Arkadaşlar yargılamadan yorum yapın lütfen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Allah onları belki de başka yönden sınayacak . Ya bu dünyada ya öbür dünyada bunu biz bilemeyiz. Belki de sınamayacak. Bunlara çok da kafa yormayin zira yersiniz o kafayı. Anlatabildim mi acaba?

Kendisi estetiksiz olduğu için yüzde yüz müslüman sayıyor.
Ya onu mu diyorum iyi misiniz siz bu ne saldırısı ya ? DEMEK İSTEDİĞİM ŞU KAPALILAR TAM KAPALI Mİ DİNİMİZE GÖRE MI KAPALILAR SUAN ESTETİK VS SAÇLAR GÖZÜKÜYOR BOYUNLAR AÇIK BİR TON MAKYAJ SOSYAL MEDYA AKTİF DAR PAÇA PANTOLANLAT YA DA DİZ ALTI ETEKLER BEN BUNDAN BAHESİYORUM KİMSENİN MÜSLÜMANLIĞINI SORGULAMIYORUM SADECE DEMEK İSTEDİĞİM BU İNSANLARDA DİNDEN SOĞUTUYOR YETER

Ya bu kadar küçük bir şeyi bile bu kadar dert eden biri karşısına çıkabilecek bir sürü problemi nasıl aşacak çocuğu olursa aklım almıyor. 29 yaşında sadece 1.5 senedir korunmayan, doktorların problem bulmadığı biri, dünyalar yıkılmış ama yani yok böyle bir tepki. Bir de kendiniz hakediyorsunuz da estetik yapanlar onlar bunlar haketmiyor gibi herkesi de elestirmissiniz.

Sen 2 kimyasal 1 düşük yasamissin biz 4 sene bekledik hicbir sebep yokken bekledik en ufak bir umut kırıntısı bile yoktu, hani kimyasal dahi olsa oluyormuş demek ki diyemedik, iğneler ilaçlar asilamalar ve tüp bebek sonucunda bir oglumuz oldu şuan ayağımda salliyorum çok şükür Allah'a E bende çok yardimseverim asla kimseyi elimden geldiğince geri cevirmem, yaptıklarının emin ol fazlasını yapmisimdir ama ne bileyim isyan boyutuna tasimadim hiç, hatta bebeğim çok zor cok ağlayan hic susmayan bir bebekti psikolojim bozulmuştu yeni yeni toparliyorum açlık uykusuzluk ilk 8 ay ben bende değildim ve dedim ki "Allahım bir daha senin işine asla karışmam, vermiyorsan vardır bir bildigin ". Ayrıca başka maddi ve manevi ayrıntılarda vardı dedim Ya rabbim benim o zamanlar ki hâlim hiç kaldirmazmis iyi ki o zamanlarda vermemissin.

Allah onları belki de başka yönden sınayacak . Ya bu dünyada ya öbür dünyada bunu biz bilemeyiz. Belki de sınamayacak. Bunlara çok da kafa yormayin zira yersiniz o kafayı. Anlatabildim mi acaba?
Aslında aynı şeyi konuşuyoruz sadece bu gece biraz sorgulamaya girdim diyorum işte söylediğiniz gibi yersiniz kafayı yediğiniz nokta tam olarak bu böyle bir şey neden oldu diyorum neden sorgulamaya girdim yani anlatabiliyor muyum acaba yukarı da inancımın var olduğunu da söyledim ama birden bire böyle bir isyana gelip düşünürken bile tövbeden geldiğimi yazdım …

Ee bundan sana ne Müslümanlığı sadece örtüde aramak nasıl bir kafa?. Kimsenin amelini bilemezsin. Kalbini, hayrını bilemezsin. Hz Peygamberin bir sözü var; açıp da kalbine mi baktın ? Buradaki herkes yaşadığınız durumlardan dolayı kibar olmaya çalışıyor fakat bu hadsizliğinize kimse tahammül etmek zorunda değil. İnsan olun insan!

Öncelikle profesyonel yardım almanızı tavsiye ederim.

Çocuk olayını çok fazla takıntı yapmışsınız. Allahla böyle bir pazarlığınız varmış gibi bir moda girmişsiniz. Ben şunu, şunu yaptım çocuğu hak ettim gibi cümleler çok sıkıntılı cümleler. Ona bakılırsa insanlar kanserle, ciddi hastalıklarla uğraşıyor bu insanlar kötü insanlar mı sizin düşüncenize göre.

Çocuğunuzun olması için doğru zaman değildir. Belki de çocuğunuz hiç olmayacaktır. Bu normal bir şey. Herkes üreyecek diye bir şey yok. Çocuk evlat edinirsiniz ne olacak ki madalya mı takacaklar size üremeyi başardığınız için?

Keşke daha net okuyabilseydiniz …

İsteyen istediğini giyer size ne ?

Tam olarak bende onu demişim aslında kalbine mi baktın ama yazılarımdan anlaşılmıyor ya da ön yargı ile yaklaşmaya bayılıyorsunuz

Sonuna kadar haklısınız ben üzüldüm konu sahibi adına bu şekilde cok zor

Yaptığınız sevapların iyiliklerin çocukla nasıl bir bağlantısı olabilir ki ? Yaptığınız sevapların karşılığı olarak bebek bekliyormussunuz gibi yazmıssınız ? Ben 5 senedir evliyim 3 opu 5 transfer denemem oldu ben uğraşmayı bırakmıyorum . Bazen tökezliyorum neden ben diye sorguluyorum ama hep şunu diyorum günün sonunda . Allah belki beni başka sınavlardan korumak için böyle sınıyor . Sabrın sonu selamettir demek lazım . Hayırlısını dilemek gerek . Sizinki takıntı gibi olmuş mağlesef .Ayrıca sebepsiz infertile diyede bir şey var çok istiyosanız tüp bebek deneyin .

Konu ne ara ve neden hacı hocalara tesettürlülere geldi anlamadım.. Allah size akıl versin ilk önce, sonrada çocuğunuz olur inşallah..

Tamam işte arkadaşım tamam bende öyle diyorum pazarlık ettim diye değil zaten bu kadar iyi bi insanım ama neden ben diye düşünüp TÖVBEDEN GELİYORUM YAZMIŞIM FARKINDA MİSİNİZ ANLAMIYOR MUSUNUZ

Şu yorumuna istinaden kırmadan bir şey söylemek istiyorum. Çocuğun olsaydı, ki yaşın genç inşallah olur, savaşlar, ölen bebek ve çocuklar seni daha çok üzerdi. İnsan kendi evladına bakıyor ve ister istemez onlar için paramparça oluyor. Evladım yokken evladın ne olduğunu hiç anlamamışım. Allah ım o insanların yardımcısı olsun, bizim de evlatlarımızı korusun. Sana da sağlıklı bir evlat nasip etsin. Ama önce kendini toparla olur mu? Psikolojin sağlam olacak ki çocukların mutlu olsun.

Tamam işte arkadaşım tamam bende öyle diyorum pazarlık ettim diye değil zaten bu kadar iyi bi insanım ama neden ben diye düşünüp TÖVBEDEN GELİYORUM YAZMIŞIM FARKINDA MİSİNİZ ANLAMIYOR MUSUNUZ
Birincisi arkadaş değiliz . Sakince yazdım büyük harflerle bağırıyor gibi yazmak hiç hoş değil sizinle muhattap olmuyacağım Hakkınızda hayırlısı olsun . İyi insan olduğunuzada bırakın başkaları karar versin onun karar merciside siz değilsiniz .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…