Armut tipi vücudum artik cok rahatsiz ediyor :(

hayatisir1234

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2015
583
145
Yasim 23
boyum 158 ve kilom bu aralar 57,5
8 kilo vermek istiyorum fakat tipik bir armut vücuduna sahip oldugum icin inanin kalcalarim cok belirgin genis ve beni cok rahatsiz ediyor. Nasil incelebilirim? 2 gündür sabahlari video acip 14 dkkligina hareketler yapiyorum ve squat. yememe icmeme de dikkat etmeye basladim. suyumuda bugunluk 2 litre ictim.. yardimci olabilen var mi bana? Genis kalcamdan kurtulmak istiyorum artik cokk fena göze batiyor zaten minyonum boyum kucuk gepgenis kalca yakismiyor

kilonuz çok fazla değil en fazla 3 4 kilo verin çünkü boyunuz kısa olduğundan çok zayıflarsanız çocuk gibi olur vücudunuz uzmanlar böyle der bence bölgesel zayıflayın göbek kalça bolgesını çalıştırın

Ben de oyleyim 10 kilo verince az erimislerdi ama tip ayni tip , degismiyor , sadece o bolge icin hareketler var .uzun bi sure yaparsaniz belki..

Oncelikle squati birakin:) poponuzu diklestirdigi icin daha buyuk gorunmesine sebep olur. Bolgesel zayiflamak istiyosananiz pilates yapin,her gun en az bi saat acik hafada tempolu yuruyus yapin. Aksam 6 dan sonra yemegi,meyveyi kesin. Un ve sekerden uzak durun:KK54:

Sadece basen kalca varsa guzel ama bacaklar kalinsa hos olmuyo,genede armut elmadan daha iyi emin olun :KK66: bolgesel olan fazlalik genetik malesef ne yapsan da gitmiyor degismiyor mesela armutu elmaya elmayi armuta cevirmek imkansız,vucudu orantilamak imimimkansiz.yapilmasi gereken ssdece kilo kontrolu malesef :KK43:

Bence kalca kisminin genis olmasi ust bolgenin genis olmasindan daha iyidir. Benimde kalcam genistir orantilara gore ama yinede mutluyum. Birde squat yapmak zaten sarkik popoyu diklestirmek daha yuvarlak gorunmesi icindir. ayni zamanda squat yaparken bacak kaslarini da calistirdigin icin bacaklarin da kalinlasir. Tecrubeyle sabit :)

Bende armut tipliyim. 1.62yim 46 kiloyum. Gecen kis 52 kiloydum. Ne kadar kilo verirsem vereyi. Kalcalarimdan kurtulamiyorum. Suan cok zayifim ama belime gore kalcalarim cok buyuk. Squat yapma bacak kasi yapar ve popoyu kaldirir. O yuzden yediklerini keserek kilo ver. Bol yuruyus yap. Kilo verdikten sonra kas yaparsin.

O kalçalar gitmez canım. Ne yaptıysam bacaklar kalçalar erimedi.
170 im 64 kiloyum 52 kiloyken bile vardı onlar.
Yüzüm eridi göbek kalmadi bel 62 cm oldu kalçalar aynı. Şimdi düşün birde :-)

hemen squatı bırak, hali hazırda büyük olan kalçanı daha belirgin hale getirmekten başka bir işe yaramaz şu aşamada.
benim tavsiyem; öncelikle kalçadaki yağlarını eritmen gerekiyor.
ayrıca bilimsel olarak bölgesel zayıflama diye birşey maalesef yok.egzersiz yaptığımızda hangi bölgelerden öncelikli olarak yağ yakacağımıza vücudumuz karar verir bu genetik yapıyla alakalıdır.tecrübelerime göre en zor yakılan yağlar vücutta ilk yağlanmaya başlayan bölgeler.bunlar da genelde karın ve kalça oluyor maalesef.Kalçalarını küçültmek istiyorsan kardiyo vb.gibi yağ yakıcı aktivitelere yönelmen gerekiyor.yağlarını erittikten sonra vücudunu sıkılaştırma ve şekillendirme amaçlı pilates,squat vb.yapabilirsin.

Bence kalca kisminin genis olmasi ust bolgenin genis olmasindan daha iyidir. Benimde kalcam genistir orantilara gore ama yinede mutluyum. Birde squat yapmak zaten sarkik popoyu diklestirmek daha yuvarlak gorunmesi icindir. ayni zamanda squat yaparken bacak kaslarini da calistirdigin icin bacaklarin da kalinlasir. Tecrubeyle sabit :)
squati yapmiyim o zaman :KK43:((

hemen squatı bırak, hali hazırda büyük olan kalçanı daha belirgin hale getirmekten başka bir işe yaramaz şu aşamada.
benim tavsiyem; öncelikle kalçadaki yağlarını eritmen gerekiyor.
ayrıca bilimsel olarak bölgesel zayıflama diye birşey maalesef yok.egzersiz yaptığımızda hangi bölgelerden öncelikli olarak yağ yakacağımıza vücudumuz karar verir bu genetik yapıyla alakalıdır.tecrübelerime göre en zor yakılan yağlar vücutta ilk yağlanmaya başlayan bölgeler.bunlar da genelde karın ve kalça oluyor maalesef.Kalçalarını küçültmek istiyorsan kardiyo vb.gibi yağ yakıcı aktivitelere yönelmen gerekiyor.yağlarını erittikten sonra vücudunu sıkılaştırma ve şekillendirme amaçlı pilates,squat vb.yapabilirsin.
cok tesekkür ederiim:) kosuda olur degil mi?

imkanın varsa alet olarak eliptik bisikleti şiddetle öneririm
plates ebru şallı skinny jean dvd çoook iyi
googla a mari winsor yazınca 18 dklık aletsiz plates var bacak kalça basen için
yürüyüş çok iyi
leslie ile yürüyüş videoları var etkili

gider arkadaşım gider ama çokk büyük değişim bekleme incecik olmaz ama göze batmayacak şekle gelebilir

Bende öyleyim armut tipi

boyum 1.70 kilom 45 oldu 50 oldu yine de kalçam belirgindi

zapzayıftım belim kırılacak kadar inceydi kalçalar dolguncaydı ,şimdi 58-60 kilolardayım daha da dolgunca

eritmek için pek çaba da sarf etmiyorum yapı meselesi

X