arkadaşlar yardım edinn

selduxsx

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2008
313
1
arkadaşlar 7 haftalık hamıleyım ama ıkı haftadan berı acayıp bulantı kusma uyuma iştahsızlık halsızlık cok kötu safhada su bıle içemıyorum bır yere gıtmekj canım ıstemıyor bulantıyı kesmek için bırsey bılıyormusunuzz ne olur acıl yardım :Saruboceq:

cnm geçmiş olsun önce.fakat her bunyede değişik oluyor.kısa veyauzun surebilir.ben 24.haftadayım.ilk aylarda normal ama çok rahatsız ederse doktoruna sor.benim daha çok mide yanmalarım olduğu için rennıe duo şurup vermıstı.buantı ıcın peynır ekmek,tuzsuz veya beyaz leblebi,nane limon,ayran iyi geliyor.bulantın varken su ve sut içmekte arttırır.

canım öncellikle bebeğin hayırlı uğurlu olsun bende 14 haftalık hamileyim ilk zamanlarda bende de cok oluyordu bir yerde okumustum zencefil miğde bulantısına ii geliyormus zencefilli şeker aldım bende ii geldi bana şimdide yanımdan eksik etmiyorum tarçınlı şekerde ii geldiğini duymuştım yalnız zencefilin hamilelikte çok tüketimi sakıncalı düşüğe neden olabiliyormuş o yuzde ben gunde 1-2 tane yiyordum.a.s.

zencefıl deneyecegım ya gercekten cok kötuyüm sureklı öğ seklınde gezıyorum

canım bende şu an 7+3 gebeyim senle aynıyız sanırım.seninle aynı şikayetleri bende yaşıyorum..2 haftadır midemden çektiğimi anlatamam..üstelik kokulardan tiksiniyorum, mutfağa giremiyorum:KK43: sürekli halsiz ve bitkinim , şu 3 ay dolmasını bekliyorum düzelir diye inşallah.. ben ayva yiyorum bulantıma iyi geliyor ayrıca limonlu çay midemi sakinleştiriyor..zencefili bilmem ama nane ve tarçından uzak dur derim.. annem çok deneyim sahibidir ve nanenin düşüğe neden olabileceğini söyledi.hatta eskiden çocuklarını düşürmek için kadınlar tarçın kullanırlarmış.. zaten doktorlarda bitkileri yada çaylarını dikkatli tüketmemizi söylüyorlar.. ama zencefil iyi geldiğini bende duymuştum:eek:

ya zencefil düşüğe sebep oluyor diye okudum . ne kadar doğru bilmiyorum.

ya kızlar haklısınız ama herkezden utanır oldum öğ seklıde gezmekten yemege cagırıyorlar gıdemıyorum az da olsa sakınleşmesını ıstıyorum

X