arkadaşlar yardımcı olun kayınvalıdeme demeli miyim?

XtUrkiyem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2008
608
1
arkadaslar yazın evlenıyorum annemlerın oturdugu evın arkadasında oturcam o evide babam benim için aldı sagolsun kayınvalıdemgılde 2.evlerını alcaklar kayınvalıdem yenı alcagı evde oturcak ve bızım evlerı cok begenıyor benım oturcagım evde aynı daıreden ve karşı dairem satılık duyarsa kesin alır orayı kayın valıdemle aram cok iyi onları cok sevıyorum ama su an nısanlıyım ama evlenınce degısırmı hersey ve pısman olurmuyum dedıgıme sızce demelımıyım karsımın satılık oldugunu ama endıselerım var ıstee korkuyorum desemmı demesemmı yardımcı olun lutfen:enbuyukkk:

Siz demeseniz bile bi şekilde duyabilir.kaynananla iyiymişsin ama o kadar çok yakın olunca mutlaka bişeler olur ya.uzak olmak en iyisi eğer orda beraber olursanız çok içli dışlı olursunuz ve herşeye karışırlar rahat edemezsin.çünkü burdan sürekli okuyoruz bu gibi durumlar.inşallah hayırlısı olur..

bence de söleme eğer bi şekilde öğrenirse farketmemiştim ben falan dersin bişeler sallarsın dua et de bi an önce dolsun o daire =))

canım bence söyleme uzak olması daha iyidir
her an yüzyüze olmak çok zor ve rahat edebileceğini
sanmıyorum mutluluklar a.s.

Olası tepki:

" Aaa, satılık mıymış karşıki daire?!":jeyyar:

söyleyip de pişman olursan, kendini yer bitirirsin.
söylemezsen ve duymazlarsa zaten bu konuda bir sorunun olmaz.
söylemezsen, yine de duyup da alırlarsa, en azından sen elinden geleni yapmış olursun söylememekle, bir sıkıntı olursa da elinden geleni yapmış olmanın huzurunu duyarsın.

tabii, belki de hiç sorun yaşamazsınız gelseler bile, ama gerek yok böyle bir riski almaya diye düşünüyorum. karar sizin tabii ki... nişanlınız ya da sözlünüzün haberi var mı, bir de o önemli, ileride ağzınızdan kaçırma ihtimaliniz varsa...

bencede söyleme canım..
ne kadar seversen sev çok yakın olmak da iyi değil..
bir ev gibi olacaksın mesela..
bu da senin çoğu zaman özgürlüğünü kısıtlayabilir..

söyleme söyleme.. şimdi iyisiniz de sonra ne olacağı belli olmas.. ne demişler, kaynanayı uzaktan sevmek aşkların en güzeli :)

söyleme boşver ne gerek var sonra sana gelen giden olsa onu çağırmadın diye hayıflanır sürekli gelir

gider annen gelse tek bırakmaz belki fazla içli dışlı olmamak gerek duyarsa da siz düşünmezsiniz diye

demedim dersin

tabi ki söyleme.asla ve aslaaaaaaa söyleme.dünyanın en iyi insanları olsa da söylemeee.tecrübe konuşuyor... çok dövünürsün sonra emin ol...

sakın. ben aynı şehirde bile yaşamak istemem işin açığı değil kapı komşum olacak. bi yerde duyarsa ben bilmiyordum dersin, nişanlın da duymaz umarım satılık olduğunu, hemen söyler falan.

ben sadece sık muhabbet tez ayrılık getirir diyorum.dünyanın en iyiside olsa her erkek annesi oğlunu kıskanır. hiç özel hayatınız kalmaz.ilerde birde çocuk oldumu dünyanın en büyük bahanesine kavuşurlar evinde 2 aile gibi yaşamaya başlarsın. bunun aynı evde oturmaktan hiçbir farkı kalmaz.
iyi düşünüp ona göre karar verin.

Aman canım bırak ıyı oldugu ıle kalsın kendı elınle aranma bence :))
az gorusun muhabbetınız tatlı olsun.. ben senın yerınde olsam kesınlıkle soylemem..
cok ıyı bırıde olsa ne kadar yakın olursan o kadar yuz goz olursun..
ınsan kendı annesıyle bıle cogu kez dıdısıyor tartısıyor anlasamıyor.. kayınvalıde ıle dıdısmek cokc daha baska.. aman :)

sakın diyorum sakın söylemeeeeeeeeeeee...
o şimdi çok iyi sonra iyi olmayacak kesinlikle..
ben bugün k. validemle çok kötü tartıştım ama soranlara beni çok seviyor..

ne kadar severseniz sevin,
ne kadar samimi olursanız olun...
çok muhabbet tez ayrılık getirir bence...
uzak olmak her zaman tatlıdır...
siz bilirsiniz ama ben bile söylemezdim anneme....
sevgiler...

Ben olsam söylemezdim. Keşke söylemeseydim demektense keşke söyleseydim demek daha iyi.
Yaptığını düzeltemezsin sonra...

X