arkadaşlar tesa yoluyla eşindan sperm elde edilmiş arkadaş var nı aramızda

D

dersim_78

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi dersim_78
arkadaşlar eşinde hiç sperm olmayan arkadaşlar çok dardayım bir cevap verirmisiniz sanırım kimsede böyle bir durum yokkafamçokkarıştı

• Konu Sahibi dersim_78
ben varım canım merhaba.ilk denememizde tesa ikinci de tese yapıldı.nasıl bir bilgi istiyorsun.Yardımcı olabilirim.

• Konu Sahibi dersim_78
canım kusura bakma geç cevap veriyorum.mesajın için çok teşekkür ederim öncelikle biz 1 yıldır korunmuyorduk.bebek olmayınca önce ben gittim bir problem yok denildi ve eşimden tetkik istendi sonuç bizi çok şaşırttı çünkü hiç sperm yoktu.şimdi testislerden sperm bulup donduracaklar.buna tesa deniyormuş.ama ben çok üzgünüm ya hiç bulamazlarsa:KK43:senin eşinde bulundu mu acaba?inşallah bebişin olmuştur canım benim

• Konu Sahibi dersim_78
sorunumuz aynı sizinle. ben de ne yapacağımı bilmiyorum böyle bişey olur mu . yani mümkün mü. yani bizim durumumuzda olanların bebek şansı yok mu bilemiyorum artık . ben sağlıklıyım eşimde canlı sperm yok ama. tıp burda çaresiz mi ...

• Konu Sahibi dersim_78
sorunumuz aynı sizinle. ben de ne yapacağımı bilmiyorum böyle bişey olur mu . yani mümkün mü. yani bizim durumumuzda olanların bebek şansı yok mu bilemiyorum artık . ben sağlıklıyım eşimde canlı sperm yok ama. tıp burda çaresiz mi ...
merhaba öncelikle geçmiş olsun.ben .çok araştırdım bebek şansımız var ancak yumurtalıklarından sperm bulunursa ancak.eğer bulunursa donduruluyor ve bize mikroenjeksiyonla uygulanacak başka bir yol da yok canım

• Konu Sahibi dersim_78
arkadaşlar bende sizinle aynı durumdayım. ama benim eşime pesa uygulandı. yani iğneyle sperm buldular yoksa mikrotese ameliyatı olacaktı. ama gerek kalmadı ve ben 2.denememizde hamile kaldım. 4aylık hamileyim. darısı sizlere. sormak istediğiniz her soruya cevap veririm hoşcakalın. dersim artık yeni konu acma. hangisine yazacagımı sasırıyorum

• Konu Sahibi dersim_78
çok sevindim canım allah kucağına alacağın günleri de nasip etsin.

• Konu Sahibi dersim_78
canım kusura bakma geç cevap veriyorum.mesajın için çok teşekkür ederim öncelikle biz 1 yıldır korunmuyorduk.bebek olmayınca önce ben gittim bir problem yok denildi ve eşimden tetkik istendi sonuç bizi çok şaşırttı çünkü hiç sperm yoktu.şimdi testislerden sperm bulup donduracaklar.buna tesa deniyormuş.ama ben çok üzgünüm ya hiç bulamazlarsa:KK43:senin eşinde bulundu mu acaba?inşallah bebişin olmuştur canım benim

bende de hiç bir problem yoktu.ama artık var neyse uzun hikaye.henüz kavuşamadım bebişime ama inşallah martta dondurulmuş embriyolarım vardı onlarla denicem.
Önceleri sayısı çok azdı ve hareketli sperm hiç bulunamıyordu.eşim bir iki operasyon geçirdi ve sonraki spermiyogramlarda sperm sayısı 0 çokmaya başladı.eşindeki problemin kaynağı çok önemli canım önce sebebini araştırın.Benim eşim küçükken bir kavga sırasında darbe almış.o zaman çok önemsememişler aslında dr a da gitmişler ,dr muayene etmiş ve bi sorun yok demiş ama ;ortada görüldüğü üzeree çok büyük bir sorun var.İlk denememizde pesa yapılmıştı.canlı sperm bulundu hatta 2 tüp de dondurdular.Bazı sebepler yüzünden merkezi değiştirdik biz o yüzden 2. denememizde başka bir yerde tekrar pesa yapılacaktı fakat dr tese yapmış.Kalan spermleri de dondurmuşlar.
canım içini ferah tut.olmadı mı oldu mu derken stres oluyor insan.Bu şekilde davranırsan kendi yumurtalarına da zarar verirsin haberin olsun.merkezini çok iyi seçmeni tavsiye ederim.o dondurulan spermleri daha sonra kullanabileceğiniz bir merkez olsun.tüp bebekten başka çareniz yok tıpkı bizim gibi.o yüzden merkezinizin iyi bir tüp bebek merkezi olması çok önemli.
sakin ol ve pozitif düşün ,tıp çok ilerledi yüzde 70-80 oranla teseyle sperm bulunuyor.sadece dua edin allahın izniyle sperm de bulunur bebişin de olur inşallah....

• Konu Sahibi dersim_78
canım çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.iyi dileklerin için.ben bu hafta tesa olması için ikna etmeye çalışıyorum.inşallah ikna etcem.bu hafta belli olursa ona göre planlar değişecek olumlu yada olumsuz.ben öyle pozitif bir insanım ki ama yaşadığım olaylarla dumur olmuş vaziyetteyim.sebebi nedirproblemin bilemiyoruz ama eşim küçükken çok hasta olurmuş ateşlenirmiş bence ondan çünkü ailede böyle bi durum yok.ama çok üzülüyorum herkes bir bebek haberi bekliyor eşimin ailesi de başta olmak üzere...ben eşime hemen öğrenelim varsa donduralım ben hazırlanırım yaptırırız diyorum ama o biraz zaman diyo :KK43:

canım çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.iyi dileklerin için.ben bu hafta tesa olması için ikna etmeye çalışıyorum.inşallah ikna etcem.bu hafta belli olursa ona göre planlar değişecek olumlu yada olumsuz.ben öyle pozitif bir insanım ki ama yaşadığım olaylarla dumur olmuş vaziyetteyim.sebebi nedirproblemin bilemiyoruz ama eşim küçükken çok hasta olurmuş ateşlenirmiş bence ondan çünkü ailede böyle bi durum yok.ama çok üzülüyorum herkes bir bebek haberi bekliyor eşimin ailesi de başta olmak üzere...ben eşime hemen öğrenelim varsa donduralım ben hazırlanırım yaptırırız diyorum ama o biraz zaman diyo :KK43:

bence de hemen tese olmasın.en azından 1 ay keçiboynuzu kürü uygulasın,kuruyemiş yesin bi de tabii ki onun da pozitif olması gerekiyor.merkezinizi seçmek için siz de araştırma yaparsınız bu arada,Durumunuzu kabullenmiş olursunuz.çok fazla da geciktirmeyin.bayanlarda yaş önemli bir faktör tüp bebekte.bunu da göz önünde bulundurmak lazım.özellikle ateş erkek çocukların üreme organlarını çok etkiliyormuş,sebep bu olabilir.Artık olan olmuş bunları düşünmeyin.İyi bir merkez ve ürolog bulmanızı şiddetle tavsiye ediyorum.(sürekli bunu söylüyorum ama) :eek: Eşin iyice bir muayane olsun.Bence sperm bulunacak canını sıkma.Bana gelişmeleri yaz lütfen merak ediyorum.Allah gönlünüze göre versinnn .Çook öpüyorum.

ya canım benim.öyle tez canlı bi insanım ki duramıyorum sürekli beynimde bu sefer benim fizyonomim bozuluyo.ben diyorum ki bi kere yaptıralım varsa var yoksa yok,sonra 1 yıl o bitkisellerden faydalanalım ve istanbulda bi tüpbebek merkeziyle yazışıyorum ordaki pofesörde öyle diyo.bursada yaptırın sonuç negatif olursa bana gelirsiniz diyoo.yani anlayacağın bu var mı yok mu olayından kurtulalım,kocamın elinden tutup yalvara yalvara gitcez artıkınn.eşimin hormonu da yüksek çıktı yani olay kesinlikle sperm üretiminin hasar görmesinden kaynaklanıo:KK43:inşallah bitanecik buluruz da biz de anneler kervanına katılırız..allah kendine açılan elleri görür..yüce rabbim her insanı özel kılmış hele kadınlarımıza böylesi bi değeri layık görmüş,inanıyorum ki ben gibi çocuk özlemi duyan kullarının avuçlarını boş çevirmez..allahım kimseyi dalsız budaksız,evlatsız,sahipsiz koymasın..öptümm canım benim

canım sen beni arkadaş listene eklemek istemişsin çok teşekkür ederim ama nasıl ekleniyor ben bilemiyorum ne yapmam lazım ben biraz acemiyim de

sealm canim bizde ayni senin durumundayiz,benimde esimde hic sperm yok yani azosperm,bizde 2 senedir bebek istiyoruz,biz hic korunmadan denemeden doktora gittik cünkü benim prolaktin hormonum kizken cok yüksekti doktor cocuk istediginde gel ilac kullan demisti,bebege karar verdigimizde gittim dr.benden kan aldi ve her ihtimale karsin esinde urologa gitsin dedi ,ve sonuc bizi cok sasirtti hic sperm yoktu ve biz bunu hic beklemiyorduk.her ihtimale karsin baska bir urologa daha gittik sonuc yine ayni,2006 mart ayindan beri 3 spermiogram yapildi hepsi ayni,en son hastanedeki dr.tese yapalim dedi,tam ameliyat gibi oluyormus,esimin yumurtalarini acip cikarip doku alacaklarmis.eger böylede sperm bulunamazsa cocuk icin hic sansimiz yokmus bizim,bende senin gibi cok korkuyorum ya cikmazsalar var kafamda hep,bide benim esime chromoson testi yapildi ve chromoson 47xxy cikti yani klinefelder sendromu,dogustan hic sperm olmama ihtimalide var,dr.bize zaten ümitlenmeyin cikmama sansi cok yüksek dedi,daha ne zaman olacagina karar verilmedi cünkü esimde bide hepatit b cikti önce o tedavi sonuclanmasi lazimmis canim,insallah rabbim sesimizi duyar biz kullarinin duasini kabul eder canim

canım sen beni arkadaş listene eklemek istemişsin çok teşekkür ederim ama nasıl ekleniyor ben bilemiyorum ne yapmam lazım ben biraz acemiyim de

canım kontrol paneline gir orada sağ tarafta arkadaşlık talepleri var oradan kabul edebilirsin.

melisa bayağı şanssızlıklar yaşamışsınız ama Allahtan ümit kesilmez kaderimiz de evlat sahibi olmak varsa elbet birgün kavuşucaz yavrularımıza....Açılan elleri boş çevirmeyecek rabbim....Herşeyin hayırlısı............

canım kontrol paneli nerede bilemedim zaten pek ayırt edemiyorum bu ekranda daha yabancıyım eşimi ikna ettim perşembe hayırlısıyla gidiyoruz dua et canımcım

melissacığım ben seni biliyorum zaten önceden adım umudumşansım dı:)sonra nası olduysa beni silmişler burdan tekrar kayıt oldum.bi yanlışlık oldu herhal.gerçekten senin şansızlıklarla başlamış ama ben sonradan herşeyin yoluna gireceğine inanıyorum canım benim.lütfen umutsuz olma öncelikle bireysel sağlık.zaten biz sağlıklı olmazsak bebeğimize ne verebiliriz ki...önce eşin düzelsin bu arada sen de beyin olarak rahatla o zaman ne hormon ne başka problem hepsi geçer gider canım benim...hadi umutlu ol bakalımm

canım kontrol paneli nerede bilemedim zaten pek ayırt edemiyorum bu ekranda daha yabancıyım eşimi ikna ettim perşembe hayırlısıyla gidiyoruz dua et canımcım

canım şu an bulunduğun sayfanın en üstüne sol tarafa bak bulursun.Dualarım seninle hayırlı haberlerle dönersiniz inşallah a.s.

yaw onu buldum tıkladım ama başka şeyler çıktı neyse canım ya yorma kendini ben burdan yazarım,bulunca da ordan yazarım.ee napıon nası gidiyo..bugün misafirim vardı biraz az mesaj yazdım

insan ister istemez umutsuzluga kapiliyor ve neden ben diyor hani bi aksilik olur ok ama nerde olumsuzluk varsa hepsi bizde,tamam her iste bir hayir vardir diyoruz,artik ne bir hamile görmeye ne bir bebek görmeye dayanamiyorum,bilniyorum bakiyormusunuz elveda derken dizisine bile bakarken orda kadin bir kere anne olsam diye aglarken ben tv karsisinda agliyorum,durumu alistim ama dayanmak zor.insallah bizlerde birgün anne oluruz

X