Arkadşlar adet gördüğü halde hamile olduğunu öğrenenler varmı aranızda ?

klomenlemi hamile kaldin yoksa ictiginde hamileymissin

İçtiğimde hamileymişim kanamam tam bat günümde başlayınca adet zannettik 10 gün oldu kanamam geçmedi neler oluyor hormonlarda sıkıntımı war derken hamile olduğumu öğrendim Allah tan klomenin zararı yokmuş bebişime

Evet hamile olup adet görünebiliyor bazi kadinlarda oluyor normal yani! Benim teyzem üc cocugunda da hamileliginde adet görmüs

Gesendet von meinem iPhone mit Kadınlar Kulübü

İçtiğimde hamileymişim kanamam tam bat günümde başlayınca adet zannettik 10 gün oldu kanamam geçmedi neler oluyor hormonlarda sıkıntımı war derken hamile olduğumu öğrendim Allah tan klomenin zararı yokmuş bebişime

ay insallah saglikla al kucagina :) klomen zarar verir diye duymustum ben o yuzden tedirgindim bu ay bende basladim ilaca ins herkese verir rabbim

ay insallah saglikla al kucagina :) klomen zarar verir diye duymustum ben o yuzden tedirgindim bu ay bende basladim ilaca ins herkese verir rabbim

Dr um içinde zaten vücutta olan hormonlar war dedi o yüzden bişey olmaz dedi yinede Allaha emanet artık
İnşallah Allah ım herkeze taddırsın bu duyguyu inşallah

Bende bu ay adet oldum hatta dr gittim klomen başladı sonra hamile olduğumu öğrendim 5 haftalık:KK16:
Slm öncelikle bebeğin hayırlı olsun adetin nasıldı çokmuydu azmiydi rengi sancı varmiydi parça gibi şeyler varmiydi cevap verirseniz çok sevinirim belki bana umut olur

Slm öncelikle bebeğin hayırlı olsun adetin nasıldı çokmuydu azmiydi rengi sancı varmiydi parça gibi şeyler varmiydi cevap verirseniz çok sevinirim belki bana umut olur
Tabiki cevap veririm...

Sana iyi şeyler söylemeyi çok isterdim ama malesef ben kaybettim bebeğimi:KK43: kanamam çoktu ve evet sancı vardı rengide kırmızıydı zaten adet değil düşük tehlikesiymiş kanamam durdu ama yinede bi süre sonra gelişimi durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım:KK43:

Tabiki cevap veririm...

Sana iyi şeyler söylemeyi çok isterdim ama malesef ben kaybettim bebeğimi:KK43: kanamam çoktu ve evet sancı vardı rengide kırmızıydı zaten adet değil düşük tehlikesiymiş kanamam durdu ama yinede bi süre sonra gelişimi durduğu için kürtaj olmak zorunda kaldım:KK43:
Ayy canım çok geçmiş olsun çok üzüldüm inşallah en kısa zamanda olur kucağınaalırsın

Tabiki cevap veririm...

Çok geçmiş olsun.. Allah en hayırlı zamanda sağlıkla nasip etsin inşallah tekrar.

Merhaba kızlar bu yazdıklarınızı okuyunca çok heyecanlandım yaa. Ben de adetimden önce hep bi his vardı içimde bulantı kasık ağrısı bel ağrısı vardı kesin hamileyim diye düşünüyordum adetim 3 gün geçti test yaptım negatifti. Ama adetim bu ay çok farklıydı normalde 5 gün falan sürerdi bu ay 3 günde bitti. Aşırı derecede ağrım oldu rengi kıpkırmızıydı parçacıklıydı. Kanama çok yoğundu heralde geciktiği için böyle oldu diye düşündüm yardımcı olun bana lütfen hamile olabilir miyim yoksa düşük mü yaptım o_O

Kızlar ben regl gecmeden doktora gittiğimde karnımda sıvı oldugunu akıntım oldugunu ve enfeksiyonum olmadıgını gebelikten süphelendiğini regl gecince tekrar gelmemi söledi ama o zmn baktırdıgımda 1.20 beta sonucuydu tatile gittm 8 gün gecikme yasadm bi önceki gün kahverengi akıntım geldi sonraki gün 3 gün cok az denilcek kdr regl oldum normalde 7 gün ve felaket şekilde oluyorum ped yetiştiremiyorum bidahada gitmedim yazdıklarınızı okuyunca kafama takıldı hala akıntım var ama çamasırımı ıslatır bir şekilde sizce bu kanama üstüne görmemidir bana yardımcı olurmusunuz sol kasıgımda hep bir ağrı hissediyorum

Kızlar ben regl gecmeden doktora gittiğimde karnımda sıvı oldugunu akıntım oldugunu ve enfeksiyonum olmadıgını gebelikten süphelendiğini regl gecince tekrar gelmemi söledi ama o zmn baktırdıgımda 1.20 beta sonucuydu tatile gittm 8 gün gecikme yasadm bi önceki gün kahverengi akıntım geldi sonraki gün 3 gün cok az denilcek kdr regl oldum normalde 7 gün ve felaket şekilde oluyorum ped yetiştiremiyorum bidahada gitmedim yazdıklarınızı okuyunca kafama takıldı hala akıntım var ama çamasırımı ıslatır bir şekilde sizce bu kanama üstüne görmemidir bana yardımcı olurmusunuz sol kasıgımda hep bir ağrı hissediyorum
Sonuç ne

Bence kan testleride bazen güvenilir değil çünki makina taraması önemli ben gecen yıl toplam 5 kez kan tahlili versim 2.00 6.00 3.00 vs sonuclar aldım yok dendi aradan süre gecti az kan geldi 2 gün kadar sürdü birdaha ki ay kramplı sancı cektim hastaneye gittim bebek kocaman olmus ve ben adet sökücü falan içtim ultrosyonda bile kist dediler 3 aylık düşük yaptım 😊 kızlar sabırlı olun bekleyin adet sökücüleri içmeyin her tahlile güvenmeyin 😕

Kızlar ben geçen yılki gebeliğimde hamileyim dedim halde kimse bana inanmadı defalarca kan testi verdim. Hepsi negatif denildi 2. Ayda adetim geldi zamansız ve kısa sürdü ama dolu dolu kan geldi tamam yok dedim ama vücüdüm hislerim hep var dedi. Piskolojik denildi 3.ayda kramplı kanlı sancıyla hastaneye gittim bebeğim içimdeydi ama 2 hafta sonrasında düşük yaptım çünki adet sökücüler vs vermisti doktorlar yinede tutunmustu annesine bir sıkıntım daha vardı kan ugusmazlıgı iğrenemi nereye gittiysem vurduramadım😕 sonra bebeğimi kaybettim hislerinize güvenim verilen ilaçları hemen içmeyin lütfen hastaysakta hastayızdır ertelenile bilir ama çok zor cocuk sahibi oluyoruz ..

Sacmaligin bu kadarinada pesss regl gorunce hamilemi olunur arkadasim regl olman yeni bi yumurta ortaya ckmasidir sn hamileyken iliskiye grdiginde yunurta vrsa tkrar hamile kalirsin boyle bi scmalikmi war kesinlikle yalan yalan yalan hepsi abarti yuzde yuz diyorm hamileyken regl olmz kanamalar son derece normal

Sacmaligin bu kadarinada pesss regl gorunce hamilemi olunur arkadasim regl olman yeni bi yumurta ortaya ckmasidir sn hamileyken iliskiye grdiginde yunurta vrsa tkrar hamile kalirsin boyle bi scmalikmi war kesinlikle yalan yalan yalan hepsi abarti yuzde yuz diyorm hamileyken regl olmz kanamalar son derece normal
Saçmalıksa okuma 😂ben öle kaldım 9 aylık ölü bebeğimvar ondada 3 ay adet günlerimde kanama oldu üstüne görme deniliyor yerleşme yada plesenta kanamasi git arastır

Ustune gorme denilen sey duzensiz ve az sekilde olan lekelenme diye biliyorum. Adet kanamasi ile ustune gorme kanamasi cok farkli ister kokusundan ister miktarindan anlasilir. Geri kalan kanamalar plesenta kanamasida gebelikte gorulen bir kanama evet fakat gebelikte normal karsilanmayan bir kanama. Fetuste herhangi bir zarar meydana getirebilir. İsin kisasi gebelikte gorulen herhangi bir kanama(yerlesme kanamasi disinda) normal karsilanmamali. Bir uzmana gorulmeli.

Ustune gorme denilen sey duzensiz ve az sekilde olan lekelenme diye biliyorum. Adet kanamasi ile ustune gorme kanamasi cok farkli ister kokusundan ister miktarindan anlasilir. Geri kalan kanamalar plesenta kanamasida gebelikte gorulen bir kanama evet fakat gebelikte normal karsilanmayan bir kanama. Fetuste herhangi bir zarar meydana getirebilir. İsin kisasi gebelikte gorulen herhangi bir kanama(yerlesme kanamasi disinda) normal karsilanmamali. Bir uzmana gorulmeli.
Kan testlerine guvenmeyin diyenler olmus,beta hcg sonucta hormonlara dayali bir tahlil. Gebelikteki duruma gore yahut gebelik olmadan onceki durumlara gorede hormonel duzeyler degisir. Dis gebelik,mol gebelik, bos gebelik durumlarinda da beta hcg duzeyinde dusus gorulur.

Kan testlerine guvenmeyin diyenler olmus,beta hcg sonucta hormonlara dayali bir tahlil. Gebelikteki duruma gore yahut gebelik olmadan onceki durumlara gorede hormonel duzeyler degisir. Dis gebelik,mol gebelik, bos gebelik durumlarinda da beta hcg duzeyinde dusus gorulur.
Prolaktin hormonunun fazla oldugu donemlerde beta hcg bir miktar yuksek cikabilme durumu olabiliyor,ozellikle hormon bozuklugu var ise.

Zarar vermiyor zaten kan eşliğinde kramplı ağrı gelirsede düşük oluyor ağrısız ve adetten daha az bu gelen kan 1 günde toplam kan miktarı günlük ped dolmaz

Zarar vermiyor zaten kan eşliğinde kramplı ağrı gelirsede düşük oluyor ağrısız ve adetten daha az bu gelen kan 1 günde toplam kan miktarı günlük ped dolmaz
Anladim. Ben adet kanamasi kadar kanama yasayan bireyler icin genel bir uyarida bulunmak istedim. Keza gebelikte o kadar miktarda kanama gorulmesi normal bir durum degil.

X