ve sabredince bebegin sana mukafat olarak gelcektir, Allah kolaylik versin yardimcin olsun
Sevgiler !!!

ohooooo şekerim sen çabuk vazgeçmişsin.bizim de 2,5 yıl olmadı bebeğimiz.kontroller,yumurta takıpleri,rahım filmi varıkosel amelıyatı,aşılama vs bır suru yıpratıcı şey.ama hiç senın dediğini demedim.dediğim tek şey vaktı gelmedı demek oldu.tabı kı uzulup ısyan ettiğim gunler oldu.ama şu an yaklaşık 8 aylık hamıleyım ve bıraz sonra kızımla randevum var dr da:)o kadar gusel bır duygu ki inşallah sen ve isteyen herkes tadar.sevgiler.pes etmek yooooook.

pes etme canım ya, tamam onla konuşma bizle konuş hepimiz aynı dert sahibi olduğumuz için birbirimizi anlıyoruz. bazen en yakın arkadaşlarımız bile anlamıyor. hadi toparla kendini gelecek meleklerimiz :CüvCüv:

Evde ağzımızı bıçak açmıyor. En küçük bir şeyde ağlamaya başlıyorum şu an bile inanın. Çok fazla aceleci davrandığımı söylüyor doktora gitmeme bile kızıyor vakti değildir falan diye. Ama benim sıkıntılarımı anlamıyor ben ona üzülüyorum. Doktor sperm testi istedi onun için kavga ettik. Rahim filmi istedi çektirmeyeceksin ne gerek var şimdiden dedi. beni çok şaşırtıyor. Normalde çok merhametli anlayışlıdır ama bu konuya gelince sanki başka bir insan oluyor anlayamıyorum.

Erkeklerin kadınlar kadar duygusal olmasını bekleme bence bende ilk hamile kaldığım zaman ilk test yapıp öğrendiğimde sanki eşim istediğim tepkiyi vermemişti bana şaşırmıştım ama bebeğimi kaybettim ve şimdi benden çok istiyor

canim bebek icin ve tedavi icinde aceleci davrandigini dusunuyor olabilir mi? konuusn ortak birsey bulcaginiza eminim.

Bir senedir uğraşıyorum ve bebeğim olmadı maalesef.:KK43:( eşim normalde çok anlayışlı bir insan olmasına rağmen bu konuda çok umursamaz davranıyor. Artık onunla bu konuda tartışmaktan bıktım. Vazgeçtim artık :KK43:(:-)çok üzgünüm::çok üzgünüm:

ya bebek seni isterse :)

bence cok cabuk pesetmıssın herkes kendı hayatından ornek verıyo bende vereyim 3 senelık evlıyım malesef 4 kaybım oldu ama yınede bebek sevgısı baska bısey herseye ragmen yıne denemelere basladık vaktı gelınce o da yaptıklarına pısman olacak emınım bundan bılıyorum rabbım zamnı geldıgınde nasıp edecek bıze sende yılma hemen olurmu tatlım

ya zaten beni üzen de o. başkalarının çocuklarını görünce ne kadar sevdiğimi , nasıl hayranlıkla seyrettiğimi görüyor. Düşünün ya geçen gün kendime aptal dedim resmen. Bir dizide kız hamile kaldığını öğreniyor oturup ağladım. O aklı sıra beni rahatlatmaya çalışıyor üzülme kendini sıkma falan diyerek ama beni daha çok üzüyor. Ben çabalıyorum onun da benimle paralel hareket etmesi lazım ki
ben de her yolu deniyoruz onun için olmuyor deyip rahat davranayım. Ama sorunun ne olduğunu bile anlayamadık henüz. Sperm testi istedi doktor önce kabul etmedi baktı üzülüyorum tamam dedi. Şimdi de yaptırmayacak. Benim film çektirmemi istemedi daha çok erken diye. Fazla duygusal davranıyorum farkındayım ama üzülüyorum elimden gelen bişey yok. O böyle yapınca demek ki istemiyor diyorum ben de . Offff ne zor işler bunlar

canım daha çok erken acele etme umudunuda kaybetme sakın....bebegin gelcektir sana annesi azdaha sabır....

ya zaten beni üzen de o. başkalarının çocuklarını görünce ne kadar sevdiğimi , nasıl hayranlıkla seyrettiğimi görüyor. Düşünün ya geçen gün kendime aptal dedim resmen. Bir dizide kız hamile kaldığını öğreniyor oturup ağladım. O aklı sıra beni rahatlatmaya çalışıyor üzülme kendini sıkma falan diyerek ama beni daha çok üzüyor. Ben çabalıyorum onun da benimle paralel hareket etmesi lazım ki
ben de her yolu deniyoruz onun için olmuyor deyip rahat davranayım. Ama sorunun ne olduğunu bile anlayamadık henüz. Sperm testi istedi doktor önce kabul etmedi baktı üzülüyorum tamam dedi. Şimdi de yaptırmayacak. Benim film çektirmemi istemedi daha çok erken diye. Fazla duygusal davranıyorum farkındayım ama üzülüyorum elimden gelen bişey yok. O böyle yapınca demek ki istemiyor diyorum ben de . Offff ne zor işler bunlar

arkadaşım senın durumun hemen hemen aynısını yaşıyorum bende deli gibi çocukistıyorum 8 aydır ama eşim hiç oralı olmuyor hiç ilgilenmıyor ben sabahtan akşama kadar burdayım yeni bişi çıkcakda deneyım veyada ne biliyim iştebi haber duycam dıye devamlı onlıneyım ama o hiç bir sıteyı araştırmadı bugune kadar ovülayson teslerıne bak dedım ağzının ucuyla alalım dedi aynen senın gibi bu harektlerde benım canımı sıkıyo ancakk bazen fark edıyorum ki regl günlerimi unutmuyo hesaplıyo falan aslında içten içten onlarda çok istıyo ama belli etmıyorlar bizi strese sokmak istemıyorlar birde düşünsene onların daha çok istedıklerını ben o zman o üzülüyor dıye daha çok üzülürüm durum bu cnm herkes yaşıyo yani canını sıkma lütfen sevgılerle....

canim esin bir yandan da hakli ama cunku herseyin bir zamani var ki
cok aceleci davraniyorsun
benim de arkadasim 2 senedir ugrasti ve dun hamile oldugunu ögrendi, darisi butun isteyenlerin basina

belki sen kafaya çok takıyosun bu yüzdende olmayabilir o yüzden rahat ol takma boşwer
tam umudun bittiği yerde geliyo bu melekler

ah ah daha dur bakalım 1 sene olmuş bekle biraz ama olduğun yer d e b ekle demiyorum eşinin o tavrı çok yanlış bende 5yıllık evliyim benim eşim benle beraber 5yıldır allah razı olsunkantahliliğine bile yanlız bırakmadı idrar tahlillerine bile yanlız göndermedi heran yanım daydı acaba kendini hazır hissetmiyormu eşin :CüvCüv:

ohooooo şekerim sen çabuk vazgeçmişsin.bizim de 2,5 yıl olmadı bebeğimiz.kontroller,yumurta takıpleri,rahım filmi varıkosel amelıyatı,aşılama vs bır suru yıpratıcı şey.ama hiç senın dediğini demedim.dediğim tek şey vaktı gelmedı demek oldu.tabı kı uzulup ısyan ettiğim gunler oldu.ama şu an yaklaşık 8 aylık hamıleyım ve bıraz sonra kızımla randevum var dr da:)o kadar gusel bır duygu ki inşallah sen ve isteyen herkes tadar.sevgiler.pes etmek yooooook.

arkadaşım sana birşey sormak istiyorum sen tüplerdenmi mameliyat oldun çok kötüyüm sormak istedim ameliyattan sözetmişsin onun için sordum senağlamasenağlama

çok erken bir pes değilmi.1 yıl olmuş keşke bizimkide 1 yıl olsaydı ama malesef 6 yı devirdik ama pes etmedim.bebeğim için ne gerekiyorsa onu yapacam.allahta nasip eder işallah..

canım yaşadığın şeyler hiç kolay değil biliyorum. benzer şeyleri ben de yaşadım. 1 yıl kadar uğraştım ben de arada hamile kalıp düşük de yaptım. zor şeyler yaşadım. ama sabretmekten başka çarem yoktu. ama Allah'tan eşim benim istediğim kadar çocuk konusunda deli divane olmasa da yapılması gerekenler konusunda hiç zorluk çıkarmadı sağolsun. sperm testi de yaptırdı, varikosel olup olmadığının tespiti için muaynede oldu, ben rahim filmi çektirirken yanıma gelip elimi tuttu falan. ama ben ipin ucunu bıraksam o da bırakırdı. hatta birgün ona neden sen de benim kadar çocuk istemiyorsun dediğimde. tabiki istiyorum, istemez olurmuyum ama senin kadar hayat felsefesi haline getirmiyorum sadece demişti. yani erkekler böyle malesef. bizler kadar duygusal değiller. kadının doğasında var anaçlık. ama eminimki belli etmese de o da istiyordur.
canım yaşının kaç olduğunu ve kaç yıldır evli olduğunu bilmiyorum ama 1 yıl az bir zaman değil. bence kendi haline bırakmayın. ha eşin de sen de gerekli test ve tahlilleri yaptırısınız ve ikinizde de hiç bir sorun yoktur, yaşın 30 un altındadır ve 1-2 yıllık evlisindir o zaman hemen aşılama, tüp bebek gibi yardımcı yöntemlere gitmeden önce biraz daha beklersin. ama senin sıkıntın sorunun ne olduğunu bilmeden hatta ortada bir sorun olup olmadığını bilmeden öylesine beklemek ve kendi haline bırakmak istemiyorsun. çok da haklısın. bence eşini güzellikle ikna etmeye çalış, doktorundan memnunmusun bilmiyorum ama önce kendine çok iyi bir doktor seç. sitede de doktor tavsiyeleri bölümünü incele, sonra biryerlerden başlayın. bilmiyorum yapıldımı ama önce doktorun usg de yumurtalıklarının ve rahmin durumuna bakar, kanda hormon tahlili, rahim filmi gibi işlemler yapılır. buarada eşini de ikne etmeye çalışırsın, o da sperm tahlili yaptırır, ürolojiye muayne olur varikosel olup olmadığına bakılır. gerekirse klomenle yumurta takibine falan başlarsın. yani bir şekilde bir yerlerden başla. bir problem varsa da tedaviye başlanır.
ama canım sana çok önemli bir tavsiye stres yaptıkça bu iş gecikiyor. ben kendimden biliyorum. biraz rahat olmaya çalış ve kızgınlıkla da olsa isyan etme artık istemiyorum falan deme. çünkü bazı laflar saatine denk gelir, söylendiği zaman ruh bulurmuş derler eskiler. aman canım sinir de olsan, öfkeli de olsan söyleme. inşallah bir sorununuz yoktur ve hiç bir tedaviye gerek kalmadan en kısa zamanda hamilelik haberini alırız. Allah yardımcın olsun.

arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni katıldım ben de bir buçuk yıldır korunmuyorum.gerçi biz 6 ay verdik ama şimdiyine iki ay oldu.doktor herşey normal diyor.5 ay daha bekleyin rahim filmi çekelim dedi ama ama içimde şüphe hiç gitmiyor doktorlara suç bulur oldum bu gittiğim 3. doktor

dayımve yengemin 17 sene sonra bebekleri oldu allahtan umut kesilmez hemen pes etme

X